NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (1 kwietnia):
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicie-lem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
•    Dziękujemy: za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym; Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Zespołowi Caritas, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., służbie liturgicznej, Scholi Dominikańskiej, Scholi Dziecięcej, chórowi, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, kościelnym, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, organistom, p. Grażynie Dembończyk, p. Piotrowi Schnura, wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Proboszcz, dziękuję za gorliwą posługę duszpasterską ks. proboszczowi Wolfgangowi, księżom: Danielowi, Sebastianowi i Pawłowi oraz ks. Joachimowi Dembonczykowi i ks. Norbertowi Gugule.
•    Dziękujemy za kwestę Parafialnej Radzie Duszpasterskiej; „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim instytucjom, naszym Drogim Parafianom i życzliwym ludziom - za życzenia świąteczne oraz za dary przy-niesione na plebanijny stół; za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna  do 2 kwietnia br. (włącznie).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy (2 kwietnia):
•    Drugi dzień świąt Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Je-zusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, w DPS o godz. 07.45.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Środa w Oktawie Wielkanocy (4 kwietnia):
•    W Rożniątowie Konwent Wielkanocny Kapłanów Dekanatu Strzeleckiego. O godz. 18.00 Msza św. za ++ kapłanów dekanatu Strzelce Opolskie i o nowe powołania kapłańskie z naszego dekanatu.

Czwartek w Oktawie Wielkanocy (5 kwietnia):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu lutego i w marcu br.
•    Siostry ze Wspólnoty Błogosławieństw zapraszają do swojego domu na adorację w ciszy. Początek o godz. 20.00.

Piątek w Oktawie Wielkanocy (6 kwietnia):
•    Z racji Oktawy Wielkanocy - nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
•    Po wieczornej Mszy św. z kazaniem adoracja pierwszopiątkowa.

Sobota w Oktawie Wielkanocy (7 kwietnia):
•    Punkt Caritas czynny w godz. 9.00-11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór Błogosławieństw przygotowany przez Siostry Wspólnoty Błogosławieństw.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8 kwietnia):
•    Kolekta na Caritas diecezji opolskiej.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo Wielkanocne.
•    9 kwietnia Dzień Świętości Życia - możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły za tydzień.
•    W czwartek, 12 kwietnia br. o godz. 18.00 w kościele parafialnym ks. bp Paweł STOBRAWA udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży oraz młodzieży z Osiedla, Dziewkowic, Dolnej, Rożniątowa i Szymiszowa. Próby dla młodzieży przed uroczystością: poniedziałek (9 kwietnia) i wtorek (10 kwietnia) o godz. 19.00 w kościele. Obecność obowiązkowa.
•    W sobotę, 14 kwietnia br. o godz. 16.00 pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    W sobotę 28 kwietnia w Niepokalanowie Pierwsze Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Zainteresowanych wyjazdem prosimy o kontakt z p. Marianną KUNACH (tel. 664 866 156).
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Kazimierz BŁACHUTA (l. 81, zam. przy ul. Matejki); Śp. Józef SKORUPPA (l. 89, zam. przy ul. Asnyka); Śp. Joanna GOROL (l. 54, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Barbara SZAJDA (l. 81, zam. DPS Szymiszów); Śp. Georg GLÜCK (l. 80, zam. DPS Szymiszów). Wieczny odpoczynek….

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11310906
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2784
4404
46924
11234240
106072
168685
11310906

Twoje IP: 3.84.182.112
Czas: 2019-04-22 07:08:34