I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 marca 2019)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 MARCA 2019)

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (10 MARCA):
•    O godz. 17.15 Gorzkie żale z nauką pasyjną.
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie parafii. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy p. Grażynie DEMBOŃCZYK i naszym kościelnym za wykonanie dekoracji wielkopostnej.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (11 MARCA):
•    Modlitwa wstawiennicza w domu katechetycznym o 19.00.

ŚRODA – WSPOMNIENIE MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ (13 MARCA):
•    6. rocznica wyboru Papieża Franciszka.
•    Do godz. 20.00 zapisy na wyjazd na spotkanie „ŁADOWARKA” młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania w dniach 15-17 marca br. na Górze św. Anny. Zapisy przez stronę internetową www.botafe.pl. Młodzież, która nie pojedzie na to spotkanie zobowiązana jest do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w Kadłubie w piątek, 15 marca br. Wspólny wyjazd autokarem (bezpłatnie) z zatoczki przy pomniku w Rynku o godzinie 19.30. Powrót około godz. 22.00. Wszyscy kandydaci do bierzmowania (z wyjątkiem wyjeżdżających na Górę św. Anny) zobowiązani są do udziału w spotkaniu z Księdzem Biskupem w niedzielę, 17 marca br. o godz. 16.00 w kościele parafialnym)
•    Po wieczornej Mszy św. RÓŻANIEC FATIMSKI.

CZWARTEK -  DZIEŃ POWSZEDNI (14 MARCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi. Po Mszy szkolnej próba Scholi Dziecięcej - zapraszamy uczniów szkół podstawowych, śpiewających i grających.

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (15 MARCA):
•    O godz. 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej z wypominkami, które można składać w kancelarii (formularze są przy wyjściu z kościoła i w kancelarii) O 20.30 Droga Krzyżowa dla zabieganych.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Adorację Najświętszego Sakramentu w kościele parafialnym (godz. 19.00).
•    O 20.00 dekanalne czuwanie dla młodzieży w Kadłubie.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (16 MARCA):
•    Początek wizytacji kanonicznej w naszej parafii. O godz. 12.00 w kościele spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z chorymi i starszymi z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych i błogosławieństwem lourdzkim.
•    Punkt CARITAS czynny od 9.00 do 11.00.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Wieczór Błogosławieństw ze św. Józefem (godz. 19.00, zaprasza Wspólnota Błogosławieństw).

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (17 MARCA):
•    Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu z odwiedzinami sal (ks. bp Rudolf PIERSKAŁA).
•    Godz. 11.30 powitanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY przed kościołem i modlitwa przy grobie ks. Jerzego Stellmanna. Uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
•    Godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym (spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z grupami parafialnymi).
•    Godz. 16.00 w kościele spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z kandydatami do bierzmowania (klasy VI, VII, II-III).
•    Godz. 16.30 w kościele spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY ze służbą liturgiczną i Dziećmi Maryi.
•    Godz. 17.00 spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY Z Parafialną Radą Duszpasterską (na plebanii).
•    Kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Trwają prace remontowe w kościele św. Barbary. Zdjęto boazerię ścian wewnętrznych, by stwierdzić stopień zniszczenia belek. W czwartek miało miejsce spotkanie z konserwatorem zabytków. Podjęto decyzje odnośnie sposobu wymiany zniszczonych elementów ścian kościoła.
•    W poniedziałek, 18 marca br. dalszy ciąg wizytacji kanonicznej ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY. O godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała Koronka do Bożego Miłosierdzia; o godz. 18.00 Msza św. w Księżym Lesie.  We wtorek. 18 marca br. o godz. 15.00 w DPS udzielanie Sakramentu chorych z błogosławieństwem lourdzkim.
•    W dniach 30 marca – 7 kwietnia br. misje parafialne. Przeprowadzą je Ojcowie Franciszkanie: Jozafat GOHLY i Krystian PIECZKA. W czasie misji Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
•    Nocna Droga Krzyżowa na Górę Świętej Anny odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia 2019.
•    20 maja (poniedziałek) br. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Józef KACPERAK (l. 83, zam. przy ul. K. Miarki); Śp. Barbara PRELE (l. 86, zam. przy ul. Brzezińskiej), Kazimiera HAWRYŁKO (l. 88, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Edward WÓJTOWICZ (l. 86, zam. przy ul Nowowiejskiej). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Twoje IP: 18.212.83.37
Czas: 2019-05-22 01:10:41