XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 lipca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 lipca)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 lipca):
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii i Stolicy Apostolskiej. Dziś kolekta na seminarium i inne insty-tucje diecezjalne. Przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc dla syryjskich dzieci w Aleppo.
•    Serdeczne podziękowania dla: Firmy KAJA – za zmianę oświetlenia w kościele parafialnym; p. Jerzemu GOSKA – za wykonanie oświetlenia w konfesjonałach i w gablotkach; p. Wojciechowi KRAJEWSKIEMU – za zorganizowanie ogniska dla dzieci nagrodzonych za uczęszczanie na Msze św. szkolne.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka dzieci.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (2 lipca):
•    W okresie wakacyjnym (25 czerwca-31 sierpnia) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.

Wtorek – Święto św. Tomasza, Apostoła (3 lipca)

Środa – Dzień powszedni (4 lipca)

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca (5 lipca)
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w czerwcu br.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy. Pierwszy Piątek Miesiąca (6 lipca)

Sobota – Pierwsza Sobota Miesiąca (7 lipca):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych starszych i chorych parafian. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    O godz. 17.00 w klasztorze SS. Służebniczek spotkanie Rodziny Bł. Edmunda.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W najbliższym czasie dokonamy restauracji gł. drzwi kościoła. Pozostały jeszcze drzwi od strony parkingu. Na ten cel posiadamy jeszcze 20 tys. PLN i 1200 euro. Prosimy o dalsze wspieranie tej inicjatywy, by jak najszybciej można było ją  zakończyć. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.
•    Gmina Strzelce Opolskie wspólnie z naszą Parafia zapraszają uczniów klas I – VI  Publicznych Szkół Podstawowych z terenu Gminy Strzelce Opolskie do udziału w warsztatach letnich z programem profilaktycznym „JESTEM OK”. Warsztaty odbywać się będą w dniach 16-27 lipca 2018 r. w godz. 9.00 - 13.00. Zapisy od poniedziałku 2 lipca 2018 r. w godzinach pracy kancelarii parafialnej.
•    Zbliża się nasz Odpust Parafialny. Tradycyjnie planujemy zorganizowanie 12 sierpnia br. festynu w ogrodzie parafialnym. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Przedmioty, które sprawią radość uczestnikom festynu można składać w kancelarii w godzinach jej otwarcia. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. Sumie odpustowej przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi o. Jonasz, gwardian z Góry św. Anny. Atrakcją festynu będzie występ zespołów: FRELE (godz. 16.00) i CELLO BROTHERS (godz. 19.00).
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy 8 lipca br. Szczegóły na plakacie.
•    42. Piesza Opolska Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 13-18 sierpnia. W najbliższym czasie podamy informację o warunkach zapisywania się.
•    W dniach 16-21 lipca br. na Górze św. Anny 22. Ogólnopolskie Święto Młodzieży na Górze Św. Anny.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Piotr KOKOT (l. 53, zam. przy ul. Grunwaldzkiej), śp. Jerzy JANTA (l. 97, zam. przy ul. Blokowej); śp. Henryka KOSIN (l. 65, zam. w DPS Strzelce Opolskie, pogrzeb w poniedziałek, 2 lipca o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11006598
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1564
4537
14871
10962066
117938
137576
11006598

Twoje IP: 18.212.222.217
Czas: 2019-02-21 08:22:10