XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 października 2018)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 października)

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (7 października):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Różańcowe.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na seminarium duchowne.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy uczestnikom parafialnej autokarowej pielgrzymki na Jasną Górę.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymki orkiestr kalwaryjskich i hodowców gołębi i drobnego inwentarza.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zapraszamy młodzież i dorosłych na wspólny wyjazd do Opola w najbliższą niedzielę 14 X na koncert na cześć 40. rocznicy wyboru Jana Pawła II. Wystąpi m.in. Natalia Niemen i Marika. Zapisy w zakrystii i kancelarii do piątku (12 X). Koszt - 15 PLN, wyjazd o 16.00 z rynku.
•    Kandydaci do bierzmowania, którzy jeszcze tego nie zrobili, proszeni są o wypełnienie dwóch formularzy na stronie mlodzi.strzelce.pl. Przede wszystkim tego, który dotyczy zapisów do małych grup formacyjnych. W przypadku trudności - kontakt z ks. Sebastianem.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (8 października):
•    O 19.00 modlitwa wstawiennicza w domu katechetycznym, zaprasza Odnowa w Duchu Świętym.

Czwartek -  Dzień powszedni (11 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•     O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Dzień powszedni (12 października):
•    O godz. 19.00 w salce spotkanie młodzieży.

Sobota – Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. Wspomnienie Matki Boskiej z Fatimy (13 października):
•    Rocznica urodzin ks. bp. Rudolfa Pierskały.
•    O godz. 6.30 wyjazd pielgrzymki do Krakowa-Łagiewnik członków Apostolatu Złota Róża, Margaretka, Róż Różańcowych i wszystkich osób wspierających kapłanów. Szczegółowe informacje u p. Marianny KUNACH (Tel.: 664866156). Powrót po godz. 16.00.
•    O godz. 10.00 w domu katechetycznym spotkanie Wspólnoty Marianek.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Po wieczornej Mszy św. (ok. 18.30) Różaniec Fatimski. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30.
•    Diecezjalny Kongres Wspólnot, Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich w Opolu. Zainteresowanych udziałem
w kongresie prosimy o zgłoszenie na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Szczegóły na plakacie.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14 października):
•    18. Dzień Papieski. Związane są z nim dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica wyboru na tron Piotrowy, oraz setna rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. «Promieniowanie ojcostwa» – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.
•    W czasie Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II, który zostanie umieszczony w naszym kościele jako wotum i pamiątką tegorocznego Dnia Papieskiego.
•    Zapraszamy na papieskie kremówki. Dochód przeznaczamy na działalność scholi dominikańskiej i dziecięcej.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe.
•    Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza na piątą edycję „Białej Soboty”, która odbędzie się w dniu 27 X br. Na darmowe konsultacje lekarskie i badania można się zarejestrować w Sali Narad Starostwa Powiatowego
w dniu 9 X br. od godz. 8.00 do 18.00. Do wyboru są konsultacje z zakresu kardiologii, endokrynologii, urologii, ortopedii, dermatologii oraz reumatologii. Szczegółowe informacje do uzyskania w Starostwie Powiatowym bądź pod numerem telefonu 77 440 17 59.
•    Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu w ramach programu „Czyste powietrze” proponuje bardzo korzystne formy dofinansowania dla gospodarstw indywidualnych, które planują modernizację systemu grzewczego, aby zmniejszyć emisję pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Formy wsparcia to dotacje, dofinansowanie bezzwrotne lub/i pożyczki oraz dofinansowanie zwrotne. Szczegóły na plakacie.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Myśliwych.
•    Do wieczności odeszli: śp. Edeltrauda KOPTON (l. 78, ul. Rychla); śp.  Andrzej OSADNIK (l. 41, pl. Targowy); śp. Stanisław PAPROTNY (l. 72, ul. Matejki); śp. Ewa ŁUKASIEWICZ (l. 68, ul. K. Miarki). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 54.80.188.87
Czas: 2018-10-17 20:33:24