XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 listopada 2018)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 LISTOPADA)

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA (11 LISTOPADA):
•    W ramach uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości o godz. 11.30 uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. (około godz. 12.30) koncert Grażyny BRODZIŃSKIEJ „Powróćmy jak za dawnych lat”.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek – Pomoc Kościołowi w potrzebie.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JOZAFATA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 modlitwa wstawiennicza w domu katechetycznym.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH BENEDYKTA, JANA, MATEUSZA, IZAAKA I KRYSTYNA, PIERWSZYCH MĘCZENNIKÓW POLSKI. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY. (13 LISTOPADA):
•    Po wieczornej Mszy św. różaniec fatimski.

ŚRODA – WSPOMNIENIE BŁ. MARII LUIZY MERKERT, DZIEWICY (14 LISTOPADA):
•     Bł. Maria Luiza Merkert (1817-1872), dziewica, współzałożycielka Zgromadzenia Sióstr Świętej Elżbiety (1842, Nysa). Pamiętajmy o Siostrach Elżbietankach, które w naszej parafii służyły prawie 150 lat. O godz. 18.00 Msza św. w ich intencji.

CZWARTEK -  DZIEŃ POWSZEDNI (15 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.  Po Mszy św. tradycyjne nabożeństwo – organizowane we współpracy ze strzelecki DFK - ku czci św. Marcina dla dzieci, młodzieży i starszych.
•    O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.
PIĄTEK – ŚWIĘTO ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA KATEDRALNEGO W OPOLU (16 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 w naszej parafii Dekanalne Czuwanie dla Młodzieży.
•    O godz. 19.00 spotkanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w domu katechetycznym.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. ELŻBIETY WĘGIERSKIEJ, ZAKONNICY (17 LISTOPADA):
•    W klasztorze Sióstr Służebniczek o godz. 17.00 spotkanie Rodziny bł. Edmunda.
•    Punkt Caritas czynny od godz. 9.00 do 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 LISTOPADA):
•    Niedziela poświęcona postaci bł. Edmunda Bojanowskiego i jego duchowości. Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Rodzina Bł. Edmunda na wszystkich Mszach św. przybliżą nam postać i dzieło Założyciela.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    18 XI br. obchodzony będzie II Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tego dnia są słowa psalmu "Biedak zawołał, a Pan go usłyszał" (Ps 34,7).  Papież Franciszek zaznaczył, że troska wierzących o osoby ubogie nie może ograniczać się do pewnej formy pomocy, ale wymaga owej "wrażliwości miłości" , która traktuje drugiego jako osobę i szuka jego dobra. Podkreślił, że "każdy chrześcijanin i każda wspólnota są wezwani, by być narzędziami Boga na rzecz wyzwolenia i promocji ubogich". Urząd Miasta Strzelce Opolskie wraz z naszą Parafią pragną włączyć się w ten apel: 1. Przygotowano specjalne Informatory z adresami instytucji, które mogą pomóc w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych; 2. W dniach 30 XI i 1 XII br. w sklepach na terenie całej gminy odbędzie się zbiórka żywności; 3. Zachęcamy rodziny do przyjmowania osób samotnych do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej w swoich domach. Zainteresowane rodziny prosimy o składanie deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 6 grudnia br. Adresy osób samotnych dostarczy Strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Prosimy także o własną inicjatywę w tej kwestii. Czasem osoba samotna mieszka za ścianą; 4. 18 XI br. w godzinach od 10:00 do 17:00 zapraszamy zainteresowanych do Klubu Seniora przy ul. Parafialnej do wspólnego stołu na skromny posiłek.
•    Nasza parafia organizuje wakacyjną parafialną pielgrzymkę, chcemy poznać Łotwę, Estonię, Finlandię, Sankt Petersburg, Litwę. Termin pielgrzymki 31 lipca 2019 do 7 sierpnia 2019.  Bliższe informacje na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej.
•    Do wieczności odeszli: ś.p. Władysława NIECHCIAŁ (l. 91, ul E. Orzeszkowej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-19 11:27:04