NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25 LISTOPADA 2018)

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA,
KRÓLA WSZECHŚWIATA (25 LISTOPADA)

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA (25 LISTOPADA): 
•    Po każdej Mszy św. przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Kolejarzy i ich rodzin oraz za zmarłych pracowników kolejnictwa.
•    O godz. 17.30 nieszpory niedzielne.
•    O godz. 18.45 w kościele z okazji św. Cecylii koncert chóru Sursum Corda działającego przy ZSO w Strzelcach Op. pod dyrekcją ks. Sebastiana i p. Marty Mularczyk. Szczegóły na plakatach.
•    „Bóg zapłać” za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (26 LISTOPADA):
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, świece Caritas i kalendarze.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (27 LISTOPADA):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie liderów grup parafialnych

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (28 LISTOPADA):
•    Wspólnoty Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym zapraszają do kościoła św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu na Mszę świętą i adorację z modlitwą o uzdrowienie. Początek o godz. 17.30.

CZWARTEK -  DZIEŃ POWSZEDNI (29 LISTOPADA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Przed Eucharystią okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie Oazy.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA, APOSTOŁA (30 LISTOPADA):
•    Mając na uwadze dobro duchowe wiernych chcących świętować tzw. „andrzejki”, Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych dla wszystkich wiernych przebywających w tym dniu na terenie Diecezji Opolskiej.
•    O godz. 19.00 Msza św. w intencji Odnowy w Duchu Świętym, rodzin i przyjaciół.

SOBOTA – I SOBOTA MIESIĄCA (1 GRUDNIA):
•    Punkt CARITAS czynny od godz. 9.00 do godz. 11.00. Bardzo prosimy, by rzeczy przynosić jedynie w godzinach otwarcia punktu oraz by przynoszone rzeczy były czyste i nadawały się do użytku.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 katecheza przedchrzcielna.

I NIEDZIELA ADWENTU – (2 GRUDNIA):
•    Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu. Od poniedziałku, 3 grudnia, codziennie, z wyjątkiem niedziel, zapraszamy na Msze roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). W Adwencie nie będzie Mszy szkolnych.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Górników.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.00 na Podborzanach Msza św. w intencji mieszkańców Podborzan, Farskiej Kolonii, Rozmierki i Adamowic.
•    O godz. 16.00 w kościele św. Barbary Msza odpustowa.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    Kolekta na Seminarium Duchowne. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby funkcjonowania naszego Parafialnego Zespołu CARITAS.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej. Apelujemy także jak co roku, do dobrych serc Parafian i Gości o fundowanie roratnich nagród dla dzieci.
•    W dalszym ciągu zachęcamy rodziny naszej parafii – by w odpowiedzi na apel papieża Franciszka – zechciały zaprosić osoby samotne do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej w swoich domach. Zainteresowane rodziny prosimy o składanie deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 6 grudnia br. Adresy osób samotnych dostarczy Strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Prosimy także o własną inicjatywę w tej kwestii. Czasem osoba samotna mieszka za ścianą.
•    Kolejne, grudniowe, przedświąteczne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 15 grudnia od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    O godz. 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu odbędzie się Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1).
•    Uczniowie CKZiU zapraszają na kiermasz świąteczny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznej dla ochronki Sióstr Służebniczek na Ukrainie.
•    We wtorek, 4 grudnia br. o godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie z firmą szyjącą stroje pierwszokomunijne.
•    Odwiedziny świętego Mikołaja! Ruch Światło-Życie (czyli Oaza) naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Świętego Biskupa w dniu 6 XII od godziny 17.00. Przy zapisie prosimy podać wiek dziecka i adres. Jeśli ktoś zechce wynagrodzić młodzież, to będzie to przeznaczone na organizację letnich rekolekcji. Zapisy w zakrystii lub pod numerem 512 820 367. Więcej szczegółów na plakacie i facebook'u strzeleckiej Oazy.
•    14-16 XII rekolekcje Remont Małżeński w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu. Szczegóły na plakacie.
•    W sobotę, 15 grudnia br. o godz. 12.00 spotkanie opłatkowe dla naszych seniorów i osób samotnych. Punkt CARITAS będzie nieczynny.
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.


Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

11464071
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
5017
4208
24557
11398437
114043
145194
11464071

Twoje IP: 3.85.143.239
Czas: 2019-05-25 19:08:22