NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia 2018)

NIEDZIELA – Święto Chrztu Pańskiego (7 stycznia):

•    Dzisiaj kończy się Okres Narodzenia Pańskiego. Zwyczajowo i z roztropnym umiarem pozostawiamy tradycję śpiewania kolęd aż do 2 lutego. Do 2 lutego w naszej świątyni pozostanie również bożonarodzeniowa szopka.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.00 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu zjazd rodzin adopcyjnych i zastępczych.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie oraz ks. Norbertowi Gugule za wygłoszone wczoraj Słowo Boże.
•    Dziękujemy uczestnikom i prowadzącym czuwanie sylwestrowe w kościele Bożego Ciała.
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek – Dzień powszedni (8 stycznia 2018):
•    Początek okresu zwykłego.
•    Trwają odwiedziny kolędowe. Ofiary kolędowe będzie można złożyć podczas tzw. "kolekty kolędowej", która będzie w niedzielę 21 stycznia 2018 roku na wszystkich Mszach. Porządek kolędy w gablotce i na stronie internetowej. W czasie kolędy nie będzie Mszy św. szkolnych, natomiast kancelaria parafialna będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki.
•    O 19.00 w Odnowa w Duchu Św. zaprasza do domu katechetycznego na modlitwę wstawienniczą.

Środa – Dzień powszedni (10 stycznia):
•    o 17.45 w kościele zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszego miasta. Modlitwa ta będzie miała miejsce w każdą środę, animować będą je poszczególne grupy naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej modlitwie.

Czwartek – Dzień powszedni (11 stycznia):
•    O 16.30 w domu katechetycznym próba scholi dziecięcej. Zapraszamy dzieci i młodzież, która śpiewa i gra na instrumentach, a chciałaby dołączyć do grupy.
•    O 19.00 spotkanie oazy.

Sobota – Dzień powszedni (13 stycznia):
•    O godz. 7.00 Msza św. za + ks. Jerzego Stellmana z okazji 23. rocznicy śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
•    O godz. 18.30 różaniec fatimski.

II NIEDZIELA ZWYKŁA (14 stycznia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bazyliki św. Anny pod dyrekcją br. Krzysztofa.
•    1 lutego (czwartek) o 19.00 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św., będzie też wtedy można zakupić modlitewniki Droga do nieba.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Zdzisław KUBASIK (l. 58, Błotnica Strzelecka), śp. Ryszard SKRZYPIEC (l. 64, zam. przy pl. Targowym), śp. Teodor RZEPKA (l. 91, pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

8922002
8922002