XII NIEDZIELA ZWYKŁA. DZIEŃ OJCA (23 CZERWCA 2019)

NIEDZIELA - XII NIEDZIELA ZWYKŁA. DZIEŃ OJCA (23 CZERWCA)

XII NIEDZIELA ZWYKŁA. DZIEŃ OJCA (23 CZERWCA):
•    Dziś dziękujemy za zakończony rok szkolny i prosimy o Boże błogosławieństwo na wakacje.
•    O godz. 18.00 Msza św. za żyjących i ++ ojców.
•    W nawiązaniu do «Oświadczenia Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce» oraz wezwania biskupów, po każdej Mszy Świętej dzisiaj odśpiewamy suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny...” jako akt publicznego przebłagania za popełnione w ostatnim czasie w Polsce profanacje wizerunków i świętych symboli.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne w intencji ojców.
•    Dziękujemy  wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystości Bożego Ciała (za przygotowanie ołtarzy, przyozdobienie mieszkań i domów, państwu Gruszka za przywiezienie brzózek, siostrze Joannie, katechetom, nauczycielom i Mariankom za przygotowanie i troskę o dzieci, Policji - za zabezpieczenie trasy procesji). Dziękujemy Lodziarni „Urszulka” za lody dla dzieci. Zachęcamy do udziału w procesjach eucharystycznych po Mszach św. wieczornych w ramach Oktawy Bożego Ciała. Prosimy o udział szczególnie dzieci. W czwartek na zakończenie Oktawy poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Dziękujemy organizatorom i uczestnikom MARSZU DLA ŻYCIA I RODZINY.
•    Dziękujemy księżom Sebastianowi i Danielowi oraz młodzieży za udział w pielgrzymce na Górę św. Anny.
•    W okresie wakacyjnym (od wtorku 25 czerwca br. do 30 sierpnia br.) kancelaria parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA (24 CZERWCA)

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (25 CZERWCA):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA (28 CZERWCA):
•    47. Rocznica ustanowienia diecezji opolskiej.
•    W czasie wakacji nie będzie spotkań modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym, najbliższe - 30 sierpnia.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA I PAWŁA (29 CZERWCA):
•    Mszę Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.00; 9.00; 10.00 i 18.00. Kolekta na potrzeby Stolicy Świętej.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA):
•    Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny. Uroczysta Msza św. o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na potrzeby parafii.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę (6 lipca br.) od godz. 8.30. Zapisy w kancelarii.
•    W niedzielę, 7 lipca br. pielgrzymka dzieci na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
•     GMINA STRZELCE OPOLSKIE I PARAFIA ŚW. WAWRZYŃCA ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA LETNIE WARSZTATY Z PROGRAMEM PROFILAKTYCZNYM „Jestem O.K.” Warsztaty organizowane są w terminie od 15.07-26.07.2019 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Domu Parafialnym. Udział w warsztatach jest  bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej od poniedziałku 24.06.2019 r. w godz. 8.00-9.30.
•    23. Święto Młodzieży na Górze Św. Anny - 15-20 VII. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com.
•    W niedzielę, 14 VII 2. Pielgrzymka Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej w Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej.
•    W dniach 2-4 sierpnia odbędą sie rekolekcje w domu Wspólnoty Błogosławieństw "Jak walczyć z uporczywymi myślami." Nasze myśli mogą pomagać nam w codziennym życiu ale mogą też być przyczyną destrukcji, depresji czy strachu. Od nich zależą bezpośrednio nasze nastroje i uczucia. W dużej mierze decydują one o tym, kim jesteśmy
i jakie życie prowadzimy. Wpływają tez na nasze życie duchowe i modlitwę. Rekolekcje mają nam pomoc w świadomym poznawaniu, kształtowaniu i kontrolowaniu własnych myśli. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
•     43. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tym roku pod hasłem: « Obdarowani Duchem – wdzięczni i odpowiedzialni». Z Opola pielgrzymka wyruszy w poniedziałek 12 VIII.  Zakończy ją Msza św. na Jasnej Górze w sobotę 17 VIII o godz. 11.00.
•    W kościele Bożego Ciała, odbywa się całodzienna adoracja Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie. Jest to wyjątkowa łaska dla całej naszej parafii i okolic. W kościele wyłożona jest specjalna księga, do której można się wpisać na konkretną godzinę adoracji. Jeśli ktoś nie chce ujawniać swojego nazwiska, może wpisać tylko imię, a jeśli ktoś chce pozostać anonimowy, wystarczy przy określonej godzinie postawić krzyżyk.
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z uroczystości I Komunii Świętej.
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim, którzy wyruszają na wakacje - bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łask i błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 35.153.135.60
Czas: 2019-07-22 03:26:08