XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca)

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    Dzieci, które zbierały Parafinki w zakrystii mogą odebrać zgodę rodziców na wyjazd (Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, następnie ognisko w Gąsiorowicach), który jest nagrodą za uczestnictwo w Mszach św. szkolnych (nagrody dla tych, którzy zgromadzili plansze z I lub II semestru).
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    W Opolu uroczystość 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (18 czerwca):
•    O godz. 8.00 ruszają zapisy (w kancelarii) na nauki przedmałżeńskie (23 i 30.06). Liczba miejsc ograniczona.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza – zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

Wtorek – Dzień powszedni (19 czerwca):
•    61. rocznica urodzin ks. proboszcza Wolfganga. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•    58. rocznica święceń kapłańskich ks. Joachima. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

Środa – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca):
•    64. rocznica święceń kapłańskich + ks. prałata Jerzego STELLMANNA. Msza św. w tej intencji o godz. 7.00.
•    38. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego JOKIEL. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00
•    31. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Rudolfa. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej (21 czerwca):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna i zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych i gimnazjów. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich.
•    O godz. 19.00 spotkanie oazy.
•    Dom Emisyjny Manuscriptum zaprasza na wernisaż dzieł sztuki w formie książkowej. Głównym bohaterem wydarzenia będzie premiera w naszym regionie międzynarodowego dzieła „La Capella Sistina”. Album stworzony na podstawie ponad 270 000 zdjęć wykonanych przez 65 nocy w Kaplicy Sykstyńskiej, uważany jest za najbardziej prestiżowy projekt związany ze sztuką w XXI w. Autorami tego monumentalnego projektu są Muzeum Watykańskie i włoski wydawca „Scripta Maneant”. Większość zdjęć fresków, m.in. Michała Anioła, ukazana jest w skali 1:1. Do Polski trafi tylko 50 szt. albumu. Wydarzenie odbędzie się w restauracji „Stary Młyn”, w najbliższy czwartek, tj. 21.06, o godz. 19.00.

Piątek – Dzień powszedni (22 czerwca):
•    50. rocznica święceń kapłańskich + ks. Krystiana JURCZYKA. Msza św. w Jego  intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 17.00 z naszego kościoła wyruszy Dekanalna Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny jako dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Wracać będziemy autobusami, dlatego prosimy o zapisy u ks. Sebastiana.

Sobota – Dzień powszedni (23 czerwca):
•    O godz. 8.30 wyjazd z Rynku dzieci, które zbierały Parafinki w minionym roku szkolnym.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór Błogosławieństw „Ogień Miłości”.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 czerwca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
•    W kancelarii i w zakrystii możliwość nabycia biletów-cegiełek w cenie 30 PLN na koncert charytatywny na rzecz opolskiej katedry. 20 czerwca o godz. 18.00 wystąpią Natalia Kukulska, Cello Brothers i zespół TGD.
•     Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Władysław DRUŻ (l. 66, ul. Ujazdowska), śp. Zenon ELIASIK (l. 93, ul. Dworcowa); śp. Feliks PUCHOWSKI (l. 92, ul. Żwirki i Wigury); śp. Kamil REINERT (ul. Asnyka); śp. Paweł WAWRZYNEK (l. 65, Brzezina); śp. Piotr CHOWANIEC (l. 57, ul. 1 Maja). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Ogłoszenia duszpasterskie

XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca)

v XI NIEDZIELA ZWYKŁA (17 czerwca):

·             O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.

·             Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.

·             Dzieci, które zbierały Parafinki w zakrystii mogą odebrać zgodę rodziców na wyjazd (Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, następnie ognisko w Gąsiorowicach), który jest nagrodą za uczestnictwo w Mszach św. szkolnych (nagrody dla tych, którzy zgromadzili plansze z I lub II semestru).

·             O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.

·             W Opolu uroczystość 25-lecia Diecezjalnej Fundacji Ochrony Życia.

