Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja)

Niedziela - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (27 maja):
•     Kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
•    Na Mszy św. o godz. 10.15 uroczyste podsumowanie konkursu plastyczno-fotograficznego o św. Stanisławie Kostce. Wyróżnieni uczniowie odbiorą swoje dyplomy i nagrody. Zapraszamy uczestników konkursu z rodzicami i katechetami do udziału w tej Mszy św.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta jako jałmużna postna z całego roku.
•    O godz. 13.30 nabożeństwo majowe i Msza św. przy kapliczce w Nowej Wsi.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo majowe w kościele.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką do Rumunii.
•    Uczniowie z CKZiU będą rozprowadzać muffinki, z których dochód w całości będzie przeznaczony na misje. Można także przynosić plastikowe nakrętki.
•    Dziękujemy dzieciom, które obchodziły rocznicę I Komunii Świętej, ich rodzicom i katechetom za przygotowanie, udział i zaangażowanie w dniu samej uroczystości.
•    Nabożeństwa majowe od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA (31 maja):
•    Msze św. o 6.45, 7.00 (szpital), 7.45, 7.45 (DPS), 9.00, 11.30, 17.00 (Księży Las) i 18.00. O godz. 16.00 Msza św. odpustowa w kościele Bożego Ciała. Po Eucharystii o godz. 9.00 procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy.
W tym roku, zgodnie z sugestią Policji, procesja pójdzie w odwrotnym kierunku, tj.: Kołłątaja, Rynek, Dąbrowskiego, Powstańców Śląskich, Piłsudskiego, Jordanowska, ks. Wajdy, pl. Żeromskiego, Ludowa, Wojska Polskiego, Rynek, Kołłątaja. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: przy kościele Bożego Ciała, przy skrzyżowaniu ulic Jordanowskiej i Piłsudskiego, na Rynku oraz na placu kościelnym. Udekorujmy nasze domy i trasę procesji. Do udziału w procesji zapraszamy dziewczynki w bieli oraz dzieci w strojach komunijnych (klasy III i IV). Prosimy chłopców do niesienia sztandarków. Próba dla dzieci w środę o godz. 16.00. Zapraszamy także wszystkie dzieci do udziału w Oktawie Bożego Ciała codziennie o godz. 18.00 (do następnego czwartku). Prosimy o zbieranie i przynoszenie kwiatków do sypania dla dzieci. Można je składać w zakrystii. Przypominamy, że jest to święto nakazane!
•    W wieczór uroczystości Bożego Ciała, 31 maja,  na placu przy kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Opolu, po raz ósmy odbędzie się Koncert Uwielbienia. Rozpoczęcie spotkania o godz. 19.00, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Zapisy na wyjazd autokarowy naszych parafian od dziś w zakrystii lub w kancelarii parafialnej (w godzinach urzędowania). Koszt wyjazdu 5 PLN.
•    86. rocznica urodzin ks. bp. Jana BAGIŃSKIEGO.

Piątek – Wspomnienie św. Justyna, męczennika. Pierwszy Piątek Miesiąca. Dzień Dziecka (1 czerwca):
•    Po wieczornej Mszy św. (z kazaniem) adoracja animowana przez Odnowę w Duchu Świętym.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (2 czerwca):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej.
•    Punkt Caritas czynny od 9.00 do 11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.
•    W dniach 1-2 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się 6. Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca. Szczegółowy program pielgrzymki na plakacie.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca):
•    111. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (kiermasz parafialny). O godz. 11.30 Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
•    1. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła LISONIA. Msza św. w tej intencji o godz. 11.30.
•    Święto Dziękczynienia ze zbiórką przed kościołem na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 10.15 Msza św. w intencji miast partnerskich Gminy Strzelec Opolskich
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    Na plakacie oferta pielgrzymki do Medjugorie.
•    W poniedziałek (4 czerwca br.) po wieczornej Mszy św. w domu katechetycznym spotkanie wspólnot Margaretka (modlących się za kapłanów).
•    Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę
3 czerwca 2018 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Na plakacie przy wyjściu z kościoła apel Dyrektora Opolskiego Oddziały NFZ przypominający o obowiązku zgłaszania dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego.
•    Najbliższa katecheza przedmałżeńska 23 i 30 czerwca br. Zapisy od 18 czerwca br. od godz. 8.00.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Jan BARTECZKO (l. 64, zam. przy ul. Dębowej); śp. Kazimierz SOBONKIEWICZ (l. 66, zam. przy ul. W. Świerzego); śp. Jan KOFMAN (l. 78, zam. przy ul. Dworcowej, pogrzeb we wtorek (29 maja br.) o godz. 11.00); śp. Elżbieta ŚWITLIŃSKA (l. 48, z Księżego Lasu, daty i godziny pogrzebu jeszcze nie ustalono). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11159268
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3710
6169
35381
11087183
123119
147489
11159268

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 20:53:42