XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8 lipca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8 lipca)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (8 lipca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Na pomoc dla syryjskich dzieci w Aleppo zebraliśmy 3400 PLN i 10 euro. „Bóg zapłać”. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy za wczorajszą możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Serdeczne podziękowania dla panów Henryka DUKA i Piotra SCHNURY za odnowienie krzyża misyjnego.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (9 lipca):
•    W okresie wakacyjnym (25 czerwca-31 sierpnia) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    O godz. 19.00 Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza na modlitwę wstwienniczą.

Wtorek – Dzień powszedni (10 lipca)

Środa – Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy (11 lipca):
•    Dzień imienin emerytowanego papieża Benedykta XVI.
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie członków Rady Duszpasterskiej.

 Czwartek – Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfuouirtu, biskupa i męczennika (12 lipca)

Piątek – Wspomnienie świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta (13 lipca):
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

Sobota – Dzień powszedni (14 lipca):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (15 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Na Górze św. Anny uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    W dniach 16-27 lipca br. warsztaty letnie z programem profilaktycznym „Jestem OK.” organizowane przez parafię z Gminą Strzelce Opolskie.
•    12 sierpnia br. nasz odpust parafialny. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii na festyn parafialny. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła.
•    Od poniedziałku (9 lipca) w kancelarii parafialnej, w godzinach jej urzędowania można się już zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę do grupy "2 niebieskiej". Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację i transport bagażu wynosi 50 zł. Pielgrzymka wyruszy z Opola w poniedziałek 13. sierpnia br. i dotrze na Jasną Górę w sobotę 18. sierpnia. Przy zapisach można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakoń-czeniu pielgrzymki. Pielgrzymka 15 sierpnia przejdzie przez naszą parafię.
•    W dniach 16-21 lipca br. na Górze św. Anny 22. Ogólnopolskie Święto Młodzieży na Górze Św. Anny.
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (9 września, godz. 14.00) i Złotych (16 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Dziękujemy za dary przeniesione do kuchni plebanijnej.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Henryka KOSIN (l. 65, zam. DPS Strzelce Opolskie), śp. Bronisława DOŁHUN (l. 93, zam. DPS Strzelce Opolskie). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721060
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3708
4166
7874
11664374
90444
135302
11721060

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:33:51