XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września 2018)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września)

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA (16 września):
•    Około godz. 17.30-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie Pielgrzymów z Góry św. Anny. Potem przejście ul. Kozielską, Szkolną i Mickiewicza do kościoła. Prosimy o liczny udział.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    O godz. 18.00 w czasie Mszy św. zaśpiewa chór warsztatowy.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•     O godz. 11.15 uroczysta suma odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta
na potrzeby parafii.
•    Uwaga przygotowujący się do bierzmowania! Przypominamy o pobraniu deklaracji dla kandydatów do bierzmowania (w zakrystii kościoła lub w kancelarii w godzinach urzędowania). Deklaracje wypełnione przez kandydatów i podpisane przez rodziców należy złożyć w kancelarii parafialnej lub przekazać przez katechetę w nieprzekraczalnym terminie do 30 września 2018 r. Ze względu na strukturę przygotowania do bierzmowania, późniejsze prośby o włączenie do wspólnoty przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania nie będą w przyjmowane w bieżącym roku formacyjnym, kolejna taka możliwość otworzy się dopiero we wrześniu 2019 r. Informacje dot. przygotowania do sakramentu bierzmowania będą aktualizowane na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (17 września):
•    Po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w kościele spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku przygotowują się do I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Będą rozdawane deklaracje dla rodziców.
•    W katedrze opolskiej oraz na placu przed Ratuszem na Rynku w Opolu odbędą się uroczyste obchody Dnia Sybiraka i 79. Rocznicy Napaści Rosji Sowieckiej na Polskę. Obchody rozpocznie Msza św. w katedrze o godz. 12.00. Po niej nastąpi przemarsz na Rynek i dalsze uroczystości rocznicowe z udziałem władz państwowych i samorządowych.

Wtorek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika Patrona Polski (18 września)

Środa – Dzień powszedni (19 września):
•    Urodziny ks. Daniela JASZCZYSZYNA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

Czwartek -  Wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy (20 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej i ich bliskich. Przed Eucharystią oka-zja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty (21 września):
•    O godz. 19.00 w salce spotkanie młodzieży (dla wszystkich w wieku 16-30 lat).

Sobota – Dzień powszedni (22 września):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Bractwo św. Józefa zaprasza na jesienne rejonowe spotkanie formacyjne o godz. 17.00 w kościele Wniebowzięcia NMP Jemielnicy.

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (23 września):
•    Dalsza część prezentacji wspólnot parafialnych.
•    Kolekta na remonty obiektów sakralnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne.
•    Na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma Dożynkowa o godz. 11.00.
•    26 września w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu Eucharystia oraz adoracja z modlitwą o uzdrowienie.
•    W sobotę, 13 października br. pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik członków Apostolatu Złota Róża, Margaretka, Róż Różańcowych i wszystkich osób wspierających kapłanów. Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 664866156 (p. Marianna Kunach). Wyjazd o 6.30, powrót po 16.00. Przy zgłoszeniu prosimy podać podstawowe dane łącznie z peselem i adresem.
•    Rekolekcje «Spotkania Małżeńskie» - w dniach 5-7 października 2018 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Zgłoszenia pod nr: 607 323 601 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
•    W niedzielę 14 października 2018 r. 18. Dzień Papieski.
•    W sobotę 20 października 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny.
•    W sobotę 20 października 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja.
•    Powiat Strzelecki i Fundacja TOGATUS PRO BONO zapraszają na prelekcję edukacyjną, na której poruszane będą zagadnienia
z zakresu prawa spadkowego oraz odwróconego kredytu hipotecznego. Prelekcja odbędzie się 24 września 2018 r. o godz. 11.30 w Sali Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Wstęp wolny.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Izabella ULFIK (l. 91, zam. przy ul. Piłsudskiego); śp. Paweł ZWIOR (l. 66, zam. przy ul. Mostowej, pogrzeb we wtorek (18.09) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 20:39:38