XXII NIEDZIELA ZWYKŁA (1 WRZEŚNIA 2019)

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (1 WRZEŚNIA)

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA  (1 WRZEŚNIA):
•    Witamy w naszej parafii ks. radcę Józefa MROCHENIA. Jako emeryt, ks. Józef będzie mieszkał na terenie naszej parafii. Pragnie także zaangażować się w posługę duszpasterską. Za to jesteśmy mu już teraz bardzo wdzięczni. Święcenia kapłańskie przyjął w 1969 r. Był wikariuszem w naszej parafii (1969-1973) i w Opolu - Półwsi (1973-1979). Potem proboszczem w Wysokiej koło Olesna, w Otmęcie i ostatnio (od 1993) w Nakle. Księdzu Józefowi życzymy, by tu w Strzelcach ciesząc się zdrowiem mógł dalej realizować swoje kapłaństwo i ubogacać nas swoim doświadczeniem.
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 11.30 Msza św. z okazji powiatowych obchodów Dnia Weterana w intencji weteranów walczących o niepodległość Ojczyzny oraz za ich rodziny.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    Spotkanie modlitewne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godz. 16.00 w kościele Bożego Ciała.
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy Sołectwu Mokre Łany i wszystkim zaangażowanym w zorganizowanie parafialnych dożynek.
•    Dziękujemy ministrantom, ks. Pawłowi i zaangażowanym za udział w Pielgrzymce Ministrantów.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Ostatnia, sprzed tygodnia, kolekta na konieczny remont dachu na budynku parafialnym przy ul. Parafialnej 2 (Dom Sióstr i Klub Seniora) wyniosła 6550 PLN i 15 euro. Remont podejmiemy wspólnie z Urzędem Miasta Strzelce Opolskie. Już teraz dziękuję Władzom Miasta za życzliwość. Jest to nasza wspólna inicjatywa. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Drogich Parafian i Gości o wsparcie tego koniecznego przedsięwzięcia. Na razie dysponujemy na ten cel kwotą 25 550 PLN. Kolejna kolekta na ten cel za tydzień 8 września br. Dziś kolekta na seminarium diecezjalne i inne instytucje diecezjalne.
•    O poniedziałku kancelaria parafialna czynna normalnie (poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” i "Małego Gościa".

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI. INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO (2 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna inaugurująca rozpoczęcie nowego roku szkolnego dla szkół podstawowych, a o godz. 18.00 dla szkół średnich. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i rodziców. Na Mszy św. o godz. 16.30 poświęcenie przyborów szkolnych. Pół godziny przed każdą Mszą św. okazja do spowiedzi. W tym tygodniu nie będzie Mszy św. szkolnej w czwartek.

WTOREK - WSPOMNIENIE ŚW. GRZEGORZA WIELKIEGO, PAPIEŻA I DOKTORA KOŚCIOŁA (3 WRZEŚNIA):
•    Dziękujemy Diakonii Wyzwolenia Człowieka za sierpniowy Różaniec w intencji o trzeźwość. W każdy wtorek września o 17.30 Modlitwa Różańcowa w intencji o trzeźwość w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (4 WRZEŚNIA):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie liderów grup parafialnych.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (5 WRZEŚNIA):
•    Urodziny ks. Pawła LISONIA. Msza św. w Jego intencji o godz. 18.00.
•    O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych pod koniec lipca i w sierpniu br.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    Nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu we Wspólnocie Błogosławieństw (20.00-24.00).

PIĄTEK – PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (6 WRZEŚNIA):
•    O godz. 15.15 Msza św. o zdrowie, bezpieczną pracę, Boże błogosławieństwo dla wszystkich pracowników i emerytów oraz ich rodzin z Grupy TAURON, a także za wszystkich ++ pracowników.
•    O godz. 19.00 do kaplicy domu katechetycznego na spotkanie modlitewne zaprasza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.
•    Dzień Katechety i Nauczyciela 2019 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A. Szczegóły na plakacie.

SOBOTA – PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (7 WRZEŚNIA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej (tel. 77 461 24 42).
•    O godz. 10.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Pielgrzymka Ann, Hann, Emerytów i Rencistów, Wdów i Wdowców na Górę św. Anny. Szczegóły na plakacie.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (8 WRZEŚNIA):
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
•    O godz. 11.30 Msza św. pożegnalna Sióstr Służebniczek. Obecna będzie Siostra Prowincjalna z Leśnicy.
•    Kolekta na remont dachu budynku przy ul. Parafialnej 2 (Klub Seniora). Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny.
•    Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich (kościół św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, godz. 14.00).
•    10 września br. (wtorek) o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. w intencji Seniorów i ich bliskich na rozpoczęcie I Senioriady Strzeleckiej. Zapraszają: Burmistrz Strzelec Opolskich, Gminna Rada Seniorów i Strzelecki Ośrodek Kultury. Szczegóły na plakacie.
•    13 września br. (piątek) o godz. 10.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 254. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie będzie noclegów na Górze św. Anny. Przyjazd i dojazd specjalnym autokarem. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (także na chęć skorzystania z dowozu i przywozu). Zachęcamy do licznego udziału. Szczegóły za tydzień.
•    Do wieczności odszedł: Śp. Anna KUBASIK (l. 90, zm. w Leśnicy); Śp. Irena FUDALI (l. 64, zam. przy ul. B. Prusa). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

12028495
1938