XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (28 października 2018)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX NIEDZIELA ZWYKŁA (28 PAŹDZIERNIKA)

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA (28 października):  
•    Na Mszach św. o godz. 9.00, 10.15 i 11.30 gościć będziemy Panią Dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego i Opiekuńczego w Opolu. O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie z rodzinami zastępczymi z naszego miasta.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe.
•    Bóg zapłać za: dary na stół plebanijny; ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii.
•    Dziękujemy p. Manfredowi KRAIKOWI za odnowienie figur w Bożym Grobie i figury zmartwychwstałego Chrystusa.
•    Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Tak, jak w roku ubiegłym chcemy w II dzień Świąt Bożego Narodzenia celebrować Mszę św. z kazaniem stanowym dla mężczyzn. Dla odnowienia pobożności mężczyzn i dania dobrego przykładu dla młodszych pokoleń, zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś pełnili służbę ministrancką do służenia właśnie na tej Mszy. W związku z tym zapraszamy chętnych panów do zgłaszania się w zakrystii lub
u ks. Daniela (abyśmy mogli zawczasu przygotować odpowiednią ilość strojów).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Poniedziałek – Dzień powszedni (29 października):

Wtorek - Dzień powszedni (30 października):
•    Wszystkich kandydatów do bierzmowania i ich rodziców zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30.

Środa – Dzień powszedni (31 października):
•    31 X (środa) br. w godz. 17.00 - 20.00 zapraszamy nasze dzieci do domu katechetycznego na Bal Wszystkich Świętych. Jest to katolicka propozycja w odpowiedzi na tzw. Halloween, który sprzeczny jest z chrześcijańską wiarą. Dzieci, które chcą uczestniczyć w balu prosimy, aby przebrały się za jakiegoś świętego. Zapisy w zakrystii.

Czwartek -  Uroczystość Wszystkich Świętych (1 listopada):
•    Msze św. w porządku niedzielnym (o godz. 7.00 w szpitalu, o godz. 7.45 w DPS, o godz. 9.00 w Księżym Lesie). O godz. 14.00 nabożeństwo za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym, O godz. 15.00 nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu parafialnym (początek w kościele św. Barbary). O godz. 16.15 – Msza św. w kościele św. Barbary w intencji ++ spoczywających na cmentarzu parafialnym i komunalnym. Nie będzie Mszy św. szkolnej. O godz. 19.00 - wieczorna medytacja dla wszystkich w kościele św. Barbary. Na Cmentarzu Parafialnym (starym cmentarzu) – jak co roku - kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na utrzymanie i bieżące funkcjonowanie (woda, wywóz śmieci) cmentarza parafialnego.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu września i w październiku br.
•    W dniach 2-8 listopada o godz. 17.15 w kościele parafialnym nabożeństwa różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
•    Zatroszczmy się o groby naszych zmarłych, ale również o ich zbawienie. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią powyższe warunki mogą uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    Dziękujemy za utrzymanie porządku na cmentarzu parafialnym. Śmieci z cmentarza prosimy składać tylko w wyznaczonych miejscach do odpowiednich pojemników.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.
•    PKS w Strzelcach Opolskich otworzy tego dnia linię autobusową umożliwiającą dojazd na cmentarz komunalny. Szczegóły na plakacie.

Piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada):
•    Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00, o godz. 15.00 Msza św. w kościele św. Barbary za spoczywających na cmentarzu parafialnym i komunalnym.
•    Kancelaria parafialna nieczynna.

Sobota – Dzień powszedni. I sobota miesiąca (3 listopada):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii (tel. 77 461 24 42).
•    O godz. 10.00 w domu katechetycznym spotkanie Wspólnoty Marianek.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Na godz. 17.00 do domu katechetycznego zapraszamy wszystkich śpiewających i grających na próbę chóru parafialnego, prowadzi
p. Krzysztof Pytko
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    Spotkanie dla starszej młodzieży (szkoły ponadgimnazjalne i starsi) w salkach w sobotę 03. listopada o godz. 19.15 zatytułowane: „Kim jestem, dokąd zmierzam” z filmem niespodzianką. Zaprasza ks. Sebastian.

XXXI ZWYKŁA (4 listopada):
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe z wypominkami.
•    Do wieczności odeszli: śp. Adam BIEDRZYCKI (l. 52, os. Piastów Śl.), śp.  Sabina BĄK (l. 70, ul. Dworcowa.). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11721126
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
3774
4166
7940
11664374
90510
135302
11721126

Twoje IP: 18.206.241.26
Czas: 2019-07-16 14:53:14