XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (4 listopada 2018)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (4 LISTOPADA)

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA (4 listopada):  
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.15 nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach. Nabożeństwa te będą się odbywać codziennie o godz. 17.15 w kościele parafialnym do czwartku (8 listopada włącznie). Można w dalszym ciągu do tego czasu składać wypominki. Zachęcamy do zyskiwania odpustów za zmarłych. Warunki: modlitwa Ojcze nasz, Wierzę
i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii świętej. Wierni, którzy nawiedzą cmentarz w dniach od 1 do 8 listopada i spełnią powyższe warunki mogą uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne obiekty diecezjalne.
•    „Bóg zapłać” – parafianom i gościom, dorosłym i dzieciom - za udział w październikowych Nabożeństwach Różańcowych; Siostrom Służebniczkom i Rodzinie bł. Edmunda Bojanowskiego za Nabożeństwa Różańcowe w szpitalu; grupom
i wspólnotom za prowadzenia tych nabożeństw w kościele parafialnym.
•    Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary, za udział w nabożeństwach za zmarłych na cmentarzach. Wyrażamy słowa wdzięczności za ofiary zebrane na cmentarzu w dniu Wszystkich Świętych w ramach kwesty na utrzymanie naszego cmentarza parafialnego (zebraliśmy 13 770 PLN i 5 euro). Członkom Parafialnej Rady Duszpasterskiej dziękujemy za przeprowadzenie kwesty.
•    „Bóg zapłać” księdzu Danielowi i Scholi Dominikańskiej za przygotowanie nabożeństwa w kościele św. Barbary w dniu Wszystkich Świętych.
•    Ks. Danielowi, paniom Aleksandrze i Julicie Olbrych oraz Alicji Zyper, dzieciom i rodzicom dziękujemy za zorganizowanie "Balu Wszystkich Świętych".
•    Bóg zapłać za dary na stół plebanijny.
•    Tak, jak w roku ubiegłym chcemy w II dzień Świąt Bożego Narodzenia celebrować Mszę św. z kazaniem stanowym dla mężczyzn. Dla odnowienia pobożności mężczyzn i dania dobrego przykładu dla młodszych pokoleń, zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś pełnili służbę ministrancką do służenia właśnie na tej Mszy. W związku z tym zapraszamy chętnych panów do zgłaszania się w zakrystii lub u ks. Daniela (abyśmy mogli zawczasu przygotować odpowiednią ilość strojów).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

Czwartek -  Dzień powszedni (8 listopada):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci i młodzieży.
•    O 17.15 ostatnie nabożeństwo różańcowe za zmarłych polecanych w wypominkach.
•    O godz. 18.45 spotkanie oazy (Ruch Światło-Życie) w salkach parafialnych.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja

Piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (9 listopada):
•    O 19.00 spotkanie młodzieży w salkach parafialnych.

Sobota – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła (10 listopada):
•    O godz. 9.00 na zaproszenie Wspólnoty Błogosławieństw odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia Osób Konsekrowanych - prosimy o modlitwę w ich intencji.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXXII ZWYKŁA (11 listopada):
•    W ramach uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 11.30 uroczysta Msza św.
w intencji Ojczyzny. Po zakończeniu Mszy św. (około godz. 12.30) koncert Grażyny BRODZIŃSKIEJ „Powróćmy jak za dawnych lat”.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w potrzebie.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    W dniu 29 października br. rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji pod nazwą „Remont zabytkowych obiektów sakralnych w Strzelcach Opolskich” (chodzi o kościół św. Barbary i basztę z otoczeniem). Najniższą cenę za jej realizację zaoferowała firma Adamietz Sp. z.o.o – 1 726 000 zł. Termin zakończenia tej inwestycji został zaplanowany na wrzesień 2020 r. Zadanie objęte jest dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, Gminy Strzelce Opolskie oraz Zarządu Powiatu Strzeleckiego
•    Tradycyjne nabożeństwo ku czci św. Marcina dla dzieci, młodzieży i starszych – w czwartek, 15 listopada po Mszy św. szkolnej.
•    Nasza parafia organizuje wakacyjną parafialną pielgrzymkę, chcemy poznać Łotwę, Estonię, Finlandię, Sankt Petersburg, Litwę. Termin pielgrzymki 31 lipca 2019 do 7 sierpnia 2019.  Bliższe informacje na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej. Spotkanie organizacyjne z możliwością zapisania się wraz z wpłatę zaliczki 200,00 odbędzie się w sobotę  17 listopada 2018  o godz. 15.00 w domu katechetycznym.
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11600277
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
1829
4078
32864
11535172
104963
145286
11600277

Twoje IP: 34.228.185.211
Czas: 2019-06-24 11:08:04