XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA (8 WRZEŚNIA 2019)

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (8 WRZEŚNIA):
•    Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
•    O godz. 11.30 Msza św. pożegnalna Sióstr Służebniczek. Obecna będzie Siostra Prowincjalna z Leśnicy. Siostrom Służebniczkom dziękujemy za wieloletnią gorliwą służbę w naszej parafii i naszym mieście.
•    Kolekta na remont dachu budynku przy ul. Parafialnej 2 (Klub Seniora). Przed kościołem zbiórka do puszek na Wydział Teologiczny..
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. W tym tygodniu wspólnie z Urzędem Miasta Strzelce Opolskie rozpoczynamy remont dachu budynku przy ul. Parafialnej 2. Zwracamy się z gorącą prośbą do wszystkich Drogich Parafian i Gości o wsparcie tego koniecznego przedsięwzięcia. Na razie dysponujemy na ten cel kwotą 25 550 PLN. Kolejne kolekty na ten cel dziś i za tydzień 15 września br.
•    Dziękujemy za sobotnią możliwość odwiedzin naszych starszych i chorych parafian.
•    Dziękujemy Firmie "Siwiec-Kokoszka Zakład Elektroinstalacyjny” za wyczyszczenie rynien na kościele. Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych oraz Firmie "Siwiec-Kokoszka Zakład Elektroinstalacyjny” za pielęgnację drzew na cmentarzu.
•    Pielgrzymka Srebrnych Jubilatów Małżeńskich (kościół św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, godz. 14.00).
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

WTOREK – DZIEŃ POWSZEDNI (10 WRZEŚNIA):
•    O godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym uroczysta Msza św. w intencji Seniorów i ich bliskich na rozpoczęcie I Senioriady Strzeleckiej. Zapraszają: Burmistrz Strzelec Opolskich, Gminna Rada Seniorów i Strzelecki Ośrodek Kultury. Szczegóły na plakacie.
•     O godz. 17.30 Modlitwa Różańcowa w intencji o trzeźwość w rodzinie.

ŚRODA – DZIEŃ POWSZEDNI (11 WRZEŚNIA):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie liderów grup parafialnych.

CZWARTEK – DZIEŃ POWSZEDNI (12 WRZEŚNIA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. JANA CHRYZOSTOMA, BISKUPA I DOKTORA KOŚCIOŁA. WSPOMNIENIE MATKI BOSKIEJ Z FATIMY (13 WRZEŚNIA):
•    O godz. 11.00 Msza św. na rozpoczęcie naszej 254. Pielgrzymki Parafialnej na Górę Św. Anny na obchody Uroczystości Podwyższenia Krzyża Świętego. Nie będzie noclegów na Górze św. Anny. Przyjazd i dojazd specjalnym autokarem. Zapisy w Kancelarii Parafialnej (także na chęć skorzystania z dowozu i przywozu). Zachęcamy do licznego udziału.
•    Po wieczornej Mszy św. Różaniec Fatimski.
•    Ze względu na obchody kalwaryjskie nie będzie spotkania Odnowy w Duchu Świętym.
•   O godz. 19.00 spotkanie młodzieży w salkach katechetycznych.

SOBOTA – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO (14 WRZEŚNIA):
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w salce katechetycznej.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    Franciszkański Zakon Świeckich oraz Diakonia Wyzwolenia zapraszają na Adorację Krzyża do Kościoła Bożego Ciała  o godzinie 19:00.
•    BIERZMOWANIE - 1. Od soboty możliwość wypełniania deklaracji podjęcia pierwszego lub kolejnego roku przygotowania do bierzmowania na stronie internetowej www.mlodzistrzelce.pl. Nie będzie deklaracji drukowanych. Zapisy do bierzmowania wyłącznie poprzez formularz internetowy. 2. Pierwsze spotkanie dla kandydatów rozpoczynających trzyletni okres przygotowania do przyjęcia tego sakramentu (kl. VI szkoły podstawowej) i ich rodziców: 23.09.2019 (poniedziałek) - Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele po mszy. Dla kandydatów rozpoczynających II i III rok przygotowania i ich rodziców: 26.09.2019 (czwartek) - Msza św. o godz. 18.00 i spotkanie w kościele po Mszy. W przygotowaniu do bierzmowania mogą brać udział tylko ci, którzy uczestniczą w katechezie szkolnej.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA  (15 WRZEŚNIA):
•    Kolekta na remont dachu budynku przy ul. Parafialnej 2 (Klub Seniora).
•    Między godz. 17.30-18.00 przy ul. Dolińskiej przywitanie pielgrzymów z Góry Świętej Anny.
•    O godz. 11.15 uroczysta suma odpustowa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego na Osiedlu.
•    W poniedziałek 16 września br. po wieczornej Mszy św. (ok. godz. 18.30) w kościele spotkanie z rodzica-mi dzieci, które w tym roku będą przygotowywać się do przyjęcia I Komunii Świętej. Obecność obowiązkowa. Będą rozdawane deklaracje dla rodziców.
•    Pielgrzymka Złotych Jubilatów Małżeńskich (kościół św. Jadwigi Śląskiej w Opolu, godz. 14.00).
•    24. Pielgrzymka Narodów do Maria Hilf w sobotę 21 września 2019 r.
•    Dożynki diecezjalne - 22 września na Górze św. Anny.
•    Do wieczności odszedł: śp. Małgorzata SZNURA (l. 65, zm. w Niemczech); śp. Krystyna KRZYŻOK (l. 72, ul. J. Rychla; pogrzeb - wtorek o 13.30). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Twoje IP: 35.171.45.91
Czas: 2019-11-15 23:27:54