XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca 2018)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (22 lipca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. za wstawiennictwem św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy
z diecezji opolskiej.
•    W okresie wakacyjnym (25.06-31.08) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do sakramentu pokuty i pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Święto św. Brygidy, zakonnicy Patronki Europy (23 lipca):

Wtorek – Wspomnienie św. Kingi, dziewicy (24 lipca):

Środa – Święto św. Jakuba, Apostoła. Wspomnienie św. Krzysztofa (25 lipca):
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Czwartek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 lipca):
•    O godz. 7.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
•    Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.

Piątek – Wspomnienie św. Joachima, ojca NMP (27 lipca):
•    O godz. 12.00 Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji.

Sobota – Dzień powszedni (28 lipca):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    28 lipca br. (sobota) na Górze św. Anny o godz. 20.00 koncert jubileuszowy z okazji 20-lecia poświęcenia organów w ramach Annogórskiego Lata Organowego. Szczegóły na plakacie.
•    Na Górze św. Anny uroczystości odpustowe ku czci św. Anny. PKS w Strzelcach Opolskich informuje, że uruchami w dniu 29 lipca przewozy osób na uroczystości odpustowe. 29 lipca wyjazd autobusu z dworca autobusowego o godz. 9.00, na przystanku Agromet – godz. 9.05, powrót o godz. 14.30. Serdecznie dziękujemy firmie PKS. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę 4 sierpnia od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację - 20 PLN, za transport bagażu - 30 PLN. Przy zapisie można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakończeniu pielgrzymki.
•    11-12 sierpnia odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    12 sierpnia nasz odpust parafialny. Zwracamy się, jak co roku, do osób prywatnych, instytucji, przedsiębiorców, właścicieli sklepów i hurtowni, firm – z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii na festyn parafialny. Dochód z loterii przeznaczony będzie na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła.
•    Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (9 września, godz. 14.00) i Złotych (16 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej w dniach 22-24. sierpnia br. Szczegóły na plakacie i u p. Anny Pochrzęst.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszły: śp.  Zebina TRZEPIETOWSKA (l. 91, zam. przy ul. Okrężnej), śp. Maria HAYN (l. 82, zam. przy Rynku, pogrzeb w środę [25 lipca br.] o godz. 13.00). Wieczny odpoczynek…

Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 54.198.205.153
Czas: 2018-09-25 19:27:11