Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja 2018)

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja)

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja):
•     Kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
•    Na Mszy św. o godz. 10.15 uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego o św. Stanisławie Kostce. Wyróżnieni uczniowie odbiorą swoje dyplomy i nagrody. Zapraszamy uczestników konkursu z rodzicami i katechetami do udziału w tej Mszy św.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta jako jałmużna postna z całego roku.
•    O godz. 13.30 nabożeństwo majowe i Msza św. przy kapliczce w Nowej Wsi.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo majowe w kościele.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rumunii.
•    Uczniowie z CKZiU będą rozprowadzać muffinki, z których dochód w całości będzie przeznaczony na misje. Można także przynosić plastikowe nakrętki.
•    Dziękujemy dzieciom, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej, ich rodzicom i katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w dniu samej uroczystości.
•    Nabożeństwa majowe od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (31 maja):
•    Msze św. o 6.45, 7.00 (szpital), 7.45, 7.45 (DPS), 9.00, 11.30, 17.00 (Księży Las) i 18.00. O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kościele Bożego Ciała. Po Eucharystii o godz. 9.00 procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy.
W tym roku, zgodnie z sugestią Policji, procesja pójdzie w odwrotnym kierunku, tj.: Kołłątaja, Rynek, Dąbrowskiego, Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Jordanowska, ks. Wajdy, pl. Żeromskiego, Ludowa, Wojska Polskiego, Rynek, Kołłątaja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy kościele Bożego Ciała, przy skrzyżowaniu ulic Jordanowskiej i Piłsudskiego, na Rynku oraz na placu kościelnym. Udekorujmy nasze domy i trasę procesji. Do udziału w procesji zapraszamy dziewczynki w bieli oraz dzieci w strojach komunijnych (klasy III i IV). Prosimy chłopców do niesienia sztandarków. Próba dla dzieci w środę o godz. 16.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do udziału w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00 (do następnego czwartku). Prosimy o zbieranie i przynoszenie kwiatków do sypania dla dzieci. Można je składać w zakrystii. Przypominamy, że jest to święto nakazane!
•    W wieczór uroczystości Bożego Ciała, 31 maja,  na placu przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, po raz ósmy odbędzie się Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapisy na wyjazd autokarowy naszych parafian od dziś w zakrystii lub w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania). Koszt wyjazdu 5 PLN.
•    86. rocznica urodzin ks. bp. Jana BAGIŃSKIEGO.

Piątek – Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwszy Piątek Miesiąca. Dzień Dziecka (1 czerwca):
•    Po wieczornej Mszy św. (z kazaniem) adoracja animowana przez Odnowę w Duchu Świętym.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (2 czerwca):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej.
•    Punkt Caritas czynny od 9.00 do 11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
•    W dniach 1-2 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca):
•    111. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (kiermasz parafialny). O godz. 11.30 Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
•    1. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła LISONIA. Msza św. w tej intencji o godz. 11.30.
•    Święto Dziękczynienia ze zbiórką przed kościołem na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 10.15 Msza św. w intencji miast partnerskich Gminy Strzelec Opolskich
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    Na plakacie oferta pielgrzymki do Medjugorie.
•    W poniedziałek (4 czerwca br.) po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie wspólnot Margaretka (modlących się za kapłanów).
•    Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę
3 czerwca 2018 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Na plakacie przy wyjściu z kościoła apel Dyrektora Opolskiego Oddziały NFZ przypominający o obowiązku zgłaszania dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego.
•    Najbliższa katecheza przedmałżeńska 23 i 30 czerwca br. Zapisy od 18 czerwca br. od godz. 8.00.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Jan BARTECZKO (l. 64, zam. przy ul. Dębowej); śp. Kazimierz SOBONKIEWICZ (l. 66, zam. przy ul. W. Świerzego); śp. Jan KOFMAN (l. 78, zam. przy ul. Dworcowej, pogrzeb we wtorek (29 maja br.) o godz. 11.00); śp. Elżbieta ŚWITLIŃSKA (l. 48, z Księżego Lasu, daty i godziny pogrzebu jeszcze nie ustalono). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-16 01:20:00