XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (13 października 2019)

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA  (13 PAŹDZIERNIKA):
•    XIX Dzień Papieski. Tegoroczne hasło: Wstańcie, chodźmy! Zapraszamy na papieskie kremówki. Dochód przeznaczamy na działalność Scholi Dominikańskiej i Dziecięcej.
•    Po wieczornej Mszy św. (ok. 18.45) Różaniec Fatimski. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30.
•    Dziękujemy za kolekty i ofiary na funkcjonowanie naszej parafii złożone w ostatnim czasie. Dziś kolekta na potrzeby parafii. Przed kościołem zbiórka do puszek na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.
•    Zachęcamy do udziału w codziennej Mszy św. i w Nabożeństwie Różańcowym. W naszym kościele Nabożeństwa Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Za odmówienie różańca można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W zakrystii znajduje się lista, na którą mogą się zapisywać grupy i wspólnoty modlitewne do prowadzenia tych nabożeństw.
•    Rocznica urodzin ks. bp. Rudolfa Pierskały.
•    Dzień Dziecka Utraconego. O godz. 17.00 w Sanktuarium św. Anny na Mszę św. w intencji Dzieci Utraconych i ich rodziców. Po Eucharystii modlitwa różańcowa przy pomniku Dziecka Utraconego. Z myślą o rodzicach, którzy utracili swoje dziecko, opolskie Duszpasterstwo Rodzin w 2013 roku otwarło internetową Księgę Dzieci Utraconych. Można do niej wpisać imiona dzieci i rodziców, w intencji których 13 października – Dniu Dziecka Utraconego, na uroczystej Eucharystii na Górze Świętej Anny będą ofiarowane modlitwy. Jednocześnie pragniemy zawiadomić, iż raz w miesiącu, najczęściej jest to trzeci czwartek miesiąca, w kaplicy Domu Matki i Dziecka w Opolu, celebrowana jest Msza Święta w intencji wszystkich dzieci utraconych i ich rodziców. Szczegóły na plakacie.
•    Na Górze św. Anny Pielgrzymka Myśliwych.
•    Do przyszłej niedzieli włącznie jest aktywny formularz zgłoszeniowy do grup przygotowujących kandydatów do bierzmowania. Po tym terminie nie będzie możliwości dołączenia do przygotowania do bierzmowania w tym roku szkolnym. W przypadku pytań prosimy o kontakt z ks. Sebastianem.
•    Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego” (artykuł z Uroczystości złożenia ślubów wieczystych przez s. Joannę ze Wspólnoty Błogosławieństw).

PONIEDZIAŁEK – DZIEŃ POWSZEDNI (14 PAŹDZIERNIKA):
•    Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 16.30 w intencji nauczycieli, wy-chowawców, katechetów i wszystkich pracowników Oświaty z naszej parafii.
•    Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i czas naszej szczególnej pamięci o tych, którzy odeszli do Domu Ojca. W Kancelarii Parafialnej można składać wypominki. Dziękujemy za pamięć i modlitwę za zmarłych oraz za złożone w tej intencji ofiary. Kartki na wypominki wyłożone będą w przedsionku kościoła i w kancelarii.

WTOREK – WSPOMNIENIE ŚW. TERESY OD DZIECIĄTKA JEZUS, DZIEWICY I DOKTORA KOŚCIOŁA (15 PAŹDZIERNIKA)

ŚRODA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ, GŁÓWNEJ PATRONKI ŚLĄSKA (16 PAŹDZIERNIKA):
•    W naszym kościele posiadamy ołtarz św. Jadwigi.
•    3. rocznica kanonizacji św. Jose Sancheza del Rio (1913-1928), uczestnika powstania Cristeros w Meksyku, męczenni-ka. Dzięki naszemu mieszkającemu w Meksyku diakonowi Michałowi Domagale posiadamy relikwie Tego Świętego. Po każdej Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii przez ucałowanie.
•    41. rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.

