XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (23 września 2018)

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (23 WRZEŚNIA)

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA (23 września):
•    Dalsza część prezentacji wspólnot parafialnych. Będą rozdawane broszurki z wypisanymi grupami oraz miejscem i czasem ich spotkań.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś Kolekta na remonty obiektów sakralnych i konserwację zabytków sakralnych.
•    Dziś mija termin składania deklaracji dla dzieci, które maja w tym roku przygotowywać się do I Komunii Świętej.
•    Na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Suma Dożynkowa o godz. 11.00.
•    Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki na Górę św. Anny. Rodzinie Lipok – za transport bagażu. Bóg zapłać grupie muzycznej. Dziękujemy paniom Edycie Bem, Marzenie Zając i Patrycji Olbrich za przygotowanie posiłków, noclegu dla pielgrzymów i za wysprzątanie domu po pielgrzymce. Duszpasterstwu Młodzieży diecezji opolskiej za udostępnienie „Kurnika”, parafii Dolna za ugoszczenie naszych pielgrzymów.
•    Uwaga przygotowujący się do bierzmowania! Przypominamy o pobraniu deklaracji dla kandydatów (w zakrystii kościoła lub w kancelarii w godzinach urzędowania). Deklaracje wypełnione przez kandydatów i podpisane przez rodziców należy złożyć w kancelarii lub przekazać przez katechetę w nieprzekraczalnym terminie do 30 IX 2018 r. Ze względu na strukturę przygotowania, późniejsze prośby o włączenie do wspólnoty przygotowujących się do przyjęcia sakramentu nie będą w przyjmowane w bieżącym roku formacyjnym. Kolejna taka możliwość otworzy się dopiero we wrześniu 2019 r. Informacje dot. przygotowania do bierzmowania będą aktualizowane na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” - krótka relacja z poprzedniej prezentacji naszych grup.

Poniedziałek – Dzień powszedni (24 września):
•    42. rocznica śmierci I Biskupa Opolskiego Franciszka Jopa.
•    Powiat Strzelecki i Fundacja TOGATUS PRO BONO zapraszają na prelekcję edukacyjną, nt. prawa spadkowego i odwróconego kredytu hipotecznego. Prelekcja odbędzie się o godz. 11.30 w sali Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich. Wstęp wolny.

Wtorek – Dzień powszedni (25 września):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

Środa – Dzień powszedni (26 września):
•    W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu Eucharystia oraz adoracja z modlitwą o uzdrowienie.

Czwartek -  Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera (27 września):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie Ruchu Światło-Życie (Oazy).

Piątek – Wspomnienie św. Wacława, męczennika (28 września):
•    O godz. 18.00 Msza św. dla wszystkich kandydatów do bierzmowania oraz ich Rodziców. Po Mszy św. krótkie spotkanie formacyjno-informacyjne w kościele (dotyczy kandydatów i Rodziców).

Sobota – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (29 września):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 wieczór ze św. Tereską od Dzieciątka Jezus. Zaprasza Wspólnota Sióstr Błogosławieństw. Do uczestnictwa
w tym Wieczorze ks. Sebastian zaprasza młodzież.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (30 września):
•    O godz. 9.00 Msza św. w intencji studentów z okazji rozpoczynającego się nowego roku akademickiego.
•    O godz. 10.15 Msza św. w intencji dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej, ich rodziców i bliskich z poświęceniem i wręczeniem różańców.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Mija termin składania deklaracji do bierzmowania.
•    Powiatowe Święto Chleba.
•    W środę, 3 X Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autokarami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w kancelarii.
•    W sobotę, 6 X odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii (tel. 77 461 24 42).
•    W sobotę, 13 X br. pielgrzymka do Krakowa-Łagiewnik członków Apostolatu Złota Róża, Margaretka, Róż Różańcowych i wszystkich osób wspierających kapłanów. Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem telefonu 664866156 (p. Marianna Kunach). Wyjazd o 6.30, powrót po 16.00. Przy zgłoszeniu prosimy podać podstawowe dane łącznie z PESEL i ad-resem.
•    Rekolekcje «Spotkania Małżeńskie» - w dniach 5-7 października 2018 w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie. Zgłoszenia pod nr: 607 323 601 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
•    W niedzielę 14 X 2018 r. 18. Dzień Papieski.
•    W sobotę 20 X 3. Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny.
•    W sobotę 20 X 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Paweł ZWIOR (ul. Mostowa, l. 66), śp. Władysław SIDOR (ul. M. Prawego, ul. 80), śp. Helena SĄSAŁA (Os. Piastów Śl., l. 71), śp. Barbara TOMANEK (ul. Ujazdowska, l. 79, pogrzeb we wtorek (25 IX br. o godz. 10.30)  Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-16 01:45:20