XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14 lipca 2019)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LIPCA)

XV NIEDZIELA ZWYKŁA (14 LIPCA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii.
•    Na Górze św. Anny uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z obchodami kalwaryjskimi.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK- WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 LIPCA):
•    O godz. 9.00 w domu katechetycznym początek warsztatów letnich z programem profilaktycznym „Jestem O.K.” Są jeszcze wolne miejsca. Warsztaty potrwają do 26 lipca br.
•    Na Górze św. Anny początek Święta Młodzieży (do 20 lipca br.).

WTOREK – WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL (16 LIPCA)

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (17 LIPCA)

CZWARTEK – WSPOMNIENIE DOWOLNE BŁ. ALFONSA TRACKIEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (18 LIPCA)

PIĄTEK – DZIEŃ POWSZEDNI(19 LIPCA)

SOBOTA – WSPOMNIENIE BŁ. CZESŁAWA, PREZBITERA, PATRONA DIECEZJI OPOLSKIEJ (20 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 LIPCA):
•    O godz. 7.45 Msza św. w intencji Wdów.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów.
•    Kolekta  jako ofiara kierowców dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Odpust ku czci św. Anny na Górze św. Anny w dniach 25-28 lipca br. Szczegóły na plakacie.
•    W dniach 2-4 sierpnia rekolekcje w domu Wspólnoty Błogosławieństw "Jak wałczyć z uporczywymi myślami."
•     Od wtorku (16 lipca br.) w kancelarii parafialnej można się zapisywać na 43. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację - 20 PLN, za transport bagażu - 35 PLN. Przy zapisie można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakończeniu pielgrzymki.
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (8 września, godz. 14.00) i Złotych (15 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Edward ISKRA (l. 90, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Lidia SLOWIK zd. RANOCHA (l. 74, zam. w Niemczech). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodni. Wszystkim wypoczywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:18:20