·             Na Górze św. Anny Pielgrzymka przyjaciół misji i Ziemi Świętej.

·             Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

v Poniedziałek – Dzień powszedni (18 czerwca):

·             O godz. 8.00 ruszają zapisy (w kancelarii) na nauki przedmałżeńskie (23 i 30.06). Liczba miejsc ograniczona.

·             O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza – zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

v Wtorek – Dzień powszedni (19 czerwca):

·             61. rocznica urodzin ks. proboszcza Wolfganga. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

·             58. rocznica święceń kapłańskich ks. Joachima. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

v Środa – Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika (20 czerwca):

·             64. rocznica święceń kapłańskich + ks. prałata Jerzego STELLMANNA. Msza św. w tej intencji o godz. 7.00.

·             38. rocznica śmierci ks. prałata Antoniego JOKIEL. Msza św. w Jego intencji o godz. 7.00

·             31. rocznica święceń kapłańskich ks. proboszcza Rudolfa. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

v Czwartek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Opolskiej (21 czerwca):

·             O godz. 16.30 Msza św. szkolna i zakończenie roku szkolnego dla szkół podstawowych i gimnazjów. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi.

·             O godz. 18.00 zakończenie roku szkolnego dla szkół średnich.

·             O godz. 19.00 spotkanie oazy.

·             Dom Emisyjny Manuscriptum zaprasza na wernisaż dzieł sztuki w formie książkowej. Głównym bohaterem wydarzenia będzie premiera w naszym regionie międzynarodowego dzieła „La Capella Sistina”. Album stworzony na podstawie ponad 270 000 zdjęć wykonanych przez 65 nocy w Kaplicy Sykstyńskiej, uważany jest za najbardziej prestiżowy projekt związany ze sztuką w XXI w. Autorami tego monumentalnego projektu są Muzeum Watykańskie i włoski wydawca „Scripta Maneant”. Większość zdjęć fresków, m.in. Michała Anioła, ukazana jest w skali 1:1. Do Polski trafi tylko 50 szt. albumu. Wydarzenie odbędzie się w restauracji „Stary Młyn”, w najbliższy czwartek, tj. 21.06, o godz. 19.00.

v Piątek – Dzień powszedni (22 czerwca):

·             50. rocznica święceń kapłańskich + ks. Krystiana JURCZYKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

·             O godz. 17.00 z naszego kościoła wyruszy Dekanalna Piesza Pielgrzymka na Górę św. Anny jako dziękczynienie za kończący się rok szkolny. Wracać będziemy autobusami, dlatego prosimy o zapisy u ks. Sebastiana.

v Sobota – Dzień powszedni (23 czerwca):

·             O godz. 8.30 wyjazd z Rynku dzieci, które zbierały Parafinki w minionym roku szkolnym.

·             Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

·             O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór Błogosławieństw „Ogień Miłości”.

v NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 czerwca):

·             Kolekta na potrzeby parafii.

·             Na Górze św. Anny Pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców.

·             W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.

·             W kancelarii i w zakrystii możliwość nabycia biletów-cegiełek w cenie 30 PLN na koncert charytatywny na rzecz opolskiej katedry. 20 czerwca o godz. 18.00 wystąpią Natalia Kukulska, Cello Brothers i zespół TGD.

·             Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Władysław DRUŻ (l. 66, ul. Ujazdowska), śp. Zenon ELIASIK (l. 93, ul. Dworcowa); śp. Feliks PUCHOWSKI (l. 92, ul. Żwirki i Wigury); śp. Kamil REINERT (ul. Asnyka); śp. Paweł WAWRZYNEK (l. 65, Brzezina); śp. Piotr CHOWANIEC (l. 57, ul. 1 Maja). Wieczny odpoczynek…

·             Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask
i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Normal 0 21 false false false PL X-NONE OR MicrosoftInternetExplorer4

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006383
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1349
4537
14656
10962066
117723
137576
11006383

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 07:39:26