NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 kwietnia 2019)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 KWIETNIA 2019)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 KWIETNIA):
•    Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
•    Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą palmę.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece.
•    Plan spowiedzi świętej w naszym kościele w Wielkim Tygodniu na plakacie w gablocie, w informatorach i na stronie internetowej parafii. Prosimy nie odkładać tego elementu osobistego przygotowania na ostatnią chwilę!
•    Dziękujemy ks. Danielowi i uczestnikom Nocnej Drogi Krzyżowej.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne.
•    Na placu kościelnym kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Można przynieść plastikowe korki. Dochód przeznaczony na pomoc na Ukrainie. Na swój kiermasz wielkanocny zapraszają  także w tym dniu: Zespół Placówek Oświatowych "Ósemka" i Marianki.
•    O godz. 14.00 w katedrze w Opolu spotkanie modlitewne Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach nie-sakramentalnych.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WIELKI PONIEDZIAŁEK (15 KWIETNIA):
•    O godz. 7.00 Msza św. o Światło Ducha Świętego i pomyślne zdanie egzaminów dla młodzieży klas VIII.
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

WIELKI WTOREK (16 KWIETNIA):
•    Spotkanie róż różańcowych w kościele parafialnym (godz. 12.00).

WIELKI CZWARTEK (18 KWIETNIA):
•    Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i za naszego kleryka. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach od 18 do 22 kwietnia br. (włącznie).

WIELKI PIĄTEK (19 KWIETNIA):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ. Za uczestnictwo w adoracji krzyża (ucałowaniu krzyża) można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
•    Ofiary składane przy Bożym Grobie przeznaczone są na kościoły Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA (20 KWIETNIA):
•    O godz. 7.00 w kościele parafialnym „Ciemne Jutrznie”. To modlitwa odprawiana przed świtem w dniach Triduum Paschalnego. Nazwa „ciemna jutrznia” wiąże się ze starym (sięgającym średniowiecza) zwyczajem zapalania i gaszenia świec.
•    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele adoracja przy Bożym Grobie od 6.00 do 19.30.
•    Błogosławieństwo pokarmów w godzinach 10.00-16.00 (co pół godziny). Wzorem lat ubiegłych część poświęconych pokarmów możemy przeznaczyć dla najbardziej potrzebujących (będą przygotowane specjalne kosze)!!! Nasza parafialna Caritas będzie wydawać tę żywność w Domu Katechetycznym od godz. 11.00.
•    Przed kościołem kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na konieczny remont dachu budynku parafialnego przy ul. Parafialnej 2. Dach jest w bardzo złym stanie. Został poważnie uszkodzony w czasie ostatnich wichur.    
•    O godz. 20.00 rozpoczynamy WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Zakończy ją uroczysta Rezurekcja. Prosimy przynieść paschaliki  (świece).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 KWIETNIA):
•    O godz. 6.30 Uroczysta Msza św. w intencji Parafian i Gości z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu, o godz. 7.45 Msza św. w DPS, o godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Janusz KOWALCZYK (l. 59, zam. przy ul. Dąbrowskiego); Śp. Walenty JENDRYKA (l. 79, zam. przy ul. Leśnej); Śp. Halina SAFIAN (l. 81, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb w poniedziałek (15 kwietnia) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12779587
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2307
4378
6685
12743484
73261
167057
12779587

Twoje IP: 34.204.191.0
Czas: 2020-02-18 08:15:02