UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (12 sierpnia 2018)

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (12 sierpnia)

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (12 sierpnia):
•    Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi o. Jonasz, gwardian i kustosz sanktuarium na Górze św. Anny. Witamy serdecznie o. Jonasza i wszystkich Parafian oraz Gości!
•    O godz. 15.00 w ogrodzie parafialnym festyn parafialny. Rozpoczniemy go krótką modlitwą. O godz. 15.00 (nie jak podawaliśmy o 16.00) występ zespołu FRELE. W trakcie festynu możliwość zakupu cegiełek na materialne wsparcie renowacji zewnętrznych drzwi kościoła parafialnego. Kupujący cegiełkę będzie miał możliwość wylosowania atrakcyjnej nagrody (telewizor, pralka, rowery, ekspresy do kawy...). W trakcie festynu – występy zespołów VIVA LA MUSICA i CELLO BROTHERS (godz. 19.00), gry i zabawy dla dzieci. Możliwość skorzystania z małej gastronomii.
•    Dziękujemy naszym Paniom i ofiarodawcom za przygotowane ciasta. Można je składać na plebanii (wejście bramą na podwórko) od godz. 11.00.
•    Dziękujemy za przyniesione fanty.
•    Serdecznie dziękujemy za składane ofiary i kolekty na rzecz parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy lodziarni "Urszulka" za sponsoring lodów dla dzieci uczestniczących w procesji Bożego Ciała.
•    Rodzinie JENDRZEJEK z Adamowic dziękujemy za odnowienie kapliczki przy ul. Kościuszki.
•    Odpust ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły na plakacie.
•    W okresie wakacyjnym (25 czerwca-31 sierpnia) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – zasadniczo jedynie pół godziny przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie MB Fatimskiej (13 sierpnia):
•    O godz. 8.30 spod kościoła św. Jacka w Opolu wyrusza opolski strumień 42. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę.
•    Po wieczornej Mszy św. RÓŻANIEC FATIMSKI.
Wtorek - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika (14 sierpnia)

Środa - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia):
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 msza św. w języku niemieckim. Na wszystkich mszach świętych błogosławieństwo ziół i kwiatów.
•    Około godz. 9.30 przez naszą parafię przejdzie 42. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. W tym roku piel-grzymów przywitamy na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 na Suchych Łanach przy ul. Mickiewicza. Zapraszamy do włączenia się w to przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) na parking artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 7.00 zapraszamy  na to miejsce wszystkie chętne Panie do pomocy w przygotowaniu posiłku (posmarowanie 1500 bułek!!!). Prosimy o przyniesienie potrzebnych narzędzi (noże, deski).
•    Grupy pielgrzymkowe przejdą ulicami: Mickiewicza, Opolską, Powstańców Śląskich, 1 Maja, Habryki i Matejki.
•    33. rocznica konsekracji biskupa seniora Jana BAGIŃSKIEGO.
•    Kolekta na Wydział Teologiczny UO.

Czwartek -  Wspomnienie dowolne św. Rocha, patrona rolników (16 sierpnia):
•    82. urodziny ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

Piątek – Uroczystość św. Jacka, prezbitera, patrona Metropolii Górnośląskiej (17 sierpnia):
•    41. rocznica konsekracji abpa Alfonsa NOSSOLA.
•    Rocznica zaginięcia ks. Krzysztofa GRZYWOCZA.

Sobota – Dzień powszedni (18 sierpnia):
•    Punkt Caritas czynny od 9.00 do 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Informujemy, że parafia nasza otrzymała dotację z funduszy unijnych na realizacje programu obejmującego renowację kościoła św. Barbary i baszty w wysokości ok. 1,8 mln PLN, w tym wkład własny 274 tys. PLN. W najbliższym czasie przedstawimy plan realizacji projektu. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - naszym parafianom i gościom. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Powiatu Strzelce Opolskie. Wszystkim za wspólne wspieranie tej inicjatywy – serdeczne „Bóg zapłać”.
•    Biskup Opolski zaprasza Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii.
•    Dziękujemy za dary przynoszone do kuchni plebanijnej.
•    Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego na Ziemi Przemyskiej.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp.  Emil GAJDA (l. 84, zam. ul. Osiecka); śp. Jan GAWLIK (l. 74, zam. ul. Osiecka); śp. Rajmund POWROSŁO (l. 79, zam. ul. Matejki, pogrzeb w poniedziałek (13.08) o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 54.146.195.24
Czas: 2018-11-19 11:17:41