NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia):

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia):
•    Dzisiaj kończy się Okres Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo i z roztropnym umiarem pozostawiamy tradycję śpiewania kolęd aż do 2 lutego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie oraz ks. Norbertowi Gugule za wygłoszone wczoraj Słowo Boże.
•    Dziękujemy uczestnikom i prowadzącym czuwanie sylwestrowe w kościele Bożego Ciała.
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek – Dzień powszedni (8 stycznia 2018):
•    Początek okresu zwykłego.
•    Trwają odwiedziny kolędowe. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. "kolekty kolędowej", która będzie w niedzielę 21 stycznia 2018 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. szkolnych, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki.
•    O 19.00 w Odnowa w Duchu Św. zaprasza do domu katechetycznego na modlitwę wstawienniczą.

Środa – Dzień powszedni (10 stycznia):
•    o 17.45 w kościele zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego miasta. Modlitwa ta będzie miała miejsce w każdą środę, animować będą je poszczególne grupy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

Czwartek – Dzień powszedni (11 stycznia):
•    O 16.30 w domu katechetycznym próba scholi dziecięcej. Zapraszamy dzieci i młodzież, która śpiewa i gra na instrumentach, a chciałaby dołączyć do grupy.
•    O 19.00 spotkanie oazy.

Sobota – Dzień powszedni (13 stycznia):
•    O godz. 7.00 Msza św. za + ks. Jerzego Stellmana z okazji 23. rocznicy śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
•    O godz. 18.30 różaniec fatimski.

II NIEDZIELA ZWYKŁA (14 stycznia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bazyliki św. Anny pod dyrekcją br. Krzysztofa.
•    1 lutego (czwartek) o 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., będzie też wtedy można zakupić modlitewniki Droga do nieba.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Zdzisław KUBASIK (l. 58, Błotnica Strzelecka), śp. Ryszard SKRZYPIEC (l. 64, zam. przy pl. Targowym), śp. Teodor RZEPKA (l. 91, pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831230
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1065
4038
31535
10772476
80146
112735
10831230

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:20:24