XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7 lipca 2019)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LIPCA)

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA (7 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość spotkania z chorymi i starszymi parafianami.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Dzieci.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (m. in.: Czemu chrzcimy małe dzieci).

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA Z DUKLI, PREZBITERA (8 LIPCA)

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, OPATA, PATRONA EUROPY (11 LIPCA):
•    Dzień imienin emerytowanego papieża Benedykta XVI.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU, BISKUPA I MĘCZENNIKA (12 LIPCA):

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚWIĘTYCH PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA (13 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LIPCA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja do Częstochowy. Zgłoszenia u p. Anny Pochrzęst (kom.: 783 993 850), wyjazd o godz. 7.00 z ul. Kościuszki.
•    2. Pielgrzymka Przedsiębiorców Diecezji Opolskiej w Miasteczku Miłosierdzia w Branicach. Szczegóły na pla-kacie i na stronie internetowej parafii.
•    Na Górze św. Anny uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•     GMINA STRZELCE OPOLSKIE I PARAFIA ŚW. WAWRZYŃCA ZAPRASZAJĄ UCZNIÓW SZKÓŁ POD-STAWOWYCH NA LETNIE WARSZTATY Z PROGRAMEM PROFILAKTYCZNYM „Jestem O.K.” Warsztaty organizowane są w terminie od 15.07-26.07.2019 r. w godz. 9.00 – 13.00 w Domu Parafialnym. Udział w warsztatach jest  bezpłatny. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
•    23. Ogólnopolskie Święto Młodzieży na Górze Św. Anny - 15 - 20 lipca br. Szczegóły i zapisy na stronie: www.swietomlodziezy.com.
•     Odpust ku czci św. Anny na Górze św. Anny w dniach 25-28 lipca br. Szczegóły na plakacie.
•    W dniach 2-4 sierpnia rekolekcje w domu Wspólnoty Błogosławieństw "Jak walczyć z uporczywymi myśla-mi."
•     43. Opolska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy z Opola w poniedziałek 12 sierpnia br. Przez naszą parafię pielgrzymi przejdą w środę (14 sierpnia br.). Msza św. w naszym kościele o godz. 10.30.
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (8 września, godz. 14.00) i Złotych (15 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Piotr BIAŁAS (l. 68, zam. przy ul. Ludowej); Śp. Józef MAKOSZ (l. 82, zam. Rzeki k. Lubomierza); Śp. Edward ISKRA (l. 90. zam. przy ul. Opolskiej, pogrzeb w piątek [12 VII] o godz. 12); Śp. Lidia SLOWIK zd. RANOCHA (l. 74, zmarła w Niemczech, pogrzeb w sobotę [13 VII] o godz. 10.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodni. Wszystkim wypo-czywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 35.153.135.60
Czas: 2019-07-22 03:26:38