XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (9 września 2018)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (9 września)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (9 września):
•    W godz. 8.30-12.30 przed kościołem prezentacja I części naszych grup parafialnych (II część w niedzielę 23 IX). Istnieje możliwość porozmawiania z członkami poszczególnych wspólnot przy kawie i cieście. Zapraszamy.
•    Sołectwu Suche Łany i wszystkim zaangażowanym dziękujemy za przygotowanie dożynek parafialnych.
•    Dziękujemy ks. Sebastianowi i organizatorom za nabożeństwo dziękczynne pielgrzymów "niebieskiej dwójki" sprzed tygodnia.
•    Dziękujemy za możliwość sobotniego spotkania z naszymi starszymi i chorymi parafianami.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny w Opolu.
•    Uwaga przygotowujący się do bierzmowania! Od dzisiaj (niedziela) można pobrać deklaracje dla kandydatów do bierzmowania (w zakrystii kościoła lub w kancelarii w godzinach urzędowania). Deklaracje wypełnione przez kandydatów i podpisane przez rodziców należy złożyć w kancelarii parafialnej lub przekazać przez katechetę w nieprzekraczalnym terminie do 30. IX 2018 r. Ze względu na strukturę przygotowania do bierzmowania, późniejsze prośby o włączenie do wspólnoty przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu nie będą w przyjmowane w bieżącym roku formacyjnym. Kolejna taka możliwość otworzy się dopiero we IX 2019 r. Informacje dot. przygotowania będą aktualizowane na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa".

Poniedziałek – Dzień powszedni (10 września):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym modlitwa wstawiennicza.

Czwartek -  Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy (13 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna, a przed nią okazja do spowiedzi.
•    Po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września):
•    O godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 253. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny. Zapisy w kancelarii. Pielgrzymkę poprowadzi ks. Daniel.
•    Początek obchodów kalwaryjskich na Górze Świętej Anny.
•    O godz. 19.00 w salce spotkanie młodzieży (dla wszystkich w wieku 16-30 lat).

Sobota – Wspomnienie NMP Bolesnej (15 września):
•    Początek warsztatów chóralnych (dla wszystkich chętnych do 45. roku życia włącznie). Więcej informacji i zapisy na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl oraz u ks. Sebastiana. W niedzielę 16 września br. chór warsztatowy zaśpiewa w czasie Mszy św. o godz. 18.00 w naszym kościele parafialnym.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Kolacja dla wszystkich naszych parafian - pielgrzymów po obchodach kalwaryjskich w „Kurniku” (Góra św. Anny, ul. Leśna 8). Wszystkich będących na obchodach kalwaryjskich - zapraszamy!
•    Pielgrzymka Narodów w sanktuarium „Maria Hilf niedaleko Zlatych Hor w Czechach. Szczegóły na plakacie.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Między godz. 17.30-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie pielgrzymów z Góry Świętej Anny.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    O godz. 11.15 uroczysta suma odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    23 września br. na Górze Świętej Anny dożynki diecezjalne.
•    W poniedziałek 17 września br. po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Będą rozdawane deklaracje dla rodziców.
•    W sobotę, 13 października br. zapraszamy na pielgrzymkę do Krakowa-Łagiewnik członków Apostolatu Złota Róża, Margaretka, Róż Różańcowych i wszystkie osoby wspierające kapłanów. Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 664866156 (p. Marianna Kunach). Wyjazd o 6.30, powrót po 16.00. Przy zgłoszeniu proszę podać podstawowe dane łącznie z peselem i adresem.
•    Ośrodek Pomocy Społecznej w Strzelcach Opolskich informuje o realizowanym projekcie dla osób +60 „Pieszo w kierunku pasji”. Program projektu jest bardzo atrakcyjny. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Stanisław DŁUTOWSKI (l. 78, zam. przy ul. Strażackiej); śp. Zdzisław HUTNIK (l. 68, zam. przy ul. Asnyka); śp. Mariusz MUC (l. 42, zam. przy ul. Krakowskiej); śp. Adelajda MIĘTEK (l. 84, zam. przy ul. Grunwaldzkiej); śp. Wiesław CENA (l. 65, zam. przy ul. Zielonej); śp. Izabella ULFIK (l. 91, zam. przy ul. Piłsudskiego, pogrzeb we wtorek [11.09] o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.146.195.24
Czas: 2018-11-19 11:58:17