XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca 2018)

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca)

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (29 lipca):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Na Górze św. Anny uroczystości odpustowe ku czci św. Anny.
•    Dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym  czerwca-31 sierpnia) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (30 lipca)

Wtorek – Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (31 lipca)

Środa – Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła (1 sierpnia):
•    Rozpoczynamy sierpień - tradycyjnie miesiąc trzeźwości w naszym kraju.

Czwartek – Pierwszy Czwartek Miesiąca. Najświętszej Maryi Panny, Królowej Aniołów (2 sierpnia):
•    Odpust Porcjunkuli, związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Odpust ten można uzyskać 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu czerwca i w lipcu br.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja w ciszy.

Piątek – Pierwszy Piątek Miesiąca (3 sierpnia)

Sobota – Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Pierwsza Sobota Miesiąca (4 sierpnia):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny naszych starszych i chorych parafian. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 katecheza przdchrzcielna.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (5 sierpnia):
•    Wspomnienie Matki Boskiej Śnieżnej. Obraz Matki Boska Śnieżnej znajduje się (od 1712 roku) w głównym ołtarzu w naszym kościele parafialnym (ołtarz został przeniesiony ze starego kościoła). Według legendy, upowszechnionej w końcu XIII wieku, „za papieża Liberiusza (352-366) patrycjusz rzymski Jan i jego szlachetna małżonka, nie mając potomstwa postanowili Matkę Bożą uczynić spadkobierczynią swego wielkiego majątku. Oboje małżonkowie prosili gorąco Boga, by wola Najświętszej Panny dotycząca dobrego zużytkowania ich posiadłości została im w jakiś sposób objawiona. Matka Boża wysłuchała ich prośby i potwierdziła to niezwykłym zjawiskiem. W nocy 5 sierpnia, a więc w czasie, gdy w Rzymie bywają największe upały, część wzgórza eskwilińskiego pokryła się śniegiem. Tej nocy Matka Boża objawiła się we śnie obojgu małżonkom i każdemu z nich przedłożyła swoje życzenie, aby tam, gdzie znajdą śnieg na wzgórzu, ku Jej czci zbudowali kościół. Nazwa ikony — Ocalenie Ludu Rzymskiego- nawiązuje do przekonania mieszkańców Wiecznego Miasta, że Matka Boska Śnieżna wiele razy spieszyła im z pomocą.
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    W niedzielę 12 sierpnia br. nasz odpust parafialny ku czci św. Wawrzyńca. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i Słowo Boże wygłosi o. gwardian z Góry św. Anny – o. Jonasz.
•    W związku z festynem odpustowym  zwracamy się z prośbą o zbiórkę fantów do małej loterii. Dochód z loterii w tym roku przeznaczony będzie także na renowację drzwi zewnętrznych naszego kościoła. Dziękujemy tym, którzy już się do tej akcji włączyli.
•    Atrakcją Festynu – jak co roku – będą także wypieki naszych gospodyń. Prosimy, by i w tym roku ich nie zabrakło. Na festynie wystąpią zespoły: „Frele”, „Cello Brothers” i „Viva la Musica”
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (9 września, godz. 14.00) i Złotych (16 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Na Górze św. Anny pielgrzymki: głuchoniemych i motocyklistów oraz uroczystości ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej w dniach 22-24. sierpnia br. Szczegóły na plakacie i u p. Anny Pochrzęst.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Maria HAYN (l. 82, zam. Rynek), śp. Dawid BREGUŁA (l. 20, zam. przy ul. Dworcowej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 54.146.195.24
Czas: 2018-11-19 11:53:24