XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE  XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA)

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA (30 CZERWCA):
•    Pielgrzymka Mężczyzn na Górę św. Anny.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy  za udział we Mszach św. i procesjach Oktawy Bożego Ciała. Wspólnocie Ruchu Światło-Życie, Mariankom, p. Edycie BEM, s. Rozalii, s. Joannie,  ks. Danielowi i p. Kazimierzowi KRAPA z oazowiczami za przygotowanie ołtarzy na zakończenie Oktawy.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziękujemy za kolektę na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Uroczystość Świętych Piotra i Pawła). Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    W okresie wakacyjnym (od wtorku 25 czerwca br. do 30 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (relacja z naszego Marszu dla Życia i Rodziny).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (1 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. w intencji naszej Wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z racji rozpoczynającej się Kapituły Wspólnoty.

ŚRODA – ŚWIĘTO ŚW. TOMASZA, APOSTOŁA (3 LIPCA)

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (4 LIPCA):
•    O godz. 18.00 Msza św. za ++ w końcu maja i w czerwcu br.
•    W godz. 20.00 - 24.00 w domu Sióstr Wspólnoty Błogosławieństw nabożeństwo i adoracja.

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (5 LIPCA)

SOBOTA – WSPOMNIENIE BŁ. MARII TERESY LEDÓCHOWSKIEJ, DZIEWICY. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (6 LIPCA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian.
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LIPCA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
•     GMINA STRZELCE OPOLSKIE I PARAFIA ŚW. WAWRZYŃCA ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA LETNIE WARSZTATY Z PROGRAMEM PROFILAKTYCZNYM „Jestem O.K.” Warsztaty organizowane są w terminie od 15.07-26.07.2019 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Domu Parafialnym. Udział w warsztatach jest  bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
•    23. Ogólnopolskie Święto Młodzieży na Górze Św. Anny - 15 - 20 lipca.
•    14 lipca 2. Pielgrzymka Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej w Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
•    14 lipca pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Zgłoszenia u p. Anny Pochrzęst (kom.: 783 993 850), wyjazd 14 lipca o godz. 7.00 z ul. Kościuszki.
•    W dniach 2-4 sierpnia rekolekcje w domu Wspólnoty Błogosławieństw "Jak wałczyć z uporczywymi myślami."
•     43. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Opola w poniedziałek 12 sierpnia br.
•    W kościele Bożego Ciała, odbywa się całodzienna adoracja Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie. W kościele wyłożona jest specjalna księga, do której można się wpisać na konkretną godzinę adoracji. Jeśli ktoś nie chce ujawniać swojego nazwiska, może wpisać tylko imię, a jeśli ktoś chce pozostać anonimowy, wystarczy przy określonej godzinie postawić krzyżyk.
•    W FOTO-STUDIO HEXA przy pl. Żeromskiego odbiór filmu i zdjęć z Uroczystości I Komunii Świętej.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Eugeniusz BARTCZAK (l. 78, ul. K. Miarki); śp. Andrzej POPANDA (l. 38, Dziewkowice, wcześniej ul. Dębowa w Strzelcach Op.); śp. Piotr BIAŁAS (l. 68, ul. Ludowa; pogrzeb w poniedziałek, 01.07, o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodni. Wszystkim wypoczywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 35.153.135.60
Czas: 2019-07-22 03:26:12