XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 listopada 2018)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 LISTOPADA)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 LISTOPADA):
•    Niedziela poświęcona postaci bł. Edmunda Bojanowskiego i jego duchowości. Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Rodzina Bł. Edmunda na wszystkich Mszach św. przybliżą nam postać i dzieło Założyciela.
•    Światowy Dzień Ubogiego. Urząd Miasta przygotował specjalne Informatory z adresami instytucji, które mogą pomóc w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych. Są wyłożone przy wyjściu z kościoła. W godzinach od 10:00 do 17:00 zapraszamy zainteresowanych do Klubu Seniora przy ul. Parafialnej do wspólnego stołu na skromny posiłek.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne przygotowane przez Siostry Wspólnoty Błogosławieństw. Śpiewać będziemy psalmy przy akompaniamencie psalterium.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii (na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy – 650 PLN i 10 euro; dziś kolekta na potrzeby parafii); dziękujemy za: pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary w wypominkach; chórowi działającemu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących pod kierownictwem ks. Sebastiana Szajdy za uświetnienie uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny; Strzeleckiemu Kołu Mniejszości Niemieckiej, młodzieży Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, pani Edycie Bem, państwu Walczakom i wszystkim zaangażowanym w organizację nabożeństwa ku czci św. Marcina; księżom i naszej młodzieży za zorganizowanie piątkowego dekanalnego czuwania młodzieży w naszej parafii; „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LISTOPADA):
•    O godz. 8.00 rozpoczynają się zapisy na nauki przedmałżeńskie (odbędą się odpowiednio 24 XI i 1 XII w domu katechetycznym).

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA (20 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS.

ŚRODA – WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP (21 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja - zapraszamy parafian i gości, wcześniej różaniec.

CZWARTEK -  WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY (22 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji Chóru, Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów.
•    O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (będą omawiane m.in.: sprawy strojów).
•    Chórzystów, którzy niegdyś śpiewali u p. Gałuszki zapraszamy na kawę i ciasto do domu katechetycznego na godzinę 19.00.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LISTOPADA):
•    O godz. 15.00 Dożynki w Księżym Lesie.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC, PREZBITERA, I TOWARZYSZY (24 LISTOPADA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25 LISTOPADA):
•    O godz. 11.30 Msza św. W intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 18.45 odbędzie się koncert chóru Sursum Corda działającego przy ZSO w Strzelcach Op. pod dyrekcją ks. Sebastiana i p. Marty Mularczyk. Szczegóły na plakatach.
•    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju wyjątkowo zostaną odprawione w poniedziałek 26 XI.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    5 listopada br. parafia podpisała umowę z Firmą Adamietz ze Strzelec Opolskich, która w wyniku rozstrzygniętego przetargu podejmie się realizacji inwestycji pod nazwą „Remont zabytkowych obiektów sakralnych w Strzelcach Opolskich” (chodzi o kościół św. Barbary i basztę z otoczeniem). Prace potrwają do 30 września 2020 r.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    W dalszym ciągu zachęcamy rodziny naszej parafii – by w odpowiedzi na apel papieża Franciszka – zechciały zaprosić osoby samotne do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej w swoich domach. Zainteresowane rodziny prosimy o składanie deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 6 grudnia br. Adresy osób samotnych dostarczy Strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Prosimy także o własną inicjatywę w tej kwestii. Czasem osoba samotna mieszka za ścianą.
•    Kolejne, grudniowe, przedświąteczne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 15 grudnia od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Nauki przedmałżeńskie odbędą się w soboty: 24 listopada i 1 grudnia. Zapisy w poniedziałek od godz. 8.00.
•    Nasza parafia organizuje wakacyjną parafialną pielgrzymkę, chcemy poznać Łotwę, Estonię, Finlandię, Sankt Petersburg, Litwę. Termin pielgrzymki 31 lipca 2019 do 7 sierpnia 2019.  Bliższe informacje na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Anna KATRUS (l. 90, ul. M. Konopnickiej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-19 11:26:52