XVIII Niedziela Zwykła (5 sierpnia 2018)

Ogłoszenia duszpasterskie
XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (5 sierpnia)

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (5 sierpnia):
•    Wspomnienie Matki Boskiej Śnieżnej. Obraz Matki Boska Śnieżnej znajduje się (od 1712 roku) w głównym ołtarzu w naszym kościele parafialnym (ołtarz został przeniesiony ze starego kościoła). Według legendy, upowszechnionej w końcu XIII wieku, „za papieża Liberiusza (352-366) patrycjusz rzymski Jan i jego szlachetna małżonka, nie mając potomstwa postanowili Matkę Bożą uczynić spadkobierczynią swego wielkiego majątku. Oboje małżonkowie prosili gorąco Boga, by wola Najświętszej Panny dotycząca dobrego zużytkowania ich posiadłości została im w jakiś sposób objawiona. Matka Boża wysłuchała ich prośby i potwierdziła to niezwykłym zjawiskiem. W nocy 5 sierpnia, a więc w czasie, gdy w Rzymie bywają największe upały, część wzgórza eskwilińskiego pokryła się śniegiem. Tej nocy Matka Boża objawiła się we śnie obojgu małżonkom i każdemu z nich przedłożyła swoje życzenie, aby tam, gdzie znajdą śnieg na wzgórzu, ku Jej czci zbudowali kościół. Nazwa ikony — Ocalenie Ludu Rzymskiego — nawiązuje do przekonania mieszkańców Wiecznego Miasta, że Matka Boska Śnieżna wiele razy spieszyła im z pomocą.
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Serdecznie dziękujemy: fundatorom nowego wzmacniacza i systemu do projekcji tekstów pieśni; za sobotnią możliwość spotkania z naszymi starszymi i chorymi parafianami; za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na seminarium i instytucje diecezjalne.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymki: głuchoniemych i motocyklistów oraz uroczystości ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli.
•    W okresie wakacyjnym (25 czerwca-31 sierpnia) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed każdą Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Święto Przemienienia Pańskiego (6 sierpnia):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie liderów grup parafialnych.
•    86. urodziny ks. abpa Alfonsa Nossola.

Piątek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika (10 sierpnia):

Sobota – Wspomnienie św. Klary, dziewicy (11 sierpnia):
•    Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi przed odpustem parafialnym.

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (12 sierpnia):
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 15.00 w ogrodzie plebanijnym – Nabożeństwo Odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Jonasz, gwardian i kustosz sanktuarium na Górze św. Anny. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Po nabożeństwie w ogrodzie parafialnym festyn parafialny. Jego celem jest integracja społeczności lokalnej
 i parafialnej oraz materialne wsparcie renowacji zewnętrznych drzwi kościoła parafialnego przez zakup cegiełek. Kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody. W trakcie festynu – występy zespołów FRELE (godz. 15.00), VIVA LA MUSICA, CELLO BROTHERS (godz. 19.00), gry i zabawy dla dzieci. Możliwość skorzystania z małej gastronomii.
•    Atrakcją Festynu – jak co roku - są także wypieki naszych gospodyń. Prosimy, by i w tym roku ich nie zabrakło. Zgłoszenia w tej sprawie prosimy kierować do Przewodniczącej Rady Duszpasterskiej p. Grażyny Walczak (tel. 507 178 808). Przygotowane ciasta będzie można składać na plebanii (wejście bramą na podwórko), w niedzielę odpustową od godz. 11.00.
•    Dziękujemy za fanty już przyniesione z racji Festynu i w dalszym ciągu o nie prosimy.
•    Informujemy, że parafia nasza otrzymała dotację z funduszy unijnych na realizacje programu obejmującego renowację kościoła św. Barbary i baszty w wysokości ok. 1,8 mln PLN, w tym wkład własny 274 tys. PLN. W najbliższym czasie przedstawimy plan realizacji projektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - naszym parafianom i gościom. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Powiatu Strzelce Opolskie. Wszystkim za wspólne wspieranie tej inicjatywy – serdeczne „Bóg zapłać”
•    W kancelarii można się zapisywać na 42. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę.
•    Odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    Biskup Opolski zaprasza Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii.
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Emil GAJDA (l. 84, zam. ul. Osiecka), pogrzeb - wtorek (07.08.) o godz. 10.00, śp. Jan GAWLIK (l. 74, zam. ul. Osiecka), pogrzeb w środę (08.08) o godz. 09.30. Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403381
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3010
4846
7856
13353069
213932
182676
13403381

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:31:59