UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia 2018)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

(26 sierpnia)

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ (26 sierpnia):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo ku czci Matki Boskiej Częstochowskiej.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W zakrystii są do wypisania zgody rodziców na wspólny wyjazd ministrantów, marianek i schol 1 IX do Krakowa.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. Okazja do spowiedzi– jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Moniki (27 sierpnia)

Wtorek - Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła (28 sierpnia):
•    Na Górze św. Anny się Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.

Środa - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela (29 sierpnia):
•    9. rocznica konsekracji ks. biskupa Andrzeja Czai, biskupa opolskiego.

Piątek – Dzień powszedni (31 sierpnia):
•    Na Górze św. Anny uroczystości odpustowe ku czci Aniołów Stróżów z obchodami kalwaryjskimi.
•    W Opolu przy parafii Przemienienia Pańskiego zaczyna się Oazowy Dzień Wspólnoty (trwa do 1 IX).

Sobota – Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy, patronki diecezji. Pierwsza Sobota Miesiąca (1 września):
•    79. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. O godz. 10.00 Msza św. W intencji żyjących Weteranów i ich rodzin, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże, za ++ Weteranów i wszystkie ofiary wojen – o radość życia wiecznego oraz o pokój.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo I soboty miesiąca.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA. Dożynki Parafialne  (2 września):
•    Kolekta na seminarium i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 14.00 Msza św. dożynkowa, następnie przemarsz na pl. Floriana i początek festynu. Zaprasza Sołectwo Suche Łany.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo dziękczynne pielgrzymów "niebieskiej dwójki" (zapraszamy też pielgrzymów duchowych). Po nabożeństwie spotkanie w ogrodzie plebanijnym.
•    W poniedziałek (3 września br.) o godz. 16.30 Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych, z poświęceniem przyborów szkolnych. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi. O godz. 18.00 w Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla młodzieży szkół średnich. Od godz. 17.30 okazja do spowiedzi.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę (8 września br.). Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie - 77 461 24 42, w godzinach urzędowania kancelarii!).
•    14 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 253. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w Kancelarii Parafialnej. Zachęcamy do licznego udziału.
•    W dniach 15 i 16 IX br. (sobota i niedziela) w domu katechetycznym warsztaty chóralne prowadzone przez p. Katarzynę MŁYNARSKĄ z Opola (uczy emisji głosu w szkole muzycznej, związana jest z Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym) i przez ks. Sebastiana SZAJDĘ. Warsztaty przeznaczone są dla chętnych do 35 roku życia. Na zakończenie warsztatów chór zaśpiewa na Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii.
•    Parafia otrzymała dotację z funduszy unijnych na realizacje programu renowacji kościoła św. Barbary
i baszty w wysokości ok. 1,8 mln PLN, w tym wkład własny 274 tys. PLN. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom - naszym parafianom i gościom. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy pod adresem Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy i Powiatu Strzelce Opolskie. Wszystkim za wspieranie tej inicjatywy – „Bóg zapłać”.
•    Do wieczności odeszli: śp. Bogusław HAJDUK (l. 61, dawniej zam. przy ul. W. Świerzego); śp.  Maria NOWAK (l. 83, zam. przy ul. Opolskiej); śp. Marianna POPIELA (l. 68, zam. przy ul. Rychla). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.198.205.153
Czas: 2018-09-25 18:52:50