NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (25 marca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (25 marca)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (25 marca):
•    Dziś Światowy Dzień Młodzieży.
•    Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
•    Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą palmę.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną (ks. Paweł Lisoń). Za udział w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny raz w tygodniu w okresie Wielkiego Postu.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece. Zapraszamy!
•    Plan Spowiedzi Świętej w naszym kościele w Wielkim Tygodniu na plakacie w gablocie , w Informatorach i na stronie internetowej Parafii. Prosimy nie odkładać tego elementu osobistego przygotowania na ostatnią chwilę!
•    Zakończyliśmy rekolekcje parafialne. Serdeczne „Bóg zapłać” dla prowadzącego ks. Marcina OGIOLDY. Wyrazy wdzięczności kierujemy pod Waszym – Drodzy Parafianie i Goście – adresem, za tak liczny udział w ćwiczeniach rekolekcyjnych.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy dyrekcjom, nauczycielom, katechetom, dzieciom i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjum nr 2 za możliwość przeprowadzenia rekolekcji szkolnych. Bóg zapłać Siostrom Służebniczkom z Leśnicy za przeprowadzenie tych ćwiczeń.
    Dziękujemy ks. Danielowi i uczestnikom nocnej Drogo Krzyżowej.
•    W godz. 9.30 - 12.30 przed kościołem kiermasz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Specjalnej "Ósemka".
•    W tym miesiącu nie będzie nabożeństwa i Mszy św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” „Mały Gość Niedzielny”.

WIELKI PONIEDZIAŁEK (26 marca)

WIELKI WTOREK (27 marca)

WIELKA ŚRODA (28 marca)

WIELKI CZWARTEK (29 marca):
•    Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i za naszego kleryka. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą.
•    Urodziny ks. proboszcza Rudolfa. Msza św. w jego intencji o godz. 18.00.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach 29 marca do 2 kwietnia br. (włącznie).

WIELKI PIĄTEK (30 marca):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ. Za uczestnictwo w adoracji krzyża (ucałowaniu krzyża) można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
•    Ofiary składane przy Bożym Grobie przeznaczone są na kościoły Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA (31 marca):
•    O godz. 7.00 w kościele parafialnym „Ciemne Jutrznie”. To modlitwa odprawiana przed świtem w dniach Triduum Paschalnego. Nazwa „ciemna jutrznia” wiąże się ze starym (sięgającym średniowiecza) zwyczajem zapalania i gaszenia świec.
•    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele adoracja przy Bożym Grobie od 6.00 do 19.30.
•    Błogosławieństwo pokarmów w godzinach 10.00-16.00 (co pół godziny). Wzorem lat ubiegłych część poświęconych pokarmów możemy przeznaczyć dla najbardziej potrzebujących (będą przygotowane specjalne kosze)!!! Nasza parafialna Caritas będzie wydawać tę żywność w Domu Katechetycznym od godz. 11.00.
•    Przed kościołem kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej.   
•    O godz. 20.00 rozpoczynamy WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Zakończy ją uroczysta Rezurekcja. Prosimy przynieść paschaliki  (świece).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia):
•    O godz. 6.30 Uroczysta Msza św. w intencji Parafian i Gości z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Wielkanocne.
•    Dzień Świętości Życia przypadnie w tym roku po zakończeniu Oktawy Wielkanocnej tj. w poniedziałek 9 kwietnia.
•    Z okazji 100-lecia święceń kapłańskich św. Maksymiliana M. Kolbego sobotę 28 kwietnia w Niepokalanowie odbędzie się Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z p. Marianną KUNACH (tel. 664 866 156).
•    Na renowację pozostałych drzwi kościoła zebraliśmy 30 tys. PLN i 1000€. Dziękujemy ofiarodawcom i prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy. Konto parafialne: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie  19 1020 3714 0000 4102 0007 8600.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Jadwiga ŁYCZEWSKA (l. 89, zam. przy ul. Grunwaldzkiej); Śp. Renata SKÓRA (l. 53, zam. przy ul. Sienkiewicza); Śp. Stefania WALKOWSKA (l. 79, ze Skorogoszczy); Śp. Kazimierz BŁACHUTA (l. 81, zam. przy ul. Matejki, pogrzeb w poniedziałek (26 marca br) o godz. 13.00); Śp. Józef SKORUPPA (l. 89, zam. przy ul. Asnyka, pogrzeb w poniedziałek (26 marca br.) o godz. 14.30). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11310855
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2733
4404
46873
11234240
106021
168685
11310855

Twoje IP: 3.84.182.112
Czas: 2019-04-22 06:53:27