I Niedziela Wielkiego Postu

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela I Wielkiego Postu (17 lutego 2013 r.)

Niedziela I Wielkiego Postu (17 lutego):

 • Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Błogosławionego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi. Zwracam się do wszystkich wiernych […], by czas przygotowania do świąt wielkanocnych poświęcili modlitwie o pokój i spełnianiu czynów braterskiej solidarności wobec ludzi cierpiących”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają,oraz za pokój na świecie.
 • Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 17.15 odprawiamy Drogę Krzyżową, a w niedziele o godzinie 17.15 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
 • "Bóg zapłać” za udział w Nabożeństwie 40-godzinnym.
 • Dziękujemy uczestnikom ostatniego spotkanie ze „Świadkiem Wiary” ks. Krzysztofem Trembeckim.
 • Wszystkim chorym i osobom starszym naszej Parafii dziękujemy za udział we Mszy św. w sobotę (16 lutego). Wyrazy wdzięczności także tym, którzy pomogli chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni, a naszej parafialnej Caritas i zespołowi Viva La Musica – za przygotowanie spotkania w Domu Katechetycznym.
 • „Bóg zapłać” wszystkim Panom za pomoc przy wyładunku transportu żywności dla naszej parafialnej Caritas.
 • Serdeczne „Bóg zapłać” za kolektę z ostatniej niedzieli, przeznaczoną na potrzeby naszej Parafii. Dziś Kolekta także na potrzeby parafialne.
 • Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.
 • Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” (DN 26,5) oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udziałw nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

   

Poniedziałek (18 lutego):

 • Parafialna Caritas w godz. 10.00-16.00 wydawać będzie artykuły żywnościowe.

 

Wtorek (19 lutego):

 • Parafialna Caritas w godz. 10.00-16.00 wydawać będzie artykuły żywnościowe.
 • O godz. 20.00 w Rozmierzy spotkanie kapłanów dekanatu strzeleckiego z Księdzem Biskupem Andrzejem Czają.

W związku z tym nie będzie spotkanie formacyjnego dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Środa (20 lutego):

 • Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza o godz. 16.30 na Mszę św. do kościoła Bożego Ciała w intencji: Ojca Świętego, Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych.
 • O godz. 18.30 w kościele spotkanie formacyjne dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa III gimnazjalna).

 

Czwartek (21 lutego):

 • O godz. 16.30 Msza św. szkolna i Droga Krzyżowa. Od godz. 16.00 okazja do Spowiedzi św. dla dziecii młodzieży. Zapraszamy!
 • O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym projekcja niezwykłego filmu „Spotkanie”. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy!

 

Piątek (22 lutego):

 

Sobota (23 lutego):

 • O godz. 10.30 w Parafii  Podwyższenia Krzyża Świętego spotkanie Księdza Biskupa Andrzeja Czai z katechetami świeckimi, zakonnymi i duchownymi.  
 • Od godz. 17.00 okazja do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
 • Początek wizytacji kanonicznej w naszej Parafii. O godz. 18.00 Msza św. z powitaniem Księdza Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. Zachęcamy do licznego udziału. Po Mszy św. na plebanii spotkanie Księdza Biskupaz duszpasterzami i Parafialną Radą Duszpasterską.
 • Z racji wizytacji kanonicznej katecheza przedchrzcielna odbędzie się w sobotę, 2 marca br. o godz. 19.00.
 • O godz. 20.30 w kościele Bożego Ciała Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach cosobotniego cyklu wspólnych adoracji pod hasłem „Razem przed Panem”. Zakończenie błogosławieństwem sakramentalnym przez Księdza Biskupa i Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. Zapraszamy!

 

Niedziela II Wielkiego Postu (24 lutego):

 • Trwać będzie w naszej Parafii wizytacja kanoniczna. Ks. bp Andrzej Czaja odwiedzi nasz szpital (godz. 8.00), Dom Pomocy Społecznej (godz. 10.00), przewodniczyć będzie uroczystej Sumie i wygłosi Słowo Boże (godz. 11.30), spotka się z Liturgiczną Służbą Ołtarza (godz. 14.00 w Domu Katechetycznym - ministranci, Marianki, schole: dziecięca i dominikańska), grupami oraz wspólnotami parafialnymi (godz. 15.00 w kościele) oraz z siostrami zakonnymi (godz. 16.30 - klasztor Sióstr Elżbietanek).
 • Kolekta specjalna na remont organów. Zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
 • O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Za udział można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy!
 • O godz. 19.00 w Domu Katechetycznym spotkanie młodzieży w ramach rozpoczynających się szkolnych rekolekcji wielkopostnych. Gośćmi spotkania będzie Wspólnota św. Tymoteusza z Gubina, organizator inicjatywy ewangelizacyjnej „Przystanek Jezus”. W programie modlitwa, świadectwa a także występ duetu wykonawców bumboxu, frystyle’u chrześcijańskiego z Poznania. Serdecznie zapraszamy!
 • 24 lutego br. przypada 10. Rocznica Śmierci ks. prałata Stefana Baldego. Ks. Baldy był proboszczem naszej parafiiw latach 1970-1977. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.45.
 • Wszystkim obecnym na Mszy św. życzymy radosnego przeżywania Dnia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności i obfitego Błogosławieństwa Bożego w pracy i wypoczynku w nadchodzącym tygodniu!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12027993
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1436
6484
26104
11968490
95498
143313
12027993

Twoje IP: 18.206.48.142
Czas: 2019-09-21 09:11:15