XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 lipca 2019)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 LIPCA)

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (21 LIPCA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo Niedzielne ku czci św. Krzysztofa z błogosławieństwem kierowców i poświęceniem pojazdów. O godz. 18.00 Msza św. w intencji kierowców.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta jako ofiara kierowców dla misjonarzy z diecezji opolskiej.
•    W okresie wakacyjnym (do 30 sierpnia br.) Kancelaria Parafialna czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne – bez zmian. Zasadniczo także w tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania – jedynie pół godziny przed Mszą św. o godz. 7.00 i 18.00 – w ciągu tygodnia i w niedziele w czasie Mszy św. o godz. 6.45, 7.45 i 11.30.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK- ŚWIĘTO ŚW. MARII MAGDALENY (22 LIPCA)

WTOREK – ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, ZAKONNICY PATRONKI EUROPY (23 LIPCA)

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. KINGI, DZIEWICY (24 LIPCA):
•    W kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu o godz. 17.30 wieczór modlitewny w intencji uzdrowienia.

CZWARTEK – ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA. WSPOMNIENIE ŚW. KRZYSZTOFA (25 LIPCA):
•    O godz. 19.00 Nabożeństwo i Msza św. ku czci Matki Boskiej Królowej Pokoju.

PIĄTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. ANNY, MATKI NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, GŁÓWNEJ PATRONKI DIECEZJI OPOLSKIEJ (26 LIPCA):
•    O godz. 7.00 Msza św. w intencji żyjących i ++ mieszkańców Gromady Mokre Łany.
•    Dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
•    O godz. 11.30 Msza św. w intencji Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Policji oraz ich rodzin - z okazji Święta Policji i 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. JOACHIMA, OJCA NMP (27 LIPCA):
•    O godz. 15.00 Msza św. w DPS.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA (28 LIPCA):
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo niedzielne.
•    Kolekta  na potrzeby parafii.
•    Odpust ku czci św. Anny na Górze św. Anny. Szczegóły na plakacie.
•    W dniach 2-4 sierpnia rekolekcje w domu Wspólnoty Błogosławieństw "Jak walczyć z uporczywymi myślami."
•  11 sierpnia nasz odpust parafialny. Słowo Boże wygłosi i uroczystej Sumie przewodniczyć będzie ks. dr Joachim KOBIENIA, rzecznik prasowy Opolskiej Kurii Diecezjalnej i sekretarz bp. Andrzeja Czai. Ze względu na wydatki związane z trwającymi (kościół św. Barbary) i czekającymi nas remontami (dach na budynku przy ul. Parafialnej 2) nie odbędzie się festyn odpustowy.
•    Odwiedziny chorych i starszych parafian w sobotę 3 sierpnia br.
•     W kancelarii parafialnej można się zapisywać na 43. Pieszą Pielgrzymkę Opolską na Jasną Górę. Opłata za znaczek pielgrzymkowy, legitymację - 20 PLN, za transport bagażu - 35 PLN. Przy zapisie można zgłaszać od razu chęć powrotu z Częstochowy do Strzelec Op. autokarem po zakończeniu pielgrzymki.
•    Tradycyjnie we wrześniu Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych (8 września, godz. 14.00) i Złotych (15 września, godz. 14.00) Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Chętnych Jubilatów z naszej parafii prosimy o zgłaszanie swego udziału w tych pielgrzymkach w kancelarii (imiona i nazwisko, adres i data ślubu).
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: Śp. Janina DYGDALEWICZ (l. 86, zam. w Szymiszowie); Śp. Maria NOWAKOWSKA (l. 79, zam. w Szymiszowie); Śp. Wilhelm FOGEL (l. 79, zam. Brzezina, przy ul. Lipowej, pogrzeb we wtorek (23 VII) o godz. 11.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodni. Wszystkim wypoczywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

Twoje IP: 3.227.233.6
Czas: 2019-08-24 07:00:45