XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 listopada 2018)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 LISTOPADA)

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (18 LISTOPADA):  
•    Niedziela poświęcona postaci bł. Edmunda Bojanowskiego i jego duchowości. Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Rodzina Bł. Edmunda na wszystkich Mszach św. przybliżą nam postać i dzieło Założyciela.
•    Światowy Dzień Ubogiego. Urząd Miasta przygotował specjalne Informatory z adresami instytucji, które mogą pomóc w różnych potrzebach i sytuacjach życiowych. Są wyłożone przy wyjściu z kościoła. W godzinach od 10:00 do 17:00 zapraszamy zainteresowanych do Klubu Seniora przy ul. Parafialnej do wspólnego stołu na skromny posiłek.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne przygotowane przez Siostry Wspólnoty Błogosławieństw. Śpiewać będziemy psalmy przy akompaniamencie psalterium.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii (na Pomoc Kościołowi w Potrzebie zebraliśmy – 650 PLN i 10 euro; dziś kolekta na potrzeby parafii); dziękujemy za: pamięć i modlitwę za zmarłych, za złożone w tej intencji ofiary w wypominkach; chórowi działającemu przy Zespole Szkół Ogólnokształcących pod kierownictwem ks. Sebastiana Szajdy za uświetnienie uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny; Strzeleckiemu Kołu Mniejszości Niemieckiej, młodzieży Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego, pani Edycie Bem, państwu Walczakom i wszystkim zaangażowanym w organizację nabożeństwa ku czci św. Marcina; księżom i naszej młodzieży za zorganizowanie piątkowego dekanalnego czuwania młodzieży w naszej parafii; „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (19 LISTOPADA):
•    O godz. 8.00 rozpoczynają się zapisy na nauki przedmałżeńskie (odbędą się odpowiednio 24 XI i 1 XII w domu katechetycznym).

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. RAFAŁA KALINOWSKIEGO, PREZBITERA (20 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu CARITAS.

ŚRODA – WSPOMNIENIE OFIAROWANIA NMP (21 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała Msza św. Koła Przyjaciół Radia Maryja - zapraszamy parafian i gości, wcześniej różaniec.

CZWARTEK -  WSPOMNIENIE ŚW. CECYLII, DZIEWICY (22 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji Chóru, Scholi Dziecięcej, Scholi Dominikańskiej i naszych organistów oraz o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla ich rodzin, a także o radość życia wiecznego dla ++ organistów.
•    O godz. 18.45 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych (będą omawiane m.in.: sprawy strojów).
•    Chórzystów, którzy niegdyś śpiewali u p. Gałuszki zapraszamy na kawę i ciasto do domu katechetycznego na godzinę 19.00.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (23 LISTOPADA):
•    O godz. 15.00 Dożynki w Księżym Lesie.
•    O godz. 19.00 spotkanie młodzieży w domu katechetycznym.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH MĘCZENNIKÓW ANDRZEJA DUNG-LAC, PREZBITERA, I TOWARZYSZY (24 LISTOPADA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25 LISTOPADA):
•    O godz. 11.30 Msza św. W intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    O godz. 18.45 odbędzie się koncert chóru Sursum Corda działającego przy ZSO w Strzelcach Op. pod dyrekcją ks. Sebastiana i p. Marty Mularczyk. Szczegóły na plakatach.
•    Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju wyjątkowo zostaną odprawione w poniedziałek 26 XI.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    5 listopada br. parafia podpisała umowę z Firmą Adamietz ze Strzelec Opolskich, która w wyniku rozstrzygniętego przetargu podejmie się realizacji inwestycji pod nazwą „Remont zabytkowych obiektów sakralnych w Strzelcach Opolskich” (chodzi o kościół św. Barbary i basztę z otoczeniem). Prace potrwają do 30 września 2020 r.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    W dalszym ciągu zachęcamy rodziny naszej parafii – by w odpowiedzi na apel papieża Franciszka – zechciały zaprosić osoby samotne do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej w swoich domach. Zainteresowane rodziny prosimy o składanie deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 6 grudnia br. Adresy osób samotnych dostarczy Strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Prosimy także o własną inicjatywę w tej kwestii. Czasem osoba samotna mieszka za ścianą.
•    Kolejne, grudniowe, przedświąteczne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 15 grudnia od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    Nauki przedmałżeńskie odbędą się w soboty: 24 listopada i 1 grudnia. Zapisy w poniedziałek od godz. 8.00.
•    Nasza parafia organizuje wakacyjną parafialną pielgrzymkę, chcemy poznać Łotwę, Estonię, Finlandię, Sankt Petersburg, Litwę. Termin pielgrzymki 31 lipca 2019 do 7 sierpnia 2019.  Bliższe informacje na ulotkach, plakatach oraz stronie internetowej.
•    Do wieczności odeszli: śp.  Anna KATRUS (l. 90, ul. M. Konopnickiej). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11464119
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5065
4208
24605
11398437
114091
145194
11464119

Twoje IP: 3.85.143.239
Czas: 2019-05-25 19:10:30