XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia 2018)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia):  
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych i festynu. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i sponsorom nagród oraz ciasta. W szczególny sposób za nieocenioną pomoc organizacyjną – p. sołtysowi Arnoldowi Kozioł. Sołectwom Kalinowice, Szymiszów i Szczepanek – za wypożyczenie namiotów i ławek. Dochód z festynu – po odliczeniu kosztów organizacji – wyniósł 8 tys. PLN.
•    Słowa podziękowania pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” ks. Sebastianowi za prowadzenie grupy i funkcyjnym, bez których pomocy ta grupa by tak dobrze nie działała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przyjęcia pielgrzymów, ofiarodawcom i sponsorom. W sposób szczególny Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1. oraz państwu Rudner. Dziękujemy paniom gospodyniom Ali i Eli oraz parafialnej Oazie i panom Adamowi i Krzysztofowi za przygotowanie posiłków na postojach dla naszej grupy. Dziękujemy strzeleckiej policji za zabezpieczenie przejścia pielgrzymów przez miasto.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę odpustową i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania –zasadniczo jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (20 sierpnia):

Wtorek - Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia).

Środa - Wspomnienie NMP Królowej (22 sierpnia):

Piątek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia):

Sobota – Dzień powszedni (25 sierpnia):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W niedzielę 2 września br. o godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. W tym roku zaprasza Sołectwo Suche Łany.
•    Parafia otrzymała dotację z funduszy unijnych na realizacje programu renowacji kościoła św. Barbary i baszty w wysokości ok. 1,8 mln PLN, w tym wkład własny 274 tys. PLN. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - naszym parafianom i gościom. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Powiatu Strzelce Opolskie. Wszystkim za wspieranie tej inicjatywy – „Bóg za-płać”.
•    W dniach 28-29 VIII na Górze św. Anny się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Eryka WYCISK (l. 90, zam. ul. Opolska); śp. Norbert WOLNY (l. 48, ul. Matejki). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: 6.30-7.30 i 17.30-18.30. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna we wtorki i czwartki w godzinach 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13403272
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2901
4846
7747
13353069
213823
182676
13403272

Twoje IP: 18.206.187.81
Czas: 2020-05-26 13:09:38