NIEDZIELA WIELKANOCNA, ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 kwietnia 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 KWIETNIA)

NIEDZIELA WIELKANOCNA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (21 KWIETNIA):
•    Drogim Parafianom i Gościom przybyłym do naszej parafii na Święta Zmartwychwstania Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia owocnego udziału w Misterium Paschalnym Chrystusa. Niech spotkanie ze Zbawicielem przy Stole Eucharystycznym i przy stole w domach rodzinnych umocni Was i Wasze rodziny w miłości, jedności i pokoju.
•    O godz. 17.30 Uroczyste Nieszpory Wielkanocne.
•    Codziennie, do soboty włącznie, o godz. 17.45 Nowenna do Miłosierdzia Bożego przygotowana przez Wspólnotę Sióstr Błogosławieństw.
•    Dziękujemy: za tak liczny udział w Drodze Krzyżowej ulicami naszego miasta, w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w Triduum Paschalnym; Zespołowi Caritas, nadzwyczajnym szafarzom Komunii Św., służbie liturgicznej, Scholi Dominikańskiej, Scholi Dziecięcej, Chórowi, Dzieciom Maryi, Siostrom Zakonnym, kościelnym, sprzątającym kościół, kustoszom świątyń i kaplic, organistom, p. Grażynie Dembończyk i wszystkim pomagającym za wykonanie dekoracji, wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu tych uroczystości. Jako Proboszcz, dziękuję za gorliwą posługę dusz-pasterską ks. proboszczowi Wolfgangowi, księżom: Danielowi, Sebastianowi i Pawłowi oraz ks. Joachimowi Dembonczykowi i ks. Norbertowi Gugule.
•    Panu Manfredowi KRAIKOWI raz jeszcze wyrazy wdzięczności za odrestaurowanie figur w Bożym Grobie.
•    Rodzinie Pszowski dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu procesji przed Mszą św. dla dzieci w Niedzielę Palmową.
•    Dziękujemy za kwestę Parafialnej Radzie Duszpasterskiej; „Bóg zapłać” wszystkim za wielkopostne dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim instytucjom, naszym Drogim Parafianom i życzliwym ludziom - za życzenia świąteczne oraz za dary przyniesione na plebanijny stół; za kolekty i ofiary złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Strzelcach Opolskich dziękujemy za pielęgnację drzew na placu kościelnym.
•    Kancelaria Parafialna nieczynna  do 22 kwietnia br. (włącznie).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY (22 KWIETNIA):
•    Drugi dzień świąt. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego – Zielonych Świąt. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy ma tak uroczysty charakter, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Postarajmy się jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, w DPS o godz. 7.45.
•    O godz. 6.45 Msza św. w języku niemieckim.
•    Kolekta na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

CZWARTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (25 KWIETNIA):
•    O godz. 6.15 msza św. ku czci św. Marka o dobrą pogodę i urodzaje oraz procesja.
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna.
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.

PIĄTEK W OKTAWIE WIELKANOCY (26 KWIETNIA):
•    Z racji Oktawy Wielkanocy - nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
•    O godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu animowana przez Odnowę w Duchu Świętym.

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY (27 KWIETNIA):
•    O godz. 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
•    O godz. 16.30 w kościele pierwsza spowiedź dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA, CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (8 KWIETNIA):
•    Kolekta na Caritas diecezji opolskiej.
•    O godz. 17.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przygotowane przez Wspólnotę Sióstr Błogosławieństw.
•    PRÓBY DLA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. (I Komunia Św. - 12 maja 2019, godz. 10.15): 6 maja (poniedziałek, godz. 16.30 – zbiórka w ogrodzie parafialnym); 8 maja (środa, godz. 16.30 – zbiórka w ogrodzie parafialnym).
•    SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW PRZED I KOMUNIĄ – sobota 11 maja br. godz. 16.00.
•    W niedzielę 19 maja o godz. 10.15 rocznica I Komunii Świętej. 6 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które obchodzić będą w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Walenty JENDRYKA (l. 89, ul. Leśna); śp. Honorata SAFIAN (l. 91, ul. J. Rychla); śp. Cecylia ŚWIĘTEK (l. 57, ul. Kamienna; pogrzeb - wtorek, godz. 11.00). Wieczny odpoczynek….

Twoje IP: 3.85.143.239
Czas: 2019-05-25 19:08:08