III NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia 2018)

III NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia)

III NIEDZIELA ZWYKŁA (21 stycznia):
•    Niedziela pokolędowa. W czwartek zakończyliśmy duszpasterskie odwiedziny kolędowe rodzin naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcia, spotkania, wspólne modlitwy i rozmowy Serdeczne Bóg zapłać za składane dziś ofiary kolędowe. Dziękujemy ks. proboszczowi Wolfgangowi i księżom wikariuszom oraz księżom Joachimowi Dembonczykowi i ks. Norbertowi Gugule za ogromną pomoc duszpasterską w okresie kolędy. „Bóg zapłać” ministrantom. Ministranci dziękują za słodycze i ofiary na liturgiczną służbę ołtarza. O godz. 11.30 Msza św. w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, odwiedzonych w ramach tegorocznej kolędy.
•    Dziś także Dzień Babci. O godz. 11.30 Msza św. w intencji Babć i Dziadków.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Trwa (do czwartku) Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. O godz. 17.30 Nabożeństwo o jedność.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (22 stycznia 2018):
•    Kancelaria parafialna w tym tygodniu będzie czynna popołudniu tylko we wtorki i czwartki.
•    Dzień Dziadka. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Dziadków i Babć.
•    W dniach 22-27 stycznia w domu katechetycznym Warsztaty Zimowe "Jestem OK" organizowane we współpracy z Gminą Strzelce Opolskie dla dzieci klas I-VI szkół podstawowych. Szczegóły na plakacie. Są jeszcze wolne miejsca. Początek w poniedziałek o godz. 9.00.
•     Od poniedziałku do piątku przy Parafii, w domu katechetycznym odbywać się będą Młodzieżowe Warsztaty Chóralne. W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 zaśpiewa Chór Warsztatowy, po Mszy św. będzie jeszcze krótki koncert. Serdecznie zapraszamy na piątkowy wieczór wszystkich Parafian, a młodych, którzy chcieliby jeszcze dołączyć do Warsztatów jako uczestnicy prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Sebastianem. Warsztaty są organizowane we współpracy z Gminą Strzelce Opolskie oraz ZSO w Strzelcach Opolskich.

Środa – Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła (24 stycznia):
•    73 rocznica śmierci ks. proboszcza i dziekana Karola Lange. Msza św. w jego intencji o godz. 7.00.

Czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła (25 stycznia):
•    Koniec Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
•    O godz. 16.30 dodatkowa Msza św.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Piątek – Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa (26 stycznia):
•    O godz. 16.00 w hali sportowej przy ul. Kozielskiej 34 kolejny, VI Turniej futsalu księży o puchar ks. prał. Zygmunta Lubienieckiego z rodzinnym kibicowaniem. Szczegóły na plakacie.

Sobota – Dzień powszedni (27 stycznia):
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.
•    Z okazji Dnia Handlowca o godz. 18.00 Msza św. do Boskiej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze w intencji Pracowników Strzeleckiej Spółdzielni Spożywców „Piast”, ich rodzin oraz Emerytów, Rencistów i za ++ Pracowników.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA (28 stycznia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.00 koncert kolęd w wykonaniu młodzieży i orkiestry z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.
•    1 lutego (czwartek) o 19.00 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Św., z możliwością nabycia modlitewnika Droga do nieba.
•    Najbliższe odwiedziny chorych i starszych parafian – w sobotę 3 lutego br. od godz. 8.30. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń w kancelarii (także telefonicznie - tel. 77/461 24 42).
•    10 lutego (sobota) w godzinach 9.00-12.00 w domu katechetycznym spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych z firmą MARYLA w sprawie strojów pierwszokomunijnych.
•    W dniach 30 lipca - 7 sierpnia 2018 pielgrzymka Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 1800 PLN i 90 euro. Szczegóły na plakacie.
•     Na renowację drzwi kościoła do tej pory wydaliśmy 48 tys. PLN. W kasie pozostało 21 tys. PLN i 1000€. Dziękujemy ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Zofia KRASUŃ (l. 77, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Krystyna MAŁEK (l. 63, zam. przy ul. Karola Miarki); Śp. Jan LABUS (l. 74, zam. przy ul. 1 Maja); Śp. Stanisław STELMASINSKI (l. 81, dawniej zam. przy ul. Adama Mickiewicza, pogrzeb we wtorek (23 I br.) o godz. 11.00); Śp. Stefania BODZĘTA (l. 86, zam. przy ul. Dworcowej, pogrzeb w środę (24 I br.) o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych, a nauczycielom, dzieciom i młodzieży - dobrego wypoczynku.

Twoje IP: 54.196.213.0
Czas: 2018-02-25 07:31:22