IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca)

IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca):
•    111. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (kiermasz parafialny). O godz. 11.30 Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
•    1. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła LISONIA. Msza św. w tej intencji o godz. 11.30.
•    Święto Dziękczynienia ze zbiórką przed kościołem na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę zebraną w czasie Mszy św. przy kapliczce w Nowej Wsi. Zebrano 1960 PLN i 10 euro. Kolekta - jak co roku - przeznaczona jest na przyjęcie pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
•    Na Górze św. Anny doroczna Pielgrzymka Mniejszości. Szczegóły na plakacie.
•    Dziękujemy za udział w tegorocznych nabożeństwach majowych.
•    Dziękujemy  wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała (za przygotowanie ołtarzy, przyozdobienie mieszkań i domów, państwu Gruszka za przywiezienie brzózek, siostrze Faustynie, katechetkom i Mariankom za przygotowanie i troskę o dzieci, Policji - za zabezpieczenie trasy procesji). Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za lody dla dzieci. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. wieczornych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o udział szczególnie dzieci. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy p. dr Edycie BEM za zorganizowanie dekanalnego konkursu plastyczno-fotograficznego o św. Stanisławie Kostce. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom i ich opiekunom. Dyrekcjom zaangażowanych szkół dziękujemy za współpracę.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (4 czerwca):
•    O godz. 18.00 Msza św. w  intencji Apostolatu Margaretka i Złotej Róży (modlących się za kapłanów).     Po Eu-charystii spotkanie w domu katechetycznym.

Wtorek – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika (5 czerwca):
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy Placu Żeromskiego można odbierać film i zdjęcia z tegorocznej Uroczystości I Komunii Świętej.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (7 czerwca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu kwietnia i w maju br.
•    O godz. 19.00 spotkanie oazy.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (8 czerwca):
•    Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
•    O godz. 19.30 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (9 czerwca):
•    Dzień Wspólnot Parafialnych. Msza św. o godz. 10.00. W planie spotkanie przy kawie i cieście, konferencja, po-znawanie swoich charyzmatów.
•    Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

X NIEDZIELA ZWYKŁA (10 czerwca):

•    Kolekta na potrzeby parafii.
•     Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Strzelcach Opolskich serdecznie zapraszają na PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ „MUNDIAL ŚW. JACKA 2018” które odbędą się w dniach 12 i 13 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego
w Strzelcach Opolskich (ul. Strzelców Bytomskich 2a). Szczegóły na plakacie.
•    Na plakacie przy wyjściu z kościoła apel Dyrektora Opolskiego Oddziały NFZ przypominający o obowiązku zgłaszania dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego.
•    Pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich oraz chórów kościelnych na Górę św. Anny.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp.  Jan KOFMAN (l. 78, zam. przy ul. Dworcowej); Śp. Elżbieta ŚWITLIŃSKA (l. 48, z Księżego Lasu). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11159203
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3645
6169
35316
11087183
123054
147489
11159203

Twoje IP: 54.87.18.165
Czas: 2019-03-23 20:49:45