XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14 października 2018)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14 października)

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (14 października):  
•    18. Dzień Papieski. Związane są z nim dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica wyboru na tron piotrowy, oraz setna rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. «Promieniowanie ojcostwa» – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.
•    Na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie obrazu św. Jana Pawła II, który zostanie umieszczony w naszym kościele jako wotum i pamiątką tegorocznego Dnia Papieskiego.
•    Zapraszamy na papieskie kremówki. Dochód przeznaczamy na działalność Scholi Dominikańskiej i Dziecięcej.
•    Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na Mszę św. w poniedziałek o godz. 18.00 w intencji nauczycieli, wy-chowawców, katechetów i wszystkich pracowników Oświaty z naszej parafii.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, wspierającą uczące się dzieci i młodzież z rodzin ubogich.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    Bóg zapłać za: ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii (dziś kolekta na potrzeby parafii); oraz dary na stół plebanijny.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Myśliwych.
•    W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy
i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła (15 paź-dziernika).

Wtorek – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, głównej patronki Śląska (16 października):
•     2. Rocznica kanonizacji św. Jose Sancheza del Rio (1913-1928), uczestnika powstania Cristeros w Meksyku, męczennika. Dzięki naszemu mieszkającemu w Meksyku diakonowi Michałowi Domagale posiadamy relikwie Tego Świętego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii przez ucałowanie (jest patronem Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie).
•    40. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.

Środa – Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (17 października).

Czwartek -  Święto św. Łukasza, Ewangelisty (18 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji pracowników strzeleckiej służby zdrowia z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Wspomnienie dowolne bł. ks. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika (19 października):
•    Dekanalne czuwanie młodzieży w Grodzisku. Wyjazd z Rynku o godz. 18.30.

Sobota – Wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera (20 października):
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00
•    O godz. 10.00 w domu katechetycznym spotkanie Wspólnoty Marianek.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    W Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie Pielgrzymka Służby Zdrowia.

XXIX ZWYKŁA (21 października):
•    Niedziela Misyjna. Początek Tygodnia Misyjnego. Gościć będziemy ojca Michała OMI ze Świętego Krzyża, który wygłosi Słowo Boże i rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.
•    Kolekta na misje.
•    O godz. 7.00 w szpitalu Msza św. w intencji Pracowników strzeleckiego Szpitala im. prał. Józefa Glowatzkiego z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    W niedzielę 21 X br. liczenie uczestników niedzielnej liturgii.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii.
•    Do wieczności odeszli: śp. Łucja MORAWIETZ (l. 85, ul. 1. Maja), śp. Jan MUSIOŁ (l. 67, ul. J. Rychla), śp. Beata DŁUTOWSKA (l. 54, Szczepanek), śp. Walerian NOREK (l. 68, ul. H. Sienkiewicza, pogrzeb we wtorek [16.10] o godz. 12.00 w Krzyszkowicach). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721113
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3761
4166
7927
11664374
90497
135302
11721113

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:49:30