CZWARTEK – WSPOMNIENIE ŚW. IGNACEGO ANTIOCHEŃSKIEGO, BISKUPA I MĘCZENNIKA (17 PAŹDZIERNIKA):
•    O godz. 16.30 Msza św. szkolna. Od 16.00 okazja do spowiedzi.
•    Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych do dołączania do Scholi Dziecięcej.
•    O godz. 19.00 spotkanie Oazy.
•    INFORMACJA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W STRZELCACH OPOLSKICH: W dniu 17 X 2019 r. przypada Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem. Z tej okazji planuje się zbiórkę odzieży zimowej dla potrzebujących. Zbiórka odbywać się będzie w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Strażackiej 8 w Strzelcach Opolskich, od godziny 10.00 do 14.00. Prosimy o czystą odzież zimową tj. kurtki, spodnie, swetry, koce i tym podobne. W dniu 24 października 2019 r. odbędzie się druga zbiórka odzieży na Osiedlu Piastów Śl. w auli przy kościele pw. Krzyża Świętego. Pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej oczekiwać będą w godzinach od 10.00 do 14.00.

PIĄTEK – ŚWIĘTO ŚW. ŁUKASZA, EWANGELISTY (18 PAŹDZIERNIKA):
•     Spotkanie dekanalne młodzieży w Piotrówce. Autokar o godz. 18.20 na Rynku. Rozpoczęcie spotkania o 19.00.
•    Odnowa w Duchu Świętym zaprasza do domu katechetycznego na spotkanie modlitewne - godz. 19.00.

SOBOTA –  WSPOMNIENIE DOWOLNE BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI, PREZBITERA I MĘCZENNIKA (19 PAŹDZIERNIKA):
•    IV Diecezjalna Pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny. Zapisy w kancelarii parafialnej do czwartku.
•    O godz. 11.00 spotkanie Oazy Dzieci Bożych.
•    O godz. 10.00 spotkanie Marianek w salce katechetycznej.
•    O godz. 16.00 próba parafialnego Chóru Canticum Novum.
•    Od godz. 17.00 okazja do spowiedzi.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA. NIEDZIELA MISYJNA (20 PAŹDZIERNIKA):
•    Niedziela Misyjna. Gościć będziemy ojca Krzysztofa JAMROZEGO OMI ze Świętego Krzyża, który wygłosi Słowo Boże i rozprowadzać będzie kalendarze misyjne.
•    O godz. 7.00 w szpitalu Msza św. w intencji Pracowników Strzeleckiej Służby Zdrowia z okazji wspomnienia patrona Służby Zdrowia – św. Łukasza.
•    Kolekta na misje.
•    Na wszystkich Mszach św. liczenie wiernych i przystępujących do Komunii św.
•    O godz. 16.30 w kościele Bożego Ciała adoracja w obronie życia.
•    Zapisy na spotkanie ”Ławka Go” (25-27 X br.) na Górze św. Anny dla młodzieży od 1. klasy szkoły średniej wzwyż - formularz na stronie botafe.pl; organizator: Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Opolskiej. Organizujemy wyjazd autokarem na to spotkanie, dlatego prosimy osoby, które zapiszą się poprzez stronę internetową o zgłoszenie się osobiście do ks. Sebastiana lub wpisanie się na listę w zakrystii.
•    Nasz parafialny Bal Wszystkich Świętych odbędzie się w sobotę 26 X (godz. 17.00-20.00). Zapraszamy na niego wszystkiego dzieci, oczywiście w przebraniu świętych. Zabawy animować będzie p. Anna Szmigoń z Galeria Ojejku. Zapisy w zakrystii lub u ks. Daniela.
•    W tym roku sylwestrowe Europejskie Spotkanie Młodych Taizè odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28 XII 2019 - 1 I 2020. Chętnych na wyjazd prosimy o zapisywanie się na listę w zakrystii lub osobiście u ks. Sebastiana.
•    Wyjazd do Krakowa dla młodzieży szkół średnich i studentów oraz pracujących - w sobotę 16. listopada. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej i zakrystii, więcej informacji u ks. Sebastiana.
•    Do wieczności odeszli: Śp. Monika KRĄPIEC (l. 65, zam. przy ul. Żwirki i Wigury); Śp. Wanda GOLISZEWSKA (l. 72, zam. przy ul. Jankowskiego); Śp. Włodzimierz JURKOWSKI (l. 81, zam. przy ul. Opolskiej); Śp. Nina SOŁTYSEK (l. 31, zam. dawniej przy ul. Krakowskiej, daty pogrzebu jeszcze nie ustalono). Różaniec za + Ninę w kościele Bożego Ciała od poniedziałku (14 X) o godz. 17.00. Wieczny odpoczynek...
•    Parafianom i Gościom życzymy miłej, spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia.

