XV NIEDZIELA ZWYKŁA (15 lipca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XV NIEDZIELA ZWYKŁA (15 lipca)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (15 lipca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Na Górze św. Anny uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    Dziękujemy firmie kamieniarskiej „Belmar” p. Benedykta PAŹDZIORA za remont schodów przed głównym wejściem do kościoła.
•    W okresie wakacyjnym (25 czerwca-31 sierpnia) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie NMP z Góry Karmel (16 lipca):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym początek warsztatów letnich z programem profilaktycznym „Jestem OK.” organizowanych przez parafię z Gminą Strzelce Opolskie. Nie ma już wolnych miejsc.
•    Na Górze św. Anny rozpoczyna się 22. Ogólnopolskie Święto Młodzieży.

Wtorek – Dzień powszedni (17 lipca)

Środa – Wspomnienie dowolne bł. Alfonsa Trackiego, prezbitera i męczennika (18 lipca):
•    Błogosławiony ks. Alfons Tracki urodził się w 2 grudnia 1896 r. w Bliszczycach (dekanat Branice). Pracował w północnej Albanii, wiele czasu poświęcając duszpasterstwu dzieci i młodzieży. Po przejęciu władzy przez komunistów odmówił wyjazdu z Albanii. Pracował w parafii Pulaj. Został aresztowany 25 czerwca 1946 r. za udzielenie sakramentu chorych jednemu z młodych parafian rannemu w walce z komunistami. Przez sąd wojskowy został skazany na karę śmierci za działalność antykomunistyczną i współpracę z okupantem. Wyrok wykonano 18 lipca 1946 roku (niektóre źródła podają datę 19 lipca). Ks. Alfons Tracki został beatyfikowany wraz z 37 innymi męczennikami z czasów komunizmu w Albanii 5 listopada 2016 r..

Czwartek – Dzień powszedni (19 lipca)

Piątek – Wspomnienie bł. Czesława, prezbitera, Patrona Diecezji Opolskiej (20 lipca)

Sobota – Dzień powszedni (21 lipca):
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca):
•    Kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
•    O godz. 7.45 Msza św. w intencji Wdów.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców z poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. przez wstawiennictwo św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację - 20 PLN, za transport bagażu - 30 PLN. Przy zapisie można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakończeniu pielgrzymki..
•    12 sierpnia br. nasz odpust parafialny. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii na festyn parafialny. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła.
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (9 września, godz. 14.00) i Złotych (16 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej w dniach             22-24. sierpnia br. Szczegóły na plakacie i u p. Anny Pochrzęst.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Edward LIKSZO (l. 90, zam. Rynek), śp. Maria LANGNER (l. 80, zam. przy ul. Krakowskiej), śp.  Gerard KRUCZEK (l. 79, zam. przy ul. Moniuszki), śp. Bronisław JANEK (l. 54, zam. przy ul. Leśnej). Wieczny odpoczynek…

•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403044
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2673
4846
7519
13353069
213595
182676
13403044

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 12:02:59