UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ (20 maja 2018)

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

(20 maja)

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ (20 maja):
•     O godz. 10.15 UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY I KOMUNII ŚWIĘTEJ.
•    O godz. 15.00 nabożeństwo majowe przy kapliczce na Podborzanach w intencji mieszkańców Podborzan, Adamowic, Farskiej Kolonii, Rozmierki i gości.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
•    Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym, rodzicom i katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w dniu samej uroczystości i w Białym Tygodniu. Bóg zapłać za ofiary złożone przez dzieci na rzecz Misji. Dziękujemy rodzicom – za ofiary i p. Grażynie Dembończyk – za wykonanie dekoracji kościoła. Dziękujemy za przyniesione dary na stół plebanijny.
•    Cukierni-Caffe "Pawellek 1918" dziękujemy za wypiek chlebów dla dzieci komunijnych.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Miłośników Koni i Zaprzęgów Konnych.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.30, w soboty i niedziele o godz. 17.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa".

Poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła (21 maja):
•    O godz. 10.00 w Kamieniu Śląskim Diecezjalny Dzień Modlitw Rolników o Boże błogosławieństwo.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.

Wtorek – Wspomnienie dowolne św. Rity, zakonnicy (22 maja)

Środa – Dzień powszedni (23 maja):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (24 maja):
•    Patronalny dzień Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „OREMUS”.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna w intencji dzieci, które przystąpiły do I Komunii Świętej i dzieci, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej oraz w intencji ich rodziców i bliskich. O godz. 16.00 spowiedź.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie OAZY.

Piątek – Wspomnienie dowolne św. Urbana I, papieża (25 maja):
•    Urodziny ks. Sebastiana. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 7.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Urbana o Boże błogosławieństwo w pracy i dobre urodzaje w intencji rolników.
•    Ks. Sebastian zaprasza młodzież na Mszę św. o godz. 18.00 i Nabożeństwo majowe, a po niej do ogrodu plebanijnego na tort.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Sobota – Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. Dzień Matki (26 maja):
•    6. rocznica święceń kapłańskich ks. Sebastiana. Msza św. w tej intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 15.00 Sołectwo Nowa Wieś zaprasza na piknik rodzinny, który odbędzie się na tamtejszym boisku.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji wszystkich żyjących i ++ Mam.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Wspólnota Marianek zaprasza na Nabożeństwo Majowe o godz. 17.30 z okazji Dnia Mamy i Taty.

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja):
•    Kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
•    Na Mszy św. o godz. 10.15 uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego o św. Stanisławie Kostce. Wyróżnieni uczniowie odbiorą swoje dyplomy i nagrody. Zapraszamy uczestników konkursu z rodzicami i katechetami do udziału w tej Mszy św.
•    Kolekta jako jałmużna postna z całego roku.
•    O godz. 13.30 nabożeństwo majowe i Msza św. przy kapliczce w Nowej Wsi.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rumunii.
•     Uczniowie z CKZiU będą rozprowadzać muffinki, z których dochód w całości będzie przeznaczony na misje.
W tym dniu można będzie także oddać plastikowe nakrętki.
•    Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w intencji kapłanów do Prudnika-Lasu. Szczegóły na plakacie.
•    Na plakacie oferta pielgrzymki do Medjugorie.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian – w sobotę 2 czerwca br.
•    W poniedziałek (4 czerwca br.) po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie wspólnot Margaretka (modlących się za kapłanów).
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 54.162.165.158
Czas: 2018-06-18 13:23:37