NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia 2018)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia):
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicie-lem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
•    Dziękujemy: za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym; Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Zespołowi Caritas, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., służbie liturgicznej, Scholi Dominikańskiej, Scholi Dziecięcej, chórowi, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, kościelnym, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, organistom, p. Grażynie Dembończyk, p. Piotrowi Schnura, wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Proboszcz, dziękuję za gorliwą posługę duszpasterską ks. proboszczowi Wolfgangowi, księżom: Danielowi, Sebastianowi i Pawłowi oraz ks. Joachimowi Dembonczykowi i ks. Norbertowi Gugule.
•    Dziękujemy za kwestę Parafialnej Radzie Duszpasterskiej; „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim instytucjom, naszym Drogim Parafianom i życzliwym ludziom - za życzenia świąteczne oraz za dary przy-niesione na plebanijny stół; za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna  do 2 kwietnia br. (włącznie).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (2 kwietnia):
•    Drugi dzień świąt Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Je-zusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, w DPS o godz. 07.45.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Środa w Oktawie Wielkanocy (4 kwietnia):
•    W Rożniątowie Konwent Wielkanocny Kapłanów Dekanatu Strzeleckiego. O godz. 18.00 Msza św. za ++ kapłanów dekanatu Strzelce Opolskie i o nowe powołania kapłańskie z naszego dekanatu.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (5 kwietnia):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lutego i w marcu br.
•    Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają do swojego domu na adorację w ciszy. Początek o godz. 20.00.

Piątek w Oktawie Wielkanocy (6 kwietnia):
•    Z racji Oktawy Wielkanocy - nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
•    Po wieczornej Mszy św. z kazaniem adoracja pierwszopiątkowa.

Sobota w Oktawie Wielkanocy (7 kwietnia):
•    Punkt Caritas czynny w godz. 9.00-11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór Błogosławieństw przygotowany przez Siostry Wspólnoty Błogosławieństw.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8 kwietnia):
•    Kolekta na Caritas diecezji opolskiej.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo Wielkanocne.
•    9 kwietnia Dzień Świętości Życia - możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły za tydzień.
•    W czwartek, 12 kwietnia br. o godz. 18.00 w kościele parafialnym ks. bp Paweł STOBRAWA udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz młodzieży z Osiedla, Dziewkowic, Dolnej, Rożniątowa i Szymiszowa. Próby dla młodzieży przed uroczystością: poniedziałek (9 kwietnia) i wtorek (10 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
•    W sobotę, 14 kwietnia br. o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    W sobotę 28 kwietnia w Niepokalanowie Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z p. Marianną KUNACH (tel. 664 866 156).
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Kazimierz BŁACHUTA (l. 81, zam. przy ul. Matejki); Śp. Józef SKORUPPA (l. 89, zam. przy ul. Asnyka); Śp. Joanna GOROL (l. 54, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Barbara SZAJDA (l. 81, zam. DPS Szymiszów); Śp. Georg GLÜCK (l. 80, zam. DPS Szymiszów). Wieczny odpoczynek….

Twoje IP: 54.198.77.35
Czas: 2018-07-22 04:52:06