XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (29 WRZEŚNIA 2019)

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA  (29 WRZEŚNIA):
•    O godz. 17.30 nabożeństwo niedzielne.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś także kolekta na potrzeby parafii.
•    Odpust parafialny ku czci Św. Michała Archanioła w Rozmierzy. Suma odpustowa o godz. 11.00.
•    Zarząd Powiatu Strzeleckiego zaprasza na X Powiatowe Święto Chleba.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”.

PONIEDZIAŁEK – WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, PREZBITERA I DOKTORA KOŚCIOŁA (30 WRZEŚNIA)

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (1 PAŹDZIERNIKA):
•     O godz. 12.00 Uroczysta Msza św., w czasie której s. Joanna ze Wspólnoty Sióstr Błogosławieństw złoży swoje śluby wieczyste. Mszy św. będzie przewodniczył ks. bp opolski Andrzej Czaja.
•    Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy wszystkich do udziału w codziennej Mszy św. i w nabożeństwie różańcowym. W naszym kościele nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Rozpoczyna się Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny.

ŚRODA – WSPOMNIENIE ANIOŁÓW STRÓŻÓW (2 PAŹDZIERNIKA):
•    Autokarowa Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpoczęcie w kościele o godz. 8.30 potem wyjazd autoka-rami z Rynku. Msza św. przed Cudownym Obrazem o godz. 11.00. Droga Krzyżowa na Wałach o godz. 14.00. Powrót ok. godz. 16.00. Koszt – 25 zł. Zapisy w kancelarii.

CZWARTEK – PIERWSZY CZWARTEK MIESIĄCA (3 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
•    Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do dołączania do Scholi Dziecięcej.
•    O godz. 18.00 Msza św. za zmarłych w sierpniu br.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    Nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu we Wspólnocie Błogosławieństw (20.00-24.00).

PIĄTEK – WSPOMNIENIE ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU. PIERWSZY PIĄTEK MIESIĄCA (4 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym spotkanie młodzieży.

SOBOTA – WSPOMNIENIE ŚW. FAUSTYNY KOWALSKIEJ, ZAKONNICY. PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA (5 PAŹDZIERNIKA):
•    Od godz. 8.30 odwiedziny chorych i starszych parafian. Zapisy w kancelarii parafialnej (tel. 77 461 24 42).
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w salce katechetycznej.
•    O godz. 14.30 w kościele Bożego Ciała nabożeństwo i Msza św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
•    O godz. 16.00 w domu katechetycznym spotkanie wszystkich chętnych, którzy lubią śpiewać i grać na isntrumentach.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.
•    O godz. 19.00 w domu katechetycznym katecheza przedchrzcielna.
•    Pielgrzymka Caritas do Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który odprawi Mszę św. i wygłosi Słowo Boże. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godzinie 10.30 w bazylice św. Jadwigi. Po Mszy św. pielgrzymi będą mogli spożyć posiłek przy ołtarzu polowym obok bazyliki, przygotowany w tym roku przez trzy kuchnie Caritas. W bazylice na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawione nabożeństwo do św. Jadwigi.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA  (6 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 7.45 Msza św. za ++ w 1. rocznicę śmierci.
•    O godz. 15.00 Msza św. chrzcielna.
•    O godz. 17.30 Nabożeństwo różańcowe.
•    Kolekta na seminarium duchowne i inne instytucje diecezjalne.
•    XIX Dzień Papieski w niedziela, 13 października br. Hasło: Wstańcie, chodźmy!
•    IV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górze św. Anny - sobota 19 X br. Zapisy chętnych na wyjazd w kancelarii parafialnej od 23 IX br. Wyjazd o godz. 9.00. Powrót około 16.00. Więcej szczegółów podamy później.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Jerzy SZAFORZ (l. 66, ul. Opolska); Śp. Waldemar GERLICH (l. 59, ul. Kupiecka); Śp. Gertruda WATOLLA (l. 81, ul. Mickiewicza); Śp. Krystyna KWASIK (l. 88, ul. Opolska), śp. Franciszek SZPURA (l. 84, zam. Kędzierzyn-Koźle, pogrzeb w czwartek o 10.00). Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

20771

Twoje IP: 18.205.176.85