VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego)

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego):
•    Początek Dni Eucharystycznych przed Wielkim Postem. Po każdej mszy św. (zamiast homilii) nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem sakramentalnym. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja popołudniowa zakończona o godz. 17.30 nabożeństwem. Porządek adoracji poniedziałkowej i wtorkowej na plakacie w gablocie parafialnej, w informatorze i na stronie internetowej. Do Środy Popielcowej nie będzie adoracji w kościele Bożego Ciała.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy księżom i naszej młodzieży za udział w dekanalnym czuwaniu młodzieży w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    Rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień Eucharystyczny przed Wielkim Postem. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne (12 lutego):
•    Od 7.30 do 17.45 całodzienna adoracja.
•    W kancelarii można zapisywać intencje mszalne na 2019 rok.
•    Zapisy na zdjęcia i film z tegorocznej uroczystości I Komunii Św. w Foto Studio Hexa: Strzelce Opolskie, przy Placu Żeromskiego 5 w godzinach otwarcia: PN - PT 9.00-17.00, SOB - 9.00-13.00 (tel. 77 461 24 59, kom: 605 225 777, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Cena pakietu – 75 PLN.

Wtorek – Dzień Eucharystyczny przed Wielkim Postem. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne (13 lutego):
•    Od 7.30 do 17.45 całodzienna adoracja.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    Odpust ku czci św. Walentego w Grodzisku. Suma odpustowa o godz. 11.00. O godz. 15.30 i 17.00 Msze św. dla zakochanych i narzeczonych.

ŚRODA POPIELCOWA (14 lutego):
•    Środa Popielcowa otwiera święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Popiół przypomina, że wszystko, co ziemskie, powstało z prochu ziemi i znów w proch się obróci. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy –  ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Ten post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominamy, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
•    Msze Święte o godz.: 6.30; 7.00; 9.00; 11.00 (DPS), 16.30; 17.00 (Księży Las), 18.00 i 19.00 (szpital). O godz. 9.00 i 16.30 Msza św. w intencji wszystkich mieszkańców naszej Parafii i Gości o ducha pokuty i dobre przeżycie Wielkiego Postu.
•    Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.  

CZWARTEK PO POPIELCU (15 lutego):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 spotkanie oazy.

PIĄTEK PO POPIELCU (16 lutego):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami. Wypominki można składać w kancelarii. Formularze wyłożone są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii parafialnej.
•    O godz. 20.30 Droga Krzyżowa dla zabieganych (zapraszamy wszystkich, szczególnie tych, którym czas pracy utrudnia obecność o 17.15).
•    Od 16 lutego br. (piątek) w naszym kościele parafialnym Rekolekcje Odnowy Wiary. Spotkania odbywać się będą przez 8 kolejnych piątków o godz. 19.00. Zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży.

SOBOTA PO POPIELCU (17 lutego):
•    O godz. 9.00 Msza św. za chorych i starszych z udzielaniem Namaszczenia Chorych z okazji Światowego Dnia Chorego. Prosimy o pomoc chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do kościoła! Po mszy parafialna Caritas zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie przy kawie.
•    Punkt Caritas nieczynny.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    W dalszym ciągu zapraszamy chętnych parafian do udziału w próbach chóru, który będzie uświetniał obchody Triduum Paschalnego. Próba w sobotę o 17.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do Spowiedzi św.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 lutego):
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (ks. Paweł Lisoń).
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Nasze parafialne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach od 18 do 21 marca br. Poprowadzi je ks. Marcin Ogiolda, proboszcz ze Szczedrzyka i wieloletni przewodnik Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
•    Z powodu dużej liczby kandydatów na katechezę przedmałżeńską przeprowadzimy jeszcze jedną serię spotkań w marcu w soboty 17 i 24 w godz. 9.00-16.00. Zapisy od 1 marca br. od godz. 8.00 w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
•    Terminy spotkań do bierzmowania dostępne na www.mlodzistrzelce.pl. Przepraszamy za utrudnienia.
•    Kandydaci do bierzmowania III roku do 28 II br. są zobowiązani do złożenia u ks. Sebastiana lub w kancelarii świadectwa chrztu (dotyczy wszystkich ochrzczonych poza naszą parafią).
•    W dniach 30 lipca - 7 sierpnia 2018 pielgrzymka Szlakiem katedr i cerkwi Rumunii. Są jeszcze wolne miejsca. Koszt 1800 PLN i 90 euro. Szczegóły na plakacie.
•    Na renowację drzwi kościoła do tej pory wydaliśmy 48 tys. PLN. W kasie pozostało 24 tys. PLN i 1000€. Dziękujemy ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza młodzież gimnazjalną, tj. przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania na spotkanie weekendowe na Górę św. Anny. Spotkanie będzie nosić nazwę „Ładowarka” i w treści będzie także służyło przygotowaniu do bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w dniach 16-18 marca (a nie jak podano w ulotkach 16-18 lutego, za co przepraszamy) w Domu Pielgrzyma na Górze św. Anny. Zgłoszenia należy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Jadwiga JASIŃSKA (l. 73, zam. przy ul. Jana Rychla); Śp. Klara ZACHWIEJA (l. 80, zam. na Rynku); Śp. Jerzy CHRZANOWSKI (l. 75, zam. w Domu "Barka"); Śp. Zofia KICIŃSKA (l. 79, zam. przy ul. Asnyka); Śp. Zdzisław ZIMNICKI (l. 94, zam. przy ul. Kupieckiej); Śp. Konrad GRUSZKA (l. 79, zam. przy ul. Torowej); Śp. Jan KOWALSKI (l. 79, zam. przy ul. Habryki); Śp. Otylia JOKIEL (l. 93, zam. dawniej przy ul. Krakowskiej; pogrzeb w poniedziałek 12 II o godz. 11.00), Śp. Łukasz PIETRUSZKA (l. 31, zam. w Opolu, dawniej przy ul. Krakowskiej; data i godzina pogrzebu nie została jeszcze ustalone). Wieczny odpoczynek…
•    Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim życzymy włączenia się w głębokie przeżycie czasu Wielkiego Postu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11310797
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2675
4404
46815
11234240
105963
168685
11310797

Twoje IP: 3.84.182.112
Czas: 2019-04-22 06:33:48