IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca 2018)

IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca)

IX NIEDZIELA ZWYKŁA. Kiermasz parafialny. (3 czerwca):
•    111. rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego (kiermasz parafialny). O godz. 11.30 Msza św. w intencji fundatorów, budowniczych i dobrodziejów naszej świątyni.
•    1. rocznica święceń kapłańskich ks. Pawła LISONIA. Msza św. w tej intencji o godz. 11.30.
•    Święto Dziękczynienia ze zbiórką przed kościołem na Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    „Bóg zapłać” za kolektę zebraną w czasie Mszy św. przy kapliczce w Nowej Wsi. Zebrano 1960 PLN i 10 euro. Kolekta - jak co roku - przeznaczona jest na przyjęcie pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę.
•    Na Górze św. Anny doroczna Pielgrzymka Mniejszości. Szczegóły na plakacie.
•    Dziękujemy za udział w tegorocznych nabożeństwach majowych.
•    Dziękujemy  wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała (za przygotowanie ołtarzy, przyozdobienie mieszkań i domów, państwu Gruszka za przywiezienie brzózek, siostrze Faustynie, katechetkom i Mariankom za przygotowanie i troskę o dzieci, Policji - za zabezpieczenie trasy procesji). Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za lody dla dzieci. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. wieczornych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o udział szczególnie dzieci. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy p. dr Edycie BEM za zorganizowanie dekanalnego konkursu plastyczno-fotograficznego o św. Stanisławie Kostce. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym uczniom i ich opiekunom. Dyrekcjom zaangażowanych szkół dziękujemy za współpracę.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (4 czerwca):
•    O godz. 18.00 Msza św. w  intencji Apostolatu Margaretka i Złotej Róży (modlących się za kapłanów).     Po Eu-charystii spotkanie w domu katechetycznym.

Wtorek – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika (5 czerwca):
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy Placu Żeromskiego można odbierać film i zdjęcia z tegorocznej Uroczystości I Komunii Świętej.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (7 czerwca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu kwietnia i w maju br.
•    O godz. 19.00 spotkanie oazy.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (8 czerwca):
•    Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
•    O godz. 19.30 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.

Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny (9 czerwca):
•    Dzień Wspólnot Parafialnych. Msza św. o godz. 10.00. W planie spotkanie przy kawie i cieście, konferencja, po-znawanie swoich charyzmatów.
•    Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

X NIEDZIELA ZWYKŁA (10 czerwca):

•    Kolekta na potrzeby parafii.
•     Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  w Strzelcach Opolskich serdecznie zapraszają na PIŁKARSKIE MISTRZOSTWA SZKÓŁ „MUNDIAL ŚW. JACKA 2018” które odbędą się w dniach 12 i 13 czerwca 2018 roku na stadionie sportowym Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego
w Strzelcach Opolskich (ul. Strzelców Bytomskich 2a). Szczegóły na plakacie.
•    Na plakacie przy wyjściu z kościoła apel Dyrektora Opolskiego Oddziały NFZ przypominający o obowiązku zgłaszania dzieci do ubezpieczenia zdrowotnego.
•    Pielgrzymka sołtysów i rad sołeckich oraz chórów kościelnych na Górę św. Anny.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp.  Jan KOFMAN (l. 78, zam. przy ul. Dworcowej); Śp. Elżbieta ŚWITLIŃSKA (l. 48, z Księżego Lasu). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczyna-jącego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-16 01:02:59