VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6 maja 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6 maja)

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA (6 maja):
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1 rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 16.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce na Suchych Łanach. Potem przemarsz do placu przy ul. Floriana, gdzie DFK Strzelce Opolskie i Rada Sołecka zapraszają na ustawienie drzewka majowego (Maibaum).
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.15 w kościele nabożeństwo majowe z udziałem Zespołu „SEN”.
•    Państwu Marii i Józefowi Kała dziękujemy za wykonanie prac murarskich związanych z wstawieniem nowych drzwi do kościoła.
•    Ks. Sebastianowi i młodzieży dziękujemy za udział w czuwaniu w Jemielnicy.
•    Uczestnikom pielgrzymki do Ziemi Świętej dziękujemy za przekazane pamiątki.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    Zapraszamy na nabożeństwa majowe (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30). Grupy parafialne mogą przewodniczyć tym nabożeństwom – lista w zakrystii.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień modlitw o urodzaje (7 maja):
•    Do środy będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące, obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
•    O godz. 6.00 procesja błagalna do krzyża (ADAMOWICE) o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
O godz. 7.00 Msza św. o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromad: Adamowice, Nowa Wieś, Podborzany i Farska Kolonia.
•    O godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej.

Wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, patrona Polski. Dzień modlitw o urodzaje (8 maja):
•    O godz. 6.00 procesja błagalna do krzyża (SUCHE ŁANY) o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy. O godz. 7.00 Msza św. o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromady Suche Łany.

Środa – Dzień modlitw o urodzaje (9 maja):
•    O godz. 6.00 procesja błagalna do krzyża (MOKRE ŁANY) o dobre urodzaje i błogosławieństwo w pracy.
O godz. 7.00 Msza św. o zdrowie i błogosławieństwo dla mieszkańców Gromad: Mokre Łany, Brzezina i wszystkich działkowiczów.

Czwartek – Dzień powszedni (10 maja):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 spowiedź.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie OAZY.

Piątek – Dzień powszedni (11 maja):
•    Młodzież, która w tym roku przyjęła sakrament bierzmowania zapraszamy na Mszę dziękczynną za przyjęty sakrament bierzmowania o godz. 18.00 i nabożeństwo majowe, a po nich spotkanie w ogrodzie.
•    Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na rekolekcje maryjne (11-13 maja). Szczegóły na plakacie.

Sobota – Dzień powszedni (12 maja):
•    Spowiedź przed I Komunią Św. dla dzieci i rodziców: o godz. 15.00 spowiedź dla dziewczynek z rodzicami, o godz. 16.00 dla chłopców z rodzicami. Dzieci otrzymają pamiątkowe krzyżyki. Obecność obowiązkowa!
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi dla wszystkich.
•    O godz. 17.00 próba chóru (w domu katechetycznym). Zapraszamy chętnych.

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ (13 maja):
•    O godz. 10.15 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ. O godz. 15.00 – nabożeństwo majowe dla dzieci pierw-szokomunijnych i ich najbliższych (po nabożeństwie rozdamy pamiątkowe obrazki i wykonamy grupowe zdjęcia). Już dziś przypominam o udziale dzieci we mszach św. w czasie Białego Tygodnia.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Nie będzie nabożeństwa majowego - po wieczornej Mszy św. (około godz. 18.45) różaniec fatimski.
•    W niedzielę 20 maja o godz. 10.15 Rocznica I Komunii Świętej. 8 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które obchodzić będą w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.
•     PRÓBY DLA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. (I Komunia Św. - 13 maja 2018, godz. 10.15): 7 maja (poniedziałek, godz. 16.30 – próba  w kościele: dla dzieci, które czytają, śpiewają, mówią wierszyki, niosą dary); 8 maja (wtorek, godz. 16.30 – próba w  kościele dzieci, które prowadzą nabożeństwo popołudniowe); 9 maja (środa, godz. 16.30 - wszystkie dzieci  [PRÓBA GENERALNA], rozpoczęcie w ogrodzie plebanijnym); 10 maja (czwartek, godz. 15.45 - wszystkie dzieci!!!) rozpoczęcie w ogrodzie plebanijnym – dzieci prowadzą liturgię podczas Mszy św. szkolnej. SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW PRZED I KOMUNIĄ - sobota 12 maja (15.00 dziewczynki i rodzice; 16.00 chłopcy i rodzice).
•    Msza św. w intencji wszystkich strażaków - 18 maja (piątek) o godz. 12.30.
•    12 maja (sobota) pielgrzymka rowerzystów na Górę św. Anny. 13 maja (niedziela) pielgrzymka strażaków.
•    19 maja (sobota) Wspólnota Odnowy w Duchu Św. organizuje wyjazd do Częstochowy na coroczne czuwanie. Zapisy pod numerem telefonu 607 063 025. Koszt 25 PLN.
•    28 maja (niedziela) o 16.00 w domu katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rumunii.
•    Wspólnota Błogosławieństw zaprasza na rekolekcje przez taniec (15-17 czerwca). Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Jerzy WÓJCIK (l. 55, ul. Kozielska), śp. Michał SOSNOWSKI (l. 64, ul. ŚWIERZEGO), śp. Władysław BĄK (l. 85, ul. Sienkiewicza). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006413
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1379
4537
14686
10962066
117753
137576
11006413

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 07:41:07