Informacje

informacjeMsze Święte:
Dni powszednie: 6.30, 7:00, 18:00
Niedziela: 6:45 (niemiecka), 7.00 (w szpitalu), 7:45, 9:00 (młodzieżowa), 9:00 (w Księżym Lesie), 10:15 (rodzinna), 11:30 (suma), 15.00 (chrzcielna w każdą pierwszą niedzielę miesiąca), 18:00.

Sakrament Pokuty: w okresie wakacji (do 30 VIII br.) w dni powszednie (zasadniczo): 6.30-7.00 i 17.30-18.00; w soboty: od godz. 17.00; w niedziele i uroczystości: w czasie Mszy św. o godz.: 6.45, 7. 45 i 11.30.

Kancelaria Parafialna: czynna w poniedziałki i piątki w godzinach: 8.00-9.30; we wtorki i czwartki w godzinach: 8.00-9.30 i 16.00-17.30. Wezwania do chorych, sprawy pogrzebów załatwiamy na bieżąco.

Adoracja w kościele Bożego Ciała: w dni powszednie: 6.30 - 17.15; w niedziele i uroczystości: 7.00 - 16.45.

Konto parafii: PKO BP SA O/Strzelce Opolskie nr 19 1020 3714 0000 4102 0007 8600

 

Menu duchowe

czytania

brewiarz

dla ducha

Modlitwa do Patrona

modlitwaŚwięty Wawrzyńcu, zaufany diakonie papieża św. Sykstusa II i męczenniku rzymski, módl się za nami. Ty umiałeś stać się ziarnem wydającym obfity plon. Poszedłeś za Chrystusem, służąc Kościołowi przy boku papieża. Po uwięzieniu i odejściu do Pana św. Sykstusa II, zachowałeś bardzo trzeźwy osąd sytuacji i pieniądze kościelne, których zarządzanie Tobie powierzono, wszystkie rozdałeś pomiędzy ubogich. Była to dobra lokata i wspaniałe świadectwo, kiedy sądzony wskazałeś tychże ubogich mówiąc: Oto są skarby Kościoła. Wypraszaj nam współczesnym członkom tegoż Kościoła posiadanie takiego konta zysków. Ty nie umiłowałeś tego życia i bogactw, ale wszystko widziałeś w perspektywie życia wiecznego. Żyłeś wezwaniem Chrystusa, idąc za Nim wiernie jak mąż sprawiedliy, który obdarza ubogich. Na koniec umiałeś z godnością oddać ducha Panu, któremu przez całe życie służyłeś. Dziękujemy dobremu Bogu za światło Twojego przykładu. Jak silny musiał być ogień miłości ku Chrystusowi w Tobie, skoro gasił żar ognia naturalnego. Prosimy, wspieraj nas swoim wsawiennictwem w walce z mocami ciemności. Amen.

Licznik

13651483
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
W poprzenim tygodniu
W tym miesiącu
W poprzenim miesiącu
Wszystkie
2750
7203
28486
13576656
9953
194510
13651483

Twoje IP: 18.232.51.19
Czas: 2020-07-02 09:18:03