V NIEDZIELA ZWYKŁA (4 lutego 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
V NIEDZIELA ZWYKŁA (4 lutego)

V NIEDZIELA ZWYKŁA (4 lutego):
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne
i inne instytucje diecezjalne
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym modlitewne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Serdecznie dziękujemy za rozbiórkę dekoracji świątecznej w kościele i za wczorajszą możliwość odwiedzin starszych i chorych parafian.
•    Terminy spotkań dla kandydatów do bierzmowania są dostępne na www.mlodzistrzelce.pl.
•    Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy (5 lutego):
•    Po wszystkich Mszach św. błogosławieństwo chleba i wody ku czci św. Agaty.
•    W kancelarii można zapisywać intencje mszalne na 2019 rok.
•   Zapisy na zdjęcia i film z tegorocznej uroczystości I Komunii Św. w Foto Studio Hexa: Strzelce Opolskie, przy Placu Żeromskiego 5 w godzinach otwarcia: PN - PT 9.00-17.00, SOB - 9.00-13.00 (tel. 77 461 24 59, kom: 605 225 777, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Cena pakietu – 75 PLN.

Czwartek – Dzień powszedni (8 lutego):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

Piątek – Dzień powszedni (9 lutego):
•    O godz. 19.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu dekanalne czuwanie młodzieży.

Sobota – Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy (10 lutego):
•    W godzinach 9.00-12.00 w domu katechetycznym spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych
z firmą MARYLA w sprawie strojów pierwszokomunijnych.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    O godz. 16.00 w klasztorze Sióstr Służebniczek spotkanie Rodziny bł. Edmunda. Zaproszeni są wszyscy chętni zainteresowani jego duchowością.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego):
• Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem sakramentalnym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa zakończona o godz. 17.30 nabożeństwem. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej podamy w następną niedzielę. W związku z tym do Środy Popielcowej nie będzie adoracji w kościele Bożego Ciała.
• Kolekta na potrzeby parafii.
• 10 lutego na godz. 16.00 do domu katechetycznego zapraszamy parafian bez względu na wiek na spotkanie organizującego się chóru, którego celem będzie współtworzenie liturgii Świętego Triduum Paschalnego w naszej parafii.
• Od 16 lutego br. (piątek) w naszym kościele parafialnym Rekolekcje Odnowy Wiary. Spotkania odbywać się będą przez 8 kolejnych piątków o godz. 19.00. Zaprasza wspólnota Odnowy w Duchu Św.
• 17 lutego br. (sobota) Msza św. za chorych i starszych parafian z udzielaniem namaszczenia chorych
z okazji Światowego Dnia Chorego. Szczegóły za tydzień.
• 12 kwietnia br. (czwartek) o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.
• W dniach 30 lipca - 7 sierpnia 2018 pielgrzymka szlakiem katedr i cerkwi Rumunii. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 1800 PLN i 90 euro. Szczegóły na plakacie.
• Na renowację drzwi kościoła do tej pory wydaliśmy 48 tys. PLN. W kasie pozostało 23,5 tys. PLN
i 1000€. Dziękujemy ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
• Najbliższa katecheza przedmałżeńska odbędzie się 17 i 24 lutego br. Nie ma już wolnych miejsc.
• Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną, tj. przygotowujących się do sa-kramentu bierzmowania na spotkanie weekendowe na Górę św. Anny. Spotkanie będzie nosić nazwę Ła-dowarka i w treści będzie także służyło przygotowaniu do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się
w dniach 16-18 marca (a nie jak podano w ulotkach 16-18 lutego, za co przepraszamy) w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
• Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Ewa JUCHNIEWICZ (l. 54, zam. przy ul. Opolskiej); śp. Bronisława KALICIAK (l. 62, zam. przy ul. Okrężnej); śp. Stanisław KOLUS (l. 83, zam. DPS Strzelce Op.); śp. Marian CYGAN (l. 81, zam. DPS Szymiszów); śp. Jadwiga JASIŃSKA (l. 73, zam. przy ul. Rychla, pogrzeb we wtorek 6 II  o godz. 11.00); śp. Klara ZACHWIEJA (l. 80, zam. na Rynku, pogrzeb we wtorek 6 II o godz. 15.00). Wieczny odpoczynek…
Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i go-ściom życzymy wielu łask Bożych w rozpoczynającym się tygodniu.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

10831318
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1153
4038
31623
10772476
80234
112735
10831318

Twoje IP: 3.84.186.122
Czas: 2019-01-19 06:37:33