III NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 maja 2019)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 maja 2019)

III NIEDZIELA WIELKANOCNA (5 maja):
•    Rozpoczyna się 11. Tydzień Biblijny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 15.30 zapraszamy na poświęcenie odrestaurowanego krzyża przy ul. Dolińskiej (na polu przy drodze w kierunku Dolnej). Dziękujemy rodzinie państwa Teresy i Krystiana GRUSZKA za sfinansowanie dzieła, p. Benedyktowi PAŹDZIOROWI za nieodpłatne wykonanie oraz dziękujemy wszystkim rodzinom, które w różnoraki sposób w tym przedsięwzięciu pomagały.
•    O godz. 16.00 Nabożeństwo majowe przy kapliczce na Suchych Łanach. Potem przejście na Plac Floriana. Tu Sołectwo Suche Łany i DFK Strzelce Opolskie zapraszają na postawienie drzewka majowego (Maibaumu). Festyn, który miał się odbyć w sobotę (4 maja br.) zostaje przesunięty na sobotę (18 maja br.).
•    O godz. 17.00 Nabożeństwo majowe w kościele parafialnym z udziałem zespołu SEN.
•    O godz. 16.00 spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Zapraszamy na nabożeństwa majowe (poniedziałek-piątek o 18.30, sobota i niedziela o 17.30). Grupy parafialne mogą przewodniczyć tym nabożeństwom – lista w zakrystii.
•    Dziękujemy za możliwość odwiedzin chorych i starszych parafian.
•    Dziękujemy ks. Sebastianowi i naszej młodzieży za udział w wielkanocnym czuwaniu młodzieży w Jemielnicy.
•    Ks. proboszcz w imieniu wszystkich zaangażowanych w dzieło odnowy zabytków sakralnych dziękuje za wyróżnienie Laurem Ziemi Strzeleckiej w kategorii kultury.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa”.

Poniedziałek – Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba (6 maja):
•    O godz. 19.00 w kościele spotkanie z rodzicami w sprawie rocznicy I Komunii Świętej.

Wtorek – Dzień powszedni (7 maja):

Środa - UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, BISKUPA I MĘCZENNIKA, patrona Polski (8 maja):
•    O godz. 16.30 PRÓBA DLA DZIECI PRZED I KOMUNIĄ ŚW. Zbiórka w ogrodzie parafialnym..

Czwartek – Dzień powszedni (9 maja):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna w intencji dzieci, które przystąpią w niedzielę do I Komunii Świętej i ich rodziców i bliskich.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym obowiązkowe spotkanie kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania z III roku przygotowania. To ostateczna okazja dostarczenia świadectwa chrztu, wszystkich ochrzczonych poza naszą parafią. 20 maja (poniedziałek) br. o godz. 18.00 w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego nasza młodzież przyjmie Sakrament Bierzmowania.

Piątek – Dzień powszedni (10 maja):

Sobota – Dzień powszedni (11 maja):
•    O godz. 10.30 spotkanie Oazy Dzieci Bożych w domu katechetycznym.
•    O godz. 16.00 SPOWIEDŹ DLA DZIECI I RODZICÓW PRZED I KOMUNIĄ. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy krzyżyk.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA. UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ (12 maja):
•    O godz. 10.15 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚWIĘTEJ. O godz. 15.00 – nabożeństwo majowe dla dzieci pierwszokomunijnych i ich najbliższych (po nabożeństwie rozdamy pamiątkowe obrazki i wykonamy grupowe zdjęcia). Już dziś przypominam o udziale dzieci we Mszach św. w czasie Białego Tygodnia.
•    Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się 56. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.
•    Kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na remont katedry opolskiej.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo majowe.
•    W niedzielę 19 maja o godz. 10.15 rocznica I Komunii Świętej. 6 maja (poniedziałek) o godz. 19.00 w kościele spotkanie dla rodziców dzieci, które obchodzić będą w tym roku rocznicę I Komunii Świętej.
•    Kolejne katechezy przedmałżeńskie: 18 maja (sobota) 2019 i 25 maja (sobota) 2019. Zapisy od 6 maja br., także telefonicznie (w godzinach kancelaryjnych). Liczba miejsc ograniczona.
•    Na Górze św. Anny pielgrzymka strażaków. Msza św. w intencji wszystkich strażaków w naszej parafii - 17 maja (piątek) o godz. 13.00.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Cecylia ŚWIĘTEK (l. 56, ul. Leśna); śp. Hildegarda ŻYŁKA (l. 76, ul. Brzezińska); śp. Cecylia WASZCZUK (l. 53, ul. Jordanowska); Śp. Jerzy MIŁOSZEWSKI (l. 84, ul. Sienkiewicza, pogrzeb - poniedziałek, 29.04, godz. 10.00); śp. Jan LEWANDOWSKI (l. 80, ul. Dąbrowskiego, pogrzeb - wtorek, 30.04, godz. 12.00); śp. Erna KATERLA (l. 83, ul. J. Matejki, pogrzeb - czwartek, 02.05, godz. 10.00). Wieczny odpoczynek….
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 06:53:24