XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia 2018)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia)

XX NIEDZIELA ZWYKŁA (19 sierpnia):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i przebieg uroczystości odpustowych i festynu. Dziękujemy Parafialnej Radzie Duszpasterskiej i sponsorom nagród oraz ciasta. W szczególny sposób za nieocenioną pomoc organizacyjną – p. sołtysowi Arnoldowi Kozioł. Sołectwom Kalinowice, Szymiszów i Szczepanek – za wypożyczenie namiotów i ławek. Dochód z festynu – po odliczeniu kosztów organizacji – wyniósł 8 tys. PLN.
•    Słowa podziękowania pod adresem tych wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania na Jasną Górę. „Bóg zapłać” ks. Sebastianowi za prowadzenie grupy i funkcyjnym, bez których pomocy ta grupa by tak dobrze nie działała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie przyjęcia pielgrzymów, ofiarodawcom i sponsorom. W sposób szczególny Dyrekcji i pracownikom Szkoły Podstawowej nr 1. oraz państwu Rudner. Dziękujemy paniom gospodyniom Ali i Eli oraz parafialnej Oazie i panom Adamowi i Krzysztofowi za przygotowanie posiłków na postojach dla naszej grupy. Dziękujemy strzeleckiej policji za zabezpieczenie przejścia pielgrzymów przez miasto.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę odpustową i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania –zasadniczo jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła (20 sierpnia):

Wtorek - Wspomnienie św. Piusa X, papieża (21 sierpnia).

Środa - Wspomnienie NMP Królowej (22 sierpnia):

Piątek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła (24 sierpnia):

Sobota – Dzień powszedni (25 sierpnia):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    W niedzielę 2 września br. o godz. 14.00 Msza św. dożynkowa. W tym roku zaprasza Sołectwo Suche Łany.
•    Parafia otrzymała dotację z funduszy unijnych na realizacje programu renowacji kościoła św. Barbary i baszty w wysokości ok. 1,8 mln PLN, w tym wkład własny 274 tys. PLN. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - naszym parafianom i gościom. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Powiatu Strzelce Opolskie. Wszystkim za wspieranie tej inicjatywy – „Bóg za-płać”.
•    W dniach 28-29 VIII na Górze św. Anny się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Eryka WYCISK (l. 90, zam. ul. Opolska); śp. Norbert WOLNY (l. 48, ul. Matejki). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.198.205.153
Czas: 2018-09-25 18:56:25