NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (9 CZERWCA 2019)

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (9 CZERWCA)

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (9 CZERWCA):
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Na Świątynię Opatrzności Bożej zebraliśmy 650 PLN i 1 markę Bośni i Hercegowiny.
•     Dziękujemy Margaretkom, Różom Różańcowym, Złotym Różom i wszystkim modlącym się za kapłanów za udział w pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, MATKI KOŚCIOŁA (10 CZERWCA):
•    Dodatkowe Msze św. o godz. 9.00 i 10.00.
•    O godz. 10.00 Msza św. w intencji Rolników o błogosławieństwo Boże w pracy i dobre urodzaje.
•    Diecezjalny dzień modlitw rolników. Msza św. w Kamieniu Śl. o godz. 10.00.
•    Kancelaria nieczynna.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. BARNABY, APOSTOŁA (11 CZERWCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (12 CZERWCA):
•    O godz. 8.45 na stadionie przy ul. Strzelców Bytomskich Piłkarska Liga Mistrzów o Puchar św. Jacka. Szczegóły na plakacie.
•    O godz. 17.00 spod kościoła wyjazd zapisanych osób do katedry opolskiej na Mszę św. o godz. 18.30 w intencji kapłanów - duszpasterzy, którzy w 1945 r. wskutek działań wojennych stracili życie, oddając je razem z tymi, którym posługiwali. W tej grupie jest także nasz proboszcz ks. Karl Lange.

CZWARTEK – ŚWIĘTO JEZUSA CHRYSTUSA NAJWYŻSZEGO I WIECZNEGO KAPŁANA (13 CZERWCA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od godz. 16.00 okazja do spowiedzi dla dzieci.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy w domu katechetycznym.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE BŁ. MICHAŁA KOZALA, BISKUPA I MĘCZENNIKA (14 CZERWCA):
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do kościoła Bożego Ciała (godz. 19.00) na ostatnie przed wakacjami spotkanie modlitewne.

SOBOTA – DZIEŃ POWSZEDNI (15 CZERWCA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

NIEDZIELA - UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY (16 CZERWCA):
•    Koniec okresu przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
•    W naszej parafii Niedziela Misyjna zorganizowana przez s. M. Gizelę Tatoj i wolontariuszy misyjnych Sióstr Służebniczek. Przed kościołem będzie możliwość złożenia ofiary na cele misyjne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    16 czerwca wraz z parafią Podwyższenia Krzyża Św. będziemy organizować MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY. Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu. Na zakończenie piknik rodzinny w ogrodzie plebanijnym (kawa, ciasto, zabawy dla dzieci).
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
•    Z racji Marszu dla Życia nie będzie w kościele Bożego Ciała adoracji w obronie życia.
•    20 czerwca br. UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. Prosimy o zbieranie i przynoszenie kwiatków do sypania dla dzieci. Można je składać w zakrystii i na plebanii.
•    Rodziny Szensztackie zapraszają na wakacyjne rekolekcje w dniach 22-27 lipca. Szczegóły na plakacie.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Stanisław TRUSZCZAK (l. 81, ul. B. Prusa), śp. Izabela BROL (l. 34, ul. M. Prawego). Wieczny odpoczynek….
•    Wszystkim naszym parafianom i gościom życzymy dobrego przeżycia rozpoczynającego się tygodnia, a solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej modlitwie.

Twoje IP: 184.72.212.254
Czas: 2019-06-26 12:30:20