NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 kwietnia 2019)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 KWIETNIA 2019)

NIEDZIELA PALMOWA, CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ (14 KWIETNIA):
•    Podczas każdej Mszy św. możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo palm.
•    Na Mszach św. o godz. 10.15 i 11.30 procesja z palmami. Na Mszy św. o godz. 10.15 konkurs na najpiękniejszą palmę.
•    O godz. 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną.
•    O godz. 19.00 Droga Krzyżowa ulicami miasta. Prosimy zabrać ze sobą świece.
•    Plan spowiedzi świętej w naszym kościele w Wielkim Tygodniu na plakacie w gablocie, w informatorach i na stronie internetowej parafii. Prosimy nie odkładać tego elementu osobistego przygotowania na ostatnią chwilę!
•    Dziękujemy ks. Danielowi i uczestnikom Nocnej Drogi Krzyżowej.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne.
•    Na placu kościelnym kiermasz wielkanocny przygotowany przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Można przynieść plastikowe korki. Dochód przeznaczony na pomoc na Ukrainie. Na swój kiermasz wielkanocny zapraszają  także w tym dniu: Zespół Placówek Oświatowych "Ósemka" i Marianki.
•    O godz. 14.00 w katedrze w Opolu spotkanie modlitewne Biskupa Opolskiego z osobami żyjącymi w związkach nie-sakramentalnych.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WIELKI PONIEDZIAŁEK (15 KWIETNIA):
•    O godz. 7.00 Msza św. o Światło Ducha Świętego i pomyślne zdanie egzaminów dla młodzieży klas VIII.
•    O godz. 19.00 na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

WIELKI WTOREK (16 KWIETNIA):
•    Spotkanie róż różańcowych w kościele parafialnym (godz. 12.00).

WIELKI CZWARTEK (18 KWIETNIA):
•    Celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątkę ustanowienia Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. W naszej parafii o godzinie 18.00 Msza św. w intencji kapłanów pracujących w naszej Parafii, ich najbliższych, za ++ kapłanów oraz o nowe i święte powołania kapłańskie i za naszego kleryka. Po Komunii Świętej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego Ciemnicą.
•    Kancelaria Parafialna będzie nieczynna w dniach od 18 do 22 kwietnia br. (włącznie).

WIELKI PIĄTEK (19 KWIETNIA):
•    O godz. 9.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.
•    W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. O godz. 18.00 LITURGIA NA CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ. Za uczestnictwo w adoracji krzyża (ucałowaniu krzyża) można uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja przy Bożym Grobie do godz. 21.00.
•    Ofiary składane przy Bożym Grobie przeznaczone są na kościoły Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA (20 KWIETNIA):
•    O godz. 7.00 w kościele parafialnym „Ciemne Jutrznie”. To modlitwa odprawiana przed świtem w dniach Triduum Paschalnego. Nazwa „ciemna jutrznia” wiąże się ze starym (sięgającym średniowiecza) zwyczajem zapalania i gaszenia świec.
•    Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W naszym kościele adoracja przy Bożym Grobie od 6.00 do 19.30.
•    Błogosławieństwo pokarmów w godzinach 10.00-16.00 (co pół godziny). Wzorem lat ubiegłych część poświęconych pokarmów możemy przeznaczyć dla najbardziej potrzebujących (będą przygotowane specjalne kosze)!!! Nasza parafialna Caritas będzie wydawać tę żywność w Domu Katechetycznym od godz. 11.00.
•    Przed kościołem kwesta Parafialnej Rady Duszpasterskiej na konieczny remont dachu budynku parafialnego przy ul. Parafialnej 2. Dach jest w bardzo złym stanie. Został poważnie uszkodzony w czasie ostatnich wichur.
•    O godz. 20.00 rozpoczynamy WIGILIĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Zakończy ją uroczysta Rezurekcja. Prosimy przynieść paschaliki  (świece).

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 KWIETNIA):
•    O godz. 6.30 Uroczysta Msza św. w intencji Parafian i Gości z Procesją Rezurekcyjną. Nie będzie Mszy św. w języku niemieckim.
•    O godz. 7.00 Msza św. w szpitalu, o godz. 7.45 Msza św. w DPS, o godz. 9.00 Msza św. w Księżym Lesie.
•    Kolekta na potrzeby naszej Parafii.
•    O godz. 17.30 Nieszpory Wielkanocne.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Janusz KOWALCZYK (l. 59, zam. przy ul. Dąbrowskiego); Śp. Walenty JENDRYKA (l. 79, zam. przy ul. Leśnej); Śp. Halina SAFIAN (l. 81, zam. przy ul. J. Rychla, pogrzeb w poniedziałek (15 kwietnia) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek…
•    Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżycia Wielkiego Tygodnia, Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:20:00