UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (11 SIERPNIA 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA KU CZCI ŚW. WAWRZYŃCA, MĘCZENNIKA (11 SIERPNIA):
•    Odpust Parafialny. Msze św. w kościele parafialnym o godz.: 6.45; 8.00; 9.30; 11.00 (Suma) i 18.00. O godz. 17.30 Nieszpory odpustowe. Sumie Odpustowej będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. dr Joachim KOBIENIA, rzecznik prasowy Opolskiej Kurii Diecezjalnej i sekretarz bp. Andrzeja Czai. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian i Gości!
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do udekorowania naszego kościoła na dzień odpustu.
•    W okresie wakacyjnym (25 VI-31 VIII) kancelaria czynna będzie popołudniu jedynie we wtorki i czwartki. Dyżury poranne bez zmian. W tym okresie okazja do Sakramentu Pokuty i Pojednania –jedynie przed Mszą św.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK- DZIEŃ POWSZEDNI (12 SIERPNIA):
O godz. 8.30 spod kościoła św. Jacka w Opolu wyrusza opolski strumień 43. Opolskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Przypominamy, że do strzeleckiej grupy można dołączyć także już w trakcie trwania pielgrzymki.

WTOREK - WSPOMNIENIE MB FATIMSKIEJ (13 SIERPNIA):
•    W każdy wtorek sierpnia o godz. 17.30 Diakonia Wyzwolenia Człowieka zaprasza na Modlitwę Różańcową
w intencji o trzeźwość.
•    Po wieczornej Mszy św. RÓŻANIEC FATIMSKI

ŚRODA – WSPOMNIENIE ŚW. MAKSYMILIANA MARII KOLBEGO, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (14 SIERPNIA):
•    Około godz. 9.30 przez naszą parafię przejdzie 43. Piesza Pielgrzymka Opolska na Jasną Górę. Postarajmy się godnie przyjąć pielgrzymów. Zapraszamy do włączenia się w przyjęcie pielgrzymów przez przyniesienie (w środę rano) artykułów spożywczych, ciasta, owoców, napojów. O godz. 7.00 zapraszamy do domu katechetycznego wszystkie chętne Panie do pomocy w przygotowaniu posiłku. Prosimy o przyniesienie stosownych narzędzi (noże, deski).
•    O godz. 10.30 Msza św. w intencji pielgrzymów.

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (15 SIERPNIA):
•    Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym. O godz. 6.45 msza św. w języku niemieckim, 7.45 w DPS, 9.00 w Księżym Lesie. Na wszystkich Mszach błogosławieństwo ziół i kwiatów.

PIĄTEK - WSPOMNIENIE DOWOLNE ŚW. ROCHA, PATRONA ROLNIKÓW (16 SIERPNIA):
•    83. urodziny ks. radcy Joachima DEMBONCZYKA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.

SOBOTA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA, PATRONA METROPOLII GÓRNOŚLĄSKIEJ (17 SIERPNIA):
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    42. rocznica konsekracji abpa Alfonsa NOSSOLA.

NIEDZIELA - XX ZWYKŁA (18 SIERPNIA):
•    Kolekta  na potrzeby parafii.
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich odbędzie się 18 sierpnia o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    Do wieczności w ubiegłym tygodniu odeszli: śp. Jan GAŁGAŃSKI (l. 95, ul. Krakowska); śp. Józef KAŁA (l. 86, ul. Mostowa); śp. Małgorzata ILUCHIN (l. 53, ul. 1. Maja); śp. Zofia DEMBIŃSKA (l. 71, ul. J. Rychla, pogrzeb w środę [14.08] o 15.00). Wieczny odpoczy-nek…
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Wszystkim wypoczywającym - dobrego wypoczynku. A tych, którzy w naszej wspólnocie będą spędzać czas wolny, serdecznie pozdrawiamy. Rolnikom i wszystkim pracującym – wielu łaski błogosławieństwa Bożego w pracy!

Losowa

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Sobota: 15.00 (DPS); Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7:00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w dni powszednie: zasadniczo pół godziny przed Mszą św. W soboty: od godz. 17.00. W niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 8:00 - 9:30, 16.00 - 17.30. W środy - nieczynna.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

katechezy

minuta

mysl

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

12406178
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
47
4489
20545
12350056
25096
149740
12406178

Twoje IP: 3.234.214.113
Czas: 2019-12-07 00:07:56