I NIEDZIELA ADWENTU (2 grudnia 2018)

I NIEDZIELA ADWENTU (2 grudnia)

I NIEDZIELA ADWENTU (2 grudnia):
•     Rozpoczyna się nowy rok kościelny i okres Adwentu. Hasłem nowego roku kościelnego są słowa: «Duch, który umacnia miłość». Od poniedziałku, 3 grudnia, codziennie, z wyjątkiem niedziel i uroczystości, zapraszamy na Msze św. roratnie (dla dorosłych o 6.15, dla dzieci o 18.00). Prosimy o fundowanie roratnich nagród dla dzieci! W Adwencie nie będzie Mszy szkolnych.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Górników.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.00 na Podborzanach Msza św. w intencji mieszkańców Podborzan, Farskiej Kolonii, Rozmierki i Adamowic.
•    O godz. 16.00 w kościele św. Barbary Msza św. odpustowa.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe z poświęceniem wianków i lampionów adwentowych oraz opłatków.
•    O godz. 16.00, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu Ekumeniczna Modlitwa Młodych. W tym roku tematem przewodnim są słowa z listu św. Pawła do Galatów: „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.” (Ga 5,1).
•    Uczniowie CKZiU zapraszają na kiermasz świąteczny. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup pomocy dydaktycznej dla ochronki Sióstr Służebniczek na Ukrainie.
•    „Bóg zapłać” za ostatnią kolektę i inne ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziś kolekta na Seminarium Duchowne. Przed kościołem zbiórka do puszek na potrzeby funkcjonowania naszego Parafialnego Zespołu CARITAS.
•    W kancelarii parafialnej można nabywać opłatki, świece Caritas i kalendarze.
•    „Bóg zapłać” za dary na stół plebanijny.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa" (z lampionem).

Poniedziałek – Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera (3 grudnia):
•    Pierwsze Msze św. roratnie – o godz. 6.15 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla dzieci. W tym roku pod hasłem: Z Duchem Twoim. Prosimy o przynoszenie lampionów roratnich.

Wtorek – Wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy (4 grudnia):
•    O godz. 9.00 w kościele św. Barbary Msza św. odpustowa.
•    O godz. 17.00 w domu katechetycznym spotkanie z firmą szyjącą stroje pierwszokomunijne.
•    Po Mszy św. wieczornej w domu katechetycznym spotkanie Diakonii Wyzwolenia Człowieka.

Środa – Dzień powszedni (5 grudnia)

Czwartek -  Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Pierwszy Czwartek Miesiąca (6 grudnia):
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji dzieci. Po niej spotkanie ze św. Mikołajem.
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu października i w listopadzie 2018.
•    Ruch Światło-Życie (czyli Oaza) naszej parafii organizuje dla dzieci odwiedziny Św. Mikołaja od godz. 17.00. Więcej szczegółów na plakacie i facebooku strzeleckiej Oazy.
•    W godz. 20.00-24.00 – adoracja u Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw.

Piątek – Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Pierwszy Piątek Miesiąca (7 grudnia):
•    W godz. 7.00-17.30 w kościele Bożego Ciała JERYCHO ROŻAŃCOWE. O godz. 12.00 – Godzina Łaski. Szczegóły na plakacie.
•    Od 7 do 9 grudnia w Domu Sióstr Błogosławieństw O SZTUCE SŁUCHANIA – JAK SŁUCHAĆ BOGA, SIEBIE SAMEGO I BLIŹNICH…? Szczegóły na plakacie.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP (8 grudnia):
•    Msze św. w naszym kościele o godzinach: 6.15, 7.00, 9.00, 10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. roratnych.
•    O 18.00 Msza św. w intencji Sióstr Służebniczek, Dzieci Maryi i ich rodzin.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w kościele parafialnym Wieczór Błogosławieństw ZAWIERZYĆ WSZYSTKO NIEPOKALANEJ. Zapraszają Siostry Wspólnoty Błogosławieństw. Szczegóły na plakacie.

II NIEDZIELA ADWENTU (9 grudnia):
•    Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo adwentowe.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
•    Wszystkich, którzy chcieliby ofiarować choinki do dekoracji kościoła prosimy o zgłaszanie tego faktu w kancelarii parafialnej.
•    W dalszym ciągu zachęcamy rodziny naszej parafii – by w odpowiedzi na apel papieża Franciszka – zechciały zaprosić osoby samotne do przeżycia Wieczerzy Wigilijnej w swoich domach. Zainteresowane rodziny prosimy o składanie deklaracji w kancelarii parafialnej do dnia 6 grudnia br. Adresy osób samotnych dostarczy Strzelecki Ośrodek Pomocy Społecznej. Prosimy także o własną inicjatywę w tej kwestii. Czasem osoba samot-na mieszka za ścianą.
•    Zespół Placówek Oświatowych ÓSEMKA zaprasza na kiermasz świąteczny.
•    Kolejne, grudniowe, przedświąteczne odwiedziny naszych starszych i chorych Parafian będą mieć miejsce w sobotę, 15 grudnia od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii parafialnej (również telefonicznie, 77 461 24 42).
•    W sobotę, 15 grudnia br. o godz. 12.00 spotkanie opłatkowe dla naszych seniorów i osób samotnych.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Ernest CHWAŁEK (l. 58, ul. Matejki). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 18.212.93.234
Czas: 2018-12-19 11:25:20