II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17 marca 2019)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (17 MARCA 2019)

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (17 MARCA):
•    Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
•    Godz. 11.30 powitanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY i modlitwa przy grobach księży. Uroczysta Suma pod przewodnictwem Ks. Biskupa.
•    Godz. 15.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym (spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z grupami para-fialnymi).
•    Godz. 16.00 w kościele spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z wszystkimi kandydatami do bierzmowania.
•    Godz. 16.30 w kościele spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY ze służbą liturgiczną i Dziećmi Maryi.
•    Godz. 17.00 spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY Z Parafialną Radą Duszpasterską (na plebanii).
•    Bóg zapłać za ostatnią kolektę i ofiary na remonty i bieżące funkcjonowanie parafii. Dziś kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Przed kościołem zbiórka do puszek na Misyjne Dzieło Pomocy.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy naszej młodzieży przygotowującej sie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej w Kadłubie. Dziękujemy także naszym księżom.
•    Trwają prace remontowe w kościele św. Barbary. Zdjęto boazerię ścian wewnętrznych, by stwierdzić stopień znisz-czenia belek. W czwartek miało miejsce kolejne spotkanie z konserwatorem zabytków. W dalszym ciągu trwają dyskusje na temat sposobu przeprowadzenia prac remontowych.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (18 MARCA):
•    O godz. 15.00 w kościele Bożego Ciała Koronka do Bożego Miłosierdzia z ks. bp. Rudolfem PIERSKAŁĄ.
•    O godz. 18.00 w Księżym Lesie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY.

WTOREK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JÓZEFA, OBLUBIEŃCA NMP. WIZYTACJA KANONICZNA W NASZEJ PARAFII (19 MARCA):
•    O godz. 16.00 (do 18.00) w domu katechetycznym odbiór strojów pierwszokomunijnych.
•    O godz. 15.00 w DPS spotkanie ks. bp. Rudolfa PIERSKAŁY z mieszkańcami i udzielanie Sakramentu Chorych z błogosławieństwem lourdzkim.
•    O godz. 18.00 Msza św. w intencji strzeleckich rzemieślników.
•    O godz. 19.00 w szpitalu Msza św. odpustowa ku czci św. Józefa.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (20 MARCA):
•    Spotkanie z liderami grup parafialnych (godz. 19.00).

CZWARTEK -  DZIEŃ POWSZEDNI (21 MARCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. O godz. 16.00 okazja do spowiedzi. Po Mszy św. szkolnej próba Scholi Dziecięcej.
•    Spotkanie Oazy w domu katechetycznym o 19.00.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (23 MARCA):
•    Spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym o 10.30.
•    O godz. 14.00 w kapliczce w Podborzanach Msza św.
•    O godz. 16.30 w domu katechetycznym próba Scholi Dominikańskiej i Chóru Canticum Novum.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (24 MARCA):
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
•    25 marca - Dzień Świętości Życia - możliwość duchowej adopcji dziecka poczętego. Szczegóły za tydzień.
•    28 marca o godz. 18.30 w kościele parafialnym odbędzie się spotkanie z p. Szymonem Hołownią (katolicki redaktor, autor książek, prezenter telewizyjny) w ramach nowej propozycji naszej parafii - Rozmowy u Wawrzyńca. Będą to spotkania, w których będzie można wysłuchać i porozmawiać z ciekawymi ludźmi na tematy religijne, etyczne i społeczne. Serdecznie zapraszamy!
•    W dniach 30 marca – 7 kwietnia br. misje parafialne. Za tydzień szczegółowy program.
•    Najbliższe odwiedziny starszych i chorych parafian – w sobotę, 6 kwietnia br. o godz. 10.30 w ramach misji parafialnych. Prosimy o zgłaszanie zaproszeń w kancelarii (także telefonicznie - tel. 77/461 24 42).
•    Nocna Droga Krzyżowa na Górę Świętej Anny odbędzie się w nocy z 12 na 13 kwietnia 2019.
•    20 maja (poniedziałek) br. w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.
•    Do wieczności odeszli: śp. Lucjan CZYŻ (l. 63, ul. Lipowa), śp. Genowefa WOJCIECHOWSKA (l. 87, ul. Jankowskiego). Wieczny odpoczynek…
•    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy wielu łask Bożych.

Twoje IP: 34.228.185.211
Czas: 2019-06-24 11:59:20