XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy
z diecezji opolskiej.
•    W okresie wakacyjnym (25.06-31.08) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do sakramentu pokuty i pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy Patronki Europy (23 lipca):

Wtorek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca):

Środa – Święto św. Jakuba, Apostoła. Wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca):
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca):
•    O godz. 7.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
•    Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Piątek – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP (27 lipca):
•    O godz. 12.00 Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.

Sobota – Dzień powszedni (28 lipca):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    28 lipca br. (sobota) na Górze św. Anny o godz. 20.00 koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia poświęcenia organów w ramach Annogórskiego Lata Organowego. Szczegóły na plakacie.
•    Na Górze św. Anny uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. PKS w Strzelcach Opolskich informuje, że uruchami w dniu 29 lipca przewozy osób na uroczystości odpustowe. 29 lipca wyjazd autobusu z dworca autobusowego o godz. 9.00, na przystanku Agromet – godz. 9.05, powrót o godz. 14.30. Serdecznie dziękujemy firmie PKS. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę 4 sierpnia od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację - 20 PLN, za transport bagażu - 30 PLN. Przy zapisie można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakończeniu pielgrzymki.
•    11-12 sierpnia odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    12 sierpnia nasz odpust parafialny. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii na festyn parafialny. Dochód z loterii przeznaczony będzie na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła.
•    Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (9 września, godz. 14.00) i Złotych (16 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej w dniach 22-24. sierpnia br. Szczegóły na plakacie i u p. Anny Pochrzęst.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszły: śp.  Zebina TRZEPIETOWSKA (l. 91, zam. przy ul. Okrężnej), śp. Maria HAYN (l. 82, zam. przy Rynku, pogrzeb w środę [25 lipca br.] o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403516
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3145
4846
7991
13353069
214067
182676
13403516

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 14:11:23