XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (21 października 2018)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (21 PAŹDZIERNIKA)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (21 października):  
•    Niedziela Misyjna. Początek Tygodnia Misyjnego. Gościmy ojca Michała OMI ze Świętego Krzyża, który wygłosi Słowo Boże i rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.
•    O godz. 16.30 w Bożym Ciele adoracja w obronie życia.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    Dziś liczenie uczestników niedzielnej liturgii i przystępujących do Komunii Świętej.
•    Bóg zapłać za: dary na stół plebanijny; ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy 2200 PLN i 40 euro. Dziś kolekta na misje.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża (22 października):

Środa – Dzień powszedni (24 października):
•    O godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu,  godz. 20.30 „Różaniec dla zabieganych”.

Czwartek -  Dzień powszedni (25 października):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 nabożeństwo i Msza św. ku czci Matce Bożej Królowej Pokoju.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

Piątek – Dzień powszedni (26 października):
•    26-28 X spotkanie dedykowane młodzieży (III kl. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) ŁAWKA GO! Informacje i zapisy na stronie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży www.botafe.pl (zapisy tylko do środy 24 X). Tego dnia nie będzie osobnego spotkania w parafii. W razie pytań - kontakt u ks. Sebastiana.
•    Na Górze św. Anny w Domu Pielgrzyma o godz. 18.30 spotkanie Wspólnoty Mężczyźni Św. Józefa. Szczegóły na plakacie.

Sobota – Dzień powszedni (27 października):
•    O godz. 10.00 w domu katechetycznym spotkanie Wspólnoty Marianek.
•    Na godz. 17.00 do domu katechetycznego zapraszamy wszystkich śpiewających i grających na próbę chóru parafialnego.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXX ZWYKŁA (28 października):
•    Na Mszach św. o godz. 9.00, 10.15 i 11.30 gościć będziemy p. Dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego
w Opolu. O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzinami zastępczymi z naszego miasta.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    31 X (środa) br. w godz. 17.00 - 20.00 zapraszamy nasze dzieci do domu katechetycznego na Bal Wszystkich Świętych. Jest to katolicka propozycja w odpowiedzi na tzw. Halloween, który sprzeczny jest z chrześcijańską wiarą. Dzieci, które chcą uczestniczyć w balu prosimy, aby przebrały się za jakiegoś świętego.  Zapisy w zakrystii. Bardzo serdecznie zapraszamy!
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W kancelarii można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypo-minki wyłożone są w przedsionku kościoła i w kancelarii.
•    Odwiedziny chorych i starszych w sobotę, 3 listopada od godz. 8.30.
•    Do wieczności odeszli: śp. Anna JANOCHA (l. 90, Rynek), śp. Adam BIEDRZYCKI (l. 52, os. Piastów Śl., pogrzeb w poniedziałek [22.10] o 10.00) . Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721030
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3678
4166
7844
11664374
90414
135302
11721030

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:18:47