UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (11 SIERPNIA 2019)

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (11 SIERPNIA):
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 17.30 Nieszpory odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Joachim KOBIENIA, rzecznik prasowy Opolskiej Kurii Diecezjalnej i sekretarz bp. Andrzeja Czai. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do udekorowania naszego kościoła na dzień odpustu.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania –jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK- DZIEŃ POWSZEDNI (12 SIERPNIA):
O godz. 8.30 spod kościoła św. Jacka w Opolu wyrusza opolski strumień 43. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przypominamy, że do strzeleckiej grupy można dołączyć także już w trakcie trwania pielgrzymki.

WTOREK - WSPOMNIENIE MB FATIMSKIEJ (13 SIERPNIA):
•    W każdy wtorek sierpnia o godz. 17.30 Diakonia Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Modlitwę Różańcową
w intencji o trzeźwość.
•    Po wieczornej Mszy św. RÓŻANIEC FATIMSKI

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (14 SIERPNIA):
•    Około godz. 9.30 przez naszą parafię przejdzie 43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Postarajmy się godnie przyjąć pielgrzymów. Zapraszamy do włączenia się w przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 7.00 zapraszamy do domu katechetycznego wszystkie chętne Panie do pomocy w przygotowaniu posiłku. Prosimy o przyniesienie stosownych narzędzi (noże, deski).
•    O godz. 10.30 Msza św. w intencji pielgrzymów.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (15 SIERPNIA):
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 msza św. w języku niemieckim, 7.45 w DPS, 9.00 w Księżym Lesie. Na wszystkich Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów.

PIĄTEK - WSPOMNIENIE DOWOLNE ŚW. ROCHA, PATRONA ROLNIKÓW (16 SIERPNIA):
•    83. urodziny ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA, PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (17 SIERPNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    42. rocznica konsekracji abpa Alfonsa NOSSOLA.

NIEDZIELA - XX ZWYKŁA (18 SIERPNIA):
•    Kolekta  na potrzeby parafii.
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Jan GAŁGAŃSKI (l. 95, ul. Krakowska); śp. Józef KAŁA (l. 86, ul. Mostowa); śp. Małgorzata ILUCHIN (l. 53, ul. 1. Maja); śp. Zofia DEMBIŃSKA (l. 71, ul. J. Rychla, pogrzeb w środę [14.08] o 15.00). Wieczny odpoczy-nek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim wypoczywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

20545

Twoje IP: 3.234.